کنکور ۱۴۰۰ و شیوه برگزاری آن

خیالتون راحت! کنکور از اون دسته مسائل نیست که امثال اتفاقاتی همچون کرونا بتونه کاملا کنسلش کنه؛ اهمیّت و سرنوشت‌سازی کنکور سراسری بر کسی پوشیده نیست! پس اگه فردی دنبال قبول شدن تو یه رشته‌ی خوب دانشگاهیه، علاوه بر برنامه ریزی مناسب، تهیه منابع خوب برای مطالعه و تلاش و پشتکار، قاعدتا باید با چند و چون برگزاری و جزئیات این آزمون هم آشنا باشه.

از سال ۹۸، با توجه به رسیدن دانش‌آموزان نظام جدید آموزشی، شاهد دو نوع دفترچه سوال بودیم؛ یکی واسه نظام قدیمیا و یکی هم نظام جدیدی‌ها؛ که این روند قراره در کنکور ۹۹ هم حاکم باشه؛ اما بنا بر آخرین اطلاعات رسیده از سازمان سنجش، کنکور ۱۴۰۰ همچون گذشته، تنها با یه نمونه سوال پذیرای داوطلبانه.

یعنی تمام متقاضیان ثبت نام و شرکت در کنکور، بایستی از کتب دهم،  یازدهم و دوازدهم نظام جدید به عنوان منبع اصلی استفاده کنن. ثبت نام کنکور ۱۴۰۰، طبق روال هر سال از نیمه دوم بهمن‌ماه در سایت سنجش آغاز میشه و در همون حدود، تاریخ برگزاری کنکور به طور دقیق اعلام میشه که معمولا در نیمه دوم تیرماه خواهد بود؛ مگر اینکه همچون کنکور ۹۹ به علت شیوع کرونا، به تعویق بیفته.

داوطلبان سه رشته‌ی تجربی، ریاضی و انسانی(و همچنین فنی حرفه‌ای، هنر و زبان) جهت شرکت در این ماراتُن بزرگ، پس از ماه‌ها سر و کله زدن با کتابا، جزوات، فیلما و کلاسای آموزشی و تستای گوناگون، در صورتی موفق خواهند بود که در روز آزمون، بتونن با آرامش و سرعت عمل کافی، حاصل ساعت‌ها مطالعشون رو با سوالات غالبا مفهومی و نکته سنج، محک بزنن.

دو دفترچه سوال در اختیار هر دواطلب قرار می‌گیره که اولیش، سوالات دروس عمومی، و بعدیش هم سوالات دروس اختصاصیه. تعداد و ترتیب سوالات هر درس رو هم که در بخشای قبل دیدید؛ بعد از برگزاری آزمون سراسری، تقریبا دو مرحله دیگه تا ورودتون به دانشگاه می‌مونه که یکیش اعلام نتایج اولیه‌ست و یکی هم مرحله مهم انتخاب رشته که زمان هر کدوم رو نمیشه به طور دقیق گفت و سازمان سنجش هر ساله، قبل از برگزاری کنکور اونو اعلام می‌کنه.

خلاصه اگه دنبال موفقیت در کنکورید، بعد از توکل به خداوند و  کسب انگیزه و انرژی برای پیمودن این مسیر، هدف گزاری صحیح، برنامه‌ریزی دقیق و منطقی، تهیه منابع مناسب و به کارگیری پشتکار، ترسی از روز کنکور نداشته باشید و با تمام توان، برای رسیدن به آینده‌ای روشن، تلاش کنید و نتیجه کار رو به خدا بسپارید؛ از به کار گیری تجربه‌ی مشاوران و رتبه‌های برتر هم در بهتر پیمودن این مسیر غافل نشین، اما خیلی هم خودتونو درگیر اونا نکنین؛ مهم ثبات اراده و تلاشتون برای ادامه‌ی راه تا کسب نتیجه‌ست!

جزئیات کامل و بیشتر را از لینک زیر بخوانید :
https://p30konkor.com/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%b1%db%8c-1400/