پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی تعهدات بین المللی دولت ها در ارتباط با حقوق بیگانگان (با تأکید بر حقوق قربانیان قاچاق انسان و مهاجرین غیر قانونی)

<![CDATA[ عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تعهدات بین المللی دولت ها در […]

<![CDATA[

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تعهدات بین المللی دولت ها در ارتباط با حقوق بیگانگان (با تأکید بر حقوق قربانیان قاچاق بشر و مهاجرین غیر قانونی)

تکه ای از متن پایان نامه :

هدف نقل و انتقال: قاچاق بشر و قاچاق مهاجران متضمن نقل و انتقال بشر می باشد اما تفاوت کلیدی آنها هدف این نقل و انتقال می باشد. هدف قاچاقچیان بشر از جا به جایی افراد از همان آغاز،  بهره کشی از آنها در کشور مقصد و به دست آوردن منفعت می باشد. اما در نقل و انتقال ، هدف مرتکب ایفای قرارداد خود با متقاضی مهاجرت مبنی بر عبوردادن وی از مرز می باشد. بنابراین، مقصد اولیه وی اعمال کنترل و مجرمانه از قدرت را ممنوع کرده اند_به صورت فردی یا گروهی به آسیب_ مانند آسیب بدنی و روانی_ درد و رنج عاطفی، زیان اقتصادی یا آسیب اساسی به حقوق بنیادی خود دچار شده اند.»

در نتیجه، کسانی که براثر جرایم ناقص مانند شروع به جرم، جرم محال و جرم عقیم خسارت مادی و معنوی ندیده- اند، بزه دیده به شمار نمی آیند. براین اساس، بهتر می باشد بزه دیده چنین تعریف گردد: بزه دیده شخصی می باشد حقیقی یا حقوقی که در پی وقوع جرم متحمل ضرر و زیان مادی یا معنوی شده می باشد و نیاز مبرم به تأمین خسارت و جبران ضرر و زیان دارد.[۱]

حمایت از بزه دیدگان در اسناد بین المللی

بررسی جنبش حمایت از بزه دیدگان به رغم نوپایی آن نشان می دهد که در مدت زمان کوتاهی جایگاه شگرف داشته و توجه جامعه  جهانی را به خود معطوف نموده می باشد.

با در نظر داشتن یافته های بزه دیده شناسی و تأثیر شگرفی که جنبش های حمایت از بزه دیدگان بر سیاست جنایی جامعه بشری در قبال قربانیان جرم داشتند، زمینه ارتقا و شکوفایی آن در سطوح بین المللی فراهم شدو اندیشه حمایت از بزه دیدگان به تدریج صبغه جهانی گرفت و در اعلامیه سازمان ملل تحت عنوان «اصول اساسی عدالت برای بزه دیدگان و قربانیان سوءاستفاده از قدرت» منعکس گردید. این اعلامیه که براساس توصیه کنگره هفتم (مبنی بر پیش گیری از جرم و اصلاح بزهکاران) در نوامبر ۱۹۸۵ توسط مجمع عمومی پذیرفته گردید وطی قطعنامه شماره ۳۴/۴۰ ارائه گردید، متضمن ۲۱ ماده در ارتباط با حمایت از بزه دیدگان می باشد که هر بند از آن افق جدیدی را در جهت حمایت از بزه دیدگان درعرصه جهانی می گشاید.

شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل نیز در قطعنامه ۵۷/۱۹۸۹ در ۲۴ مه ۱۹۸۹ راه های عملی و اجرای اعلامیه یادشده را بررسی، و دستور العملهایی را در این زمینه صادر نمود. دراین قطعنامه از همه[۱]-اسکندری- عبدالکریم- راه کارهای طرفداری از بزه دیدگان در سیاست جنایی اسلام و اسناد بین المللی ،ص ۳۸٫

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

 مطالعه تعهدات بین المللی دولت ها در ارتباط با حقوق بیگانگان (با تأکید بر حقوق قربانیان قاچاق بشر و مهاجرین غیر قانونی)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

]]>