پایانامه در مورد : بررسی سیر تحول سرسوره¬های قرآن¬های موجود در آستان قدس رضوی (ع) از صدر اسلام تا دوره صفوی

<![CDATA[

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

علایق و سلایق حاکمان و درجه اهمیت دادن آنها به فرهنگ و هنر و … هریک از این حکومت­ها دخالت مستقیمی در تربیت هنرمندان تذهیب­کار و خطاطان آن زمان داشته می باشد.

به نظر می­رسد آرایه­های تزئینی تأثیر و رنگ در سرسوره­ قرآن­ها ابزارهای مناسبی جهت شناسایی هنرهای قرآنی در دوران مورد مطالعه می­باشند.

به نظر می­رسد شرایط سیاسی و اجتماعی مناسب در کنار طرفداری مادی و معنوی، فراهم ساختن محیط آموزش و فعالیت، بستر مناسبی برای خلق آثار هنری و پیشرفت همه جانبه آنها مهیا می­کند.

 

 

۱-۴- اهداف و ارزش نظری پژوهش

اگر به ­صورتی دقیق به تذهیب­های دوران مختلف نگاه کنیم، حرکت و تحول آن ­را در طول تاریخ می­بینیم. هنر کتاب­آرایی که در دوره­ ساسانی قدم های اولیه را طی کرده و رونق چندانی نداشته می باشد، با نفوذ اسلام در ایران جانی تازه یافته و آذین کردن قرآن­­ها و کتب دینی و ادبی را به همراه داشت.

 دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

]]>