۱۶۰ کیلومتر بر ساعت با موتور خاموش؛ معرفی تکنولوژی هیبریدی جدید آئودی

اولین نسل از سری لوکس A8 آئودی در سال ۱۹۹۴ به بازار معرفی شد و از اون زمان تا کنون  آئودی مدلای تولید شده این سری رو به همراه به روزترین تکنولوژیای موجود روونه بازار کرده که شک نداشته باشین این ویژگی مثبت در محبوبیت این اجناس با گذشته ۲۳ ساله خیلی موثره.

تازه ترین خودروی A8 در تابستون پیش رو با عنوان  A8 2018 معرفی می شه، از این رو بازار شایعه پراکنیا دور و بر این آئودی جدید بسیار داغه.

انگار سازندگان این خودرو در شهر اینگولشتات آلمان عزمشونو جزم کردن که واسه اولین بار در خودروهای آئودی و در A8 2018  از قوای محرکه هیبریدی به شکل استاندارد استفاده کنن.

این قوای محرکه شاید یه سیستم ترکیبی مرکب از یه عدد استارت دینام ۴۸ ولت آب خنک، در جلوی موتور است که به وسیله یه تسمه به موتور وصل شده و از راه یه چرخ دنده با استارت اصلی خودرو درگیره که فقط در زمان استارت سرد (مثلا در اولین استارت صبح که موتور واسه چندین ساعت خاموش بوده) کاربرد داره.

هم اینکه یه باتری لیتیوم یونی کوچیک با ظرفیت ۱۰ آمپر وات ساعت و یه سیستم ۴۸ ولت هم واسه پشتیبانی موتور برقی طراحی شدن. هدف آئودی از به کار گیری این سیستم محرکه کم شدن اندازه سوخت مصرفیه.

این سدان لاکچری فول اندازه مجهز به یه سیستم فوق پیشرفته در موتور محرک خود میشه. این سیستم که کارایی اون در بازه سرعتی ۵۵ تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت نمایان می شه، وقتی که راننده در اینجور سرعتایی پای خود رو از روی پدال گاز برداره یا در حالت رانندگی با سرعت ثابت، موتور درون سوز ماشین در صورت امکان به مدت ۴۰ ثانیه خاموش می شه و در این مدت موتور برقی نیروی لازم واسه حرکت رو تامین می کنه.

بعد از قرار گرفتن پای راننده روی پدال گاز، موتور بنزینی خودرو بدون کمی تاخیر شروع به احتراق و افزایش شتاب می کنه. این امکان به لطف به کار گیری تسمه بین موتور برقی و موتور درون سوز رخ میده.

مهندسان آئودی هم اینکه قول بهره مندی این ماشین از یه فناوری هوشمند شروع- توقف رو دادن. نمونه مکانیکی این فناوری قبلا واسه اولین بار به وسیله فولکس واگن در سال ۱۹۸۳ استفاده شد.

از اون زمان تا الان پیشرفتای مهمی در این مورد اتفاق افتاده و مدل بروزرسانی شده این فناوری در A8 جدید می تونه تا سرعت ۲۲ کیلومتر کنترل گاز و ترمز خودرو رو به واسطه سیستم جدیدی با عنوان predictive convenient starting بدست بگیره. در واقع این تکنولوژی واسه ترافیک و توقفهای پی در پیه طراحی شده.

واسه درک این فناوری تصور کنین که دوربینا و سنسورهای نصب شده روی A8 تشخیص بدن که در ترافیک فشرده، خودروی جلویی به حرکت دراومده، اینجا تکنولوژی هوشمند START/ STOP وارد کار می شه و به صورت خودکار موتور اتومبیل رو روشن کرده و خودرو رو به سمت جلو هدایت میکنه. این اتفاق حتی با قرار گرفتن پای راننده روی پدال ترمز هم اتفاق می افته.

به این روش بدون احتیاج به اراده کردن سریع راننده، خودرو به سرعت عکس العمل نشون میده. این روند در بهبود جریان ترافیک و صرفه جویی در مصرف سوخت بسیار موثره.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

مدیران آئودی فکر می کنن که این تکنولوژی به اندازه کافی هوشمنده که بتونه فاصله مناسب و به دور از خطر رو با خودروی جلویی حفظ کنه و هم اینکه توانایی توقف خودکار هم وجود داره. این توانایی حتی در وقتی که خودرو در حال به کار گیری موتور برقیه هم به قوت خود باقی می مونه.

آئودی به لطف این تکنولوژی  ها مصرف سوخت این سدان لوکس رو در هر ۱۰۰ کیلومتر ۰٫۷ لیتر کاهش داده که شاید در نگاه اول رقم خیلی زیادی به نظر نرسه اما در دنیای امروزی کم کردن از مصرف سوخت خودروهای جدید هر روز سخت تر می شه.