ES File Explorer

مدیریت فایلا یکی از اون مواردیه که همیشه به عنوان یکی از مزیتای سیستم عامل اندروید در مقابل iOS مطرح می شده. دسترسی به پوشهای جور واجور و انجام شکلای جور واجور و اقسام عملیاتا، آزادی عمل رو در اختیار کاربر قرار میده و این موضوع یکی از مواردیست که اپل نتونسته خوب واسه طرفداران خود برآورده اش کنه.

واسه اینکه روی فایلا کنترل بیشتری داشته باشین و بتونین از آزادی عمل خود لذت ببرین، نیازه تا یه اپلیکیشین File Manager خوب رو در گوشی خود نصب داشته باشین. برنامه های زیادی با این مضمون تولید شده، اما در میان اونا اپلیکیشن ES File Explorer همونجوریکه امکانات زیادی داره، تونسته سادگی خود رو هم حفظ کنه و مجموعه ای مطلوب رو به وجود آورد. در ادامه مطلب با سایت ما همراه باشین تا با این برنامه بیشتر آشنا شیم.

مدیریت فایلا

با ES File Explorer شما می تونین به کلیه پوشها و فایلای موجود در داخل موبایل و یا حافظه جانبی خود دسترسی داشته باشین. این اپلیکیشن این امکان رو جفت و جور می کنه تا پوشه جدید بسازین، فایلا رو در میان پوشها جا به جا کنین، نام اونا رو عوض کنین و حتی اونا رو با بقیه دستگاه ها به اشتراک گذارید.

این اپلیکیشن واسه اینکه دسترسی آسون تری رو واسه کاربر جفت و جور کنه، به صورت خودکار طبقه بندیایی رو واسه فایلا بوجود میاره. در محیط این برنامه می تونین در بخشای جدا از هم کلیه تصاویر، موسیقیا، ویدیوها و کتابای خود رو ببینین.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

برنامه ES File Explorer امکان جستجو در میان فایلا رو هم در خود جای داده. با به کار گیری این وسیله اگه اسم فایل مورد نظر خود رو یادتون باشه، خیلی راحت می تونین سوزنی رو در انبار کاه پیدا کنین. هم اینکه فیلترایی که اپلیکیشن واسه این بخش در نظر گرفته هم می تونه در جستجوی بهتر به شما کمک کنه. مثلا می تونین مشخص کنین که جستجو فقط در میان فایلایی با اندازه مشخص انجام شه و یا تنها فایلایی که در ۱ هفته گذشته به دستگاه اضافه شدن، در لیست یافته های ظاهر شن.

رمز نگاری

اگه به محتوای دستگاه خود بسیار حساس هستین، و دوست ندارین که کسی به اونا دسترسی پیدا کنه، می تونین با گذاشتن رمز روی اپلیکیشن ES FIle Explorer خیال خود رو از واسه این قضیه راحت کنین.

چگونگی رمز گذاری در این برنامه به دو ترتیبه. در حالت اول شما این امکان رو دارین تا واسه کل اپلیکیشن ES File Explorer رمزی رو مشخص کنین تا بدین وسیله دیگه هیچکی نتونه حتی وارد محیط این برنامه شه. اما در حالت دوم امکان رمز نگاری دقیق تری هم هست. در این حالت باید فایلای مورد نظر خود رو اول به لیست Hiddenا اضافه کنین و بعد واسه مجموعه فایلایی که در این لیست قرار دارن، رمزی رو مشخص کنین.

واسه رمزنگاری در این اپلیکیشن باید به بخش تنظیمات و منوی Password Settings مراجعه کرد. واسه پیدا کردن بخش تنظیمات هم باید آیکونی که در گوشه بالا سمت چپ برنامه قرار داره رو لمس کرده و بعد گزینه Settings رو از منوی پایینی اپلیکیشن انتخاب کرد.

مدیریت اپلیکیشنا

علاوه بر فایلای موجود روی دستگاه، ES FIle Explorer امکان مدیریت اپلیکیشنا رو هم واسه کاربران جفت و جور می آورد. با گشودن بخش App Manager از منوی سمت چپ برنامه، با لیست کامل اپلیکیشنای نصب شده روی دستگاه خود مواجه میشین.

با نگه داشتن انگشت خود روی آیکون هر برنامه، می تونین گزینه های کنترلی مربوط به اونو ببینین. این گزینه ها به شما این امکان رو میدن تا فایل APK برنامه با بقیه دستگاه ها به اشتراک گذارید و یا از اطلاعات داخل برنامه یه فایل پشتیبان جفت و جور کنین تا بعدا بتونین روی دستگاه های دیگه از اونا استفاده کنین.

مدیریت دانلودا

در کنار تموم امکاناتی که گفتیم، ES FIle Explorer یه دانلود منیجر خوب هم هستش که می تونه خوب از پس مدیریت فایلای دانلود شده بر بیاد. هروقت که قصد دانلود فایلی رو داشته باشین می تونین گزینه ES Download Manager رو انتخاب کنین و انجام عملیات دانلود رو رو دوش این برنامه بذارین. در بین دانلود می تونین سرعت رد و بدل کردن اطلاعات و درصد پیشرفت رو ببینین. پس از انجام دانلود هم گزینه اجرای فایل و یا باز کردن پوشه مربوط به اون در اختیار شما قرار میگیره. بعدا هم هروقت که دوست داشتین می تونین با مراجعه به منوی Download Manager در داخل برنامه، کلیه فایلای دانلود شده خود رو ببینین.