۸ قابلیت نهان اکس باکس وان که فقط کاربران حرفه ای از آن خبر دارند

اکس باکس وان اس تازگیا عرضه شده و در همین مدت زمان کوتاه موفق شده تا پلی استیشن ۴ رو بگذرونه و کنسول محبوب تری دست کم در بازار آمریکا باشه.

با در نظر گرفتن قابلیتای بیشتری که اکس باکس وان اس نسبت به پلی استیشن ۴ اسلیم ارائه میده و بازیای فوق العاده ای که پاییز امسال قراره واسه اکس باکس وان عرضه شن، ممکنه بعضی به فکر خرید یه کنسول جدید از خونواده مایکروسافت بیفتن.

در همین زمینه باید بدونین که کنسول مایکروسافت از قابلیتای متنوعی برخورداره و خیلی از کاربران نسبت به ویژگیای جور واجور اون نا آگاه ان. در ادامه می خوایم ۸ توانایی کاربردی این کنسول که کمتر کسی از اون آگاهی داره یا ازش استفاده می کنه رو با هم به اشتراک بذاریم.

بازیای سیو شده تون رو روی هر اکس باکس وانی می تونین ادامه بدین

هر وقتی که بازی خود رو ذخیره می کنین، سیو شما در سرورهای مایکروسافت ثبت می شه. حالا اگه می خواین کنسول تون رو عوض کنین یا مثلا چند هفته ای پیش اقوام مهمون هستین می تونین همه سیوهای خودتون رو داشته باشین. کافیه وارد حساب خود شید تا سیوهای مخصوص خودتون رو روی همه بازیا ببینین.

می تونین اندازه ترافیک مصرفی اینترنت خود رو ببینین

خیلی از ما محدودیت مصرف اینترنت داریم و کنسولا بدیش اینه از دانلود منیجرهای خوب بی بهره ان. اما بخش Bandwidth Usage در اکس باکس وان به شما کمک می کنه حواس تون به مصرف اینترنت باشه.

بازیایی که روی اکس باکس ۳۶۰ داشتین رو حالا روی اکس باکس وان ادامه بدین

اگه سیو بازیای اکس باکس ۳۶۰ رو در حافظه ابری مایکروسافت داشته باشین خیلی راحت می تونین همانایی که توانایی اجرا روی اکس باکس وان دارن رو بدون تغییری، از همون جا که رها کردین روی اکس باکس وان اجرا کنین.

از موبایل یا تبلت خود به عنوان کنترلر استفاده کنین

لازم نیس حتما کنترلر به دست بگیرین تا در رابط کاربری کنسول بچرخید. حتی لازم هم نیس ۳-۴ کنترل جور واجور تلویزیون، گیرنده دیجیتال و… روی میز بذارین و هر بار هم سردرگم شید. موبایل تون تنها کنترل لازم میشه.

بازیا رو از روی اکس باکس به پی سی ویندوز ۱۰ استریم کنین

این ویژگی یکی از برگ برنده های ویندوز ۱۰ بود که کمتر استفاده شد. اگه اکس باکس وان و پی سی دارین، بدون اینکه سخت افزار پی سی شما توانا باشه می تونین بازیای کنسول رو روی پی سی استریم کنین. به همین سادگی و لذتبخشی.

با یه هارد اکسترنال، حافظه داخلی رو زیاد کنین

همه کنسولا اینجور قابلیتی در اختیارتون قرار نمی دن اما با اکس باکس وان خیلی راحت می تونین کنسول رو از دید حافظه داخلی پیشرفت بخشید. بدون اینکه احتیاجی به هاردهای مخصوص کنسول باشه.

کابل گیرنده دیجتال رو به کنسول وصل کنین تا اکس باکس وان دستگاه همه کاره اتاق نشیمن تون باشه

پشت اکس باکس وانا گزینه ای قرار داده شده به نام HDMI-in که در واقع نه خروجی تصویر، بلکه ورودی اون هستش. در واقع همون کابلی که قراره از گیرنده دیجیتال خود به تلویزیون وصل کنین رو می تونین به اکس باکس وان وصل کنین تا همه کانالا رو روی کنسول داشته باشین.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

هر اچیومنتی رو به عنوان بکگراند صفحه تلویزیون انتخاب کنین

همه اچیومنتای اکس باکس وان همراه با یه عکس تموم اچ دی آزاد می شن. تصاویری که بیشتر مناظر زیبایی رو به نمایش می ذارن. با دو بار کلیک روی دکمه اکس باکس روی کنترلر و پیدا کردن گزینه Achievment به بخش مورد نظر هدایت میشین با انتخاب هر اچیومنت و کلیک روی گزینه «Set as Background» می تونین اونو به عنوان پیش زمینه رابط کاربری کنسول خود انتخاب کنین.