۷ جمله ای که افراد موفق هیچگاه بر زبان نمی آورند

هممون میدونیم که موفقیت یه شبه بدست نمیاد؛ بلکه نیازمند تلاش زیاد، صرف زمان و تعهده. هر رهبر موفق، کارآفرین یا آرمانگرایی، روش منحصر به فردی واسه خودش داره و واسه اون چیزی که باور داره، یه ریز تلاش می کنه تا بتونه به جامعه ثابت کنه میشه از قید و بند زنجیری که جلوی پیشرفت رو میگیره، خلاص شد.

با اینکه هرکدوم از اونا واسه رسیدن به هدفشون راه های متفاوتی در پیش گرفتن، اما هدف همه اونا برابر بوده و اون چیزی نیس جز موفقیت.

اگه می خواین در زندگی تون به موفقیت برسین، دونستن این هفت جمله که باعث بر باد رفتن تموم شور و نشاط تون در انجام کارا می شه، می تونه کمک زیادی به شما کنه. در ادامه با سایت ما همراه باشین.

عوامل زیادی وجود دارن که افراد موفق رو به همدیگه گره میزنن. یکی از اونا، چگونگی رشد و پرورش این افراد در طول راه پیشرفتشانه. استیو سیبولد نویسنده کتاب "افراد پولدار چیجوری فکر می کنن؟"، بیشتر از سه دهه با بیشتر از هزار نفر از میلیونرها مصاحبه کرد تا به راز و رمز اونا در رسیدن به موفقیت و ثروت دست پیدا کنه.

جواب بسیار ساده بود؛ این نویسنده دریافت که اهمیتی نداره این افراد در کجا و حتی به وسیله چه کسائی متولد شده باشن؛ اون چیزی که باعث پایداری اونا در برابر سختیا شده، طرز فکرشون بوده.

اونا به طرف هدفشون پیش می رفتن در حالیکه هیچ مانعی نمی تونست سد راهشون شه. همین تصور این افراد رو به ثروت و موفقیت در همه میدونا رساند. جالبه بدونین افراد موفق هیچ وقت این هفت جمله رو به زبون نمیارن چون با طرز فکر غیر قابل توقف اونا در اختلاف کامله.

۱- از شغلم بدم میاد

یا جملاتی مانند "از این شرکت بدم میاد" و "رئیس من فرد احمقیه"

یکی از ویژگیای تشویق برانگیز در افراد موفق اینه که اونا (صرفنظر از اینکه ممکنه در هر لحظه از زندگی شون چه کاری بکنن) درباره شغل یا محل کار خود زیادتر از اندازه خود رای نیستن.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

این افراد حتی اگه در وضعیت نامناسبی قرار بگیرن یا محیط دورو برشون پر از انرژی منفی باشه، بازم جملات بالا رو بکار نمی برن. این جملات مأیوس کننده چیزی جز کاهش سرعت شما در راه پیشرفتتون واسه رسیدن به موفقیت، نداره.

تلاش کنین بجای توهین به یه شخص، شغل یا شرکت، با به کار گیری واقعیتای موجود، روشای مناسب و با بی طرفی کامل مشکلات موجود رو حل و فصل کنین.

این مطلب را هم بخوانید :
به گفته ایلان ماسک، تسلا و اسپیس اکس تنها ۱۰ درصد شانس موفقیت داشته اند

۲- این مساوی نیس

یا "من در این مورد سزاوارترم"

حریف شما در شرکت، تشویقی، جایزه یا ترفیع گرفته و در حالیکه شما دو برابر اون فعال و به درد بخور بودین، هیچ چیزی دریافت نکردین؟

یادتون باشه یکی از اشتباهاتی که افراد موفق هیچ وقت مرتکب نمی شن، لفاظی و مزخرف گویی در مورد بی عدالتیای زندگیه. اونا اهل غر زدن نیستن؛ بلکه از بی عدالتیای زندگی در جهت اهداف خود استفاده می کنن.

یه ریز تلاش کنین تا به خودتون نشون بدین لیاقت بهترین چیزها رو دارین. بجای اینکه همیشه از زمین و زمان ناله و شکایت کنین، فعال بوده و هیچوقت تسلیم ناملایماتی که شما رو دلسرد می کنن، نشید.

این رمزیه که شما رو در راه پیشرفت نگه می داره. اگه همیشه به دنبال مقصر باشین، درواقع روحیه خود رو خراب کردین. فرض کنین شما لایق تر از کس دیگه ای بودین؛ بیایید با انجام کار برجسته ای به خود و بقیه ثابت کنین که لیاقت شما بیشتر بوده.

۳- قبلاً کارا به این شکل انجام نمی شد

یا "چون همیشه از همین روش انجام می شد"

خلاقیت یکی از صفات کلیدی افراد موفق در هر زمینه ای از فعالیت است. هموراه از امتحان کردن موارد جدید و روشای تازه، استقبال کنین و از نتیجه اون نترسین. هیچکی تا کنون نتونسته س بدون نوآوری و آزمایش روش جدید، به موفقیت برسه.

به استیو جابز مدیر عامل فقید شرکت اپل نگاهی بندازیم؛ ایشون فرد بسیار پر شوری در نوآوری بود و همین طرز نگاه ایشون و اشتیاقش به ایده ها و طرحای جدید دلیل تولید کالاهایی عجیب مانند آیفون یا آیپد شد که تونست جهان رو از این رو به اون رو کنه. ایشون وقتی گفت: «مرز بین یه رهبر و یه پیرو رو خلاقیت تعیین می کنه».

داریلن پرایز رئیس شرکت well said میگه، حتی اگه شما با ایده کسی مخالفید، بجای اعلام سریع موضع خودتون بگید "وای! ایده جالبیه. چیجوری عملی می شه؟!" یا اینکه بگید "راه و روش متفاوتیه؛ بذارین در مورد عواقب مثبت و منفی اون بیشتر بحث کنیم."

هیچ وقت یه دنده نباشین و از امتحان کردن چیزای جدید نترسین چون این راهی نیس که بتونین از اون به موفقیت برسین.

۴- این کار من نیس

این مطلب را هم بخوانید :
چرا لای فای با سرعت صدبرابری اش نمی تواند جایگزین وای فای شود؟

یا جملاتی مانند "مشکل من نیس" و "من واسه این کار حقوق نمی گیرم"

افراد موفق یه قانون طلایی دارن که همیشه از اون پیروی می کنن و اون اینه که اگه شما واقعاً فرد موفقی باشین، همیشه به بقیه هم کمک می کنین تا به موفقیت برسن.

مثلا وارن بافت مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی میگه، کسی که امروز در سایه نشسته س، بخاطر زحمت فردیه که سالها پیش در اونجا درختی کاشته.

بخاطر داشته باشین همیشه کار گروهی دلیل تسریع در موفقیت می شه. اگه شما نتونین بازیکن خوبی در کار اجرایی باشین، هیچ وقت رنگ موفقیت رو نمی ببینن.

شاید فرد پولدار و موفقی باشین اما بدونین سخت کوشی و فداکاری یه مجموعه شامل اعضا و کارمندان شرکت یا سازمان متبوعتان رمز اصلی موفقیت و اعتبار شما بوده.

۵- غیر ممکنه

یا جملاتی مانند "این کار شدنی نیس" و "من نمی تونم این کار رو انجام دهم"

افراد موفق خوب می دونن که مرزها و محدودیتا ساخته و پرداخته ذهن آدماس و این خود فرده که واسه خودش محدودیت می تراشد. مطمئناً اینجور جملاتی مانند بمبی انگیزه شما رو نابود کرده و از رسیدن به موفقیتای بیشتر باز می داره.

افراد موفق از مشکلات و محدودیتا گله نمی کنن؛ همیشه بجای شکایت تلاش می کنن به کمک خلاقیت خود راهی واسه نابود کردن مشکلات پیدا کنن.

کلمات منفی مانند "نمی تونم"، "غیر ممکنه" و "نمی خوام" رو از ذهن خود بیرون بریزین چون افراد موفق هیچ وقت اینجور جملاتی رو بر زبون نمیارن. این افراد می دونن شاکی بودن و همیشه غز زدن به کسی کمک نمیکنه؛ بجایش تموم تلاش خود رو روی موضوعی که در دستشونه، می ذارن تا به پیروزی برسن.

۶- من هم می تونستم داشته باشم

یا جملاتی مانند "من هم باید داشته باشم" و "ای کاش من هم قادر بودم"

حسرت و پشیمونی بدترین احساسیه که یه فرد می تونه در طول زندگی با اون مواجه شه. بعضی وقتا یه فرد اصرار تموم کردن کاری داره که شرایط انجام اون از کنترل اون خارجه.

افراد موفق هیچ وقت به خودشون فرصت حسرت خوردن نمی دن. این به ۲ دلیله؛ یا اونا از فرصتا به بهترین شکل ممکن استفاده می کنن یا اینکه به جلو حرکت می کنن تا فرصت مناسب دیگری که در انتظارشونه، براشون اتفاق افتاده و ازش استفاده کنن. یادتون باشه که حسرت گذشته به کسی کمک نکرده.

۷- چاره ای ندارم

یا جملاتی مانند "گزینه دیگری ندارم" و "هر چی که از دستم برمی اومد، انجام دادم"

همیشه فرصتا و انتخابایی روی میز هست که افراد موفق خوب می دونن چیجوری از اونا استفاده کنن. دارلین پرایز رئیس شرکت well said میگه، گفتن این جمله که ما چاره ای دیگری نداریم نشون دهنده عمق تسلیم شدن شما در برابر عوامل بیرونیه و در واقع شما قربونی حس ناامیدی خود شدین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *