پایانامه با عنوان : بررسی سیر تحول سرسوره¬های قرآن¬های موجود در آستان قدس رضوی (ع) از صدر اسلام تا دوره صفوی

<![CDATA[

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

۵- افروند، قدیر (دی ماه ۱۳۷۳)، قرآن­های خط کوفی ایران، میراث جاویدان، سال دوم، شماره ۸٫ در این مقاله نویسنده به مطالعه کلی سیر تحول قرآن­هایی که با خط کوفی نوشته شده، پرداخته می باشد. همچنین مختصری در مورد تذهیب و نقوش این قرآن­ها  نیز صحبت شده می باشد.

۶- معتقدی، کیانوش (مهر و آبان ۱۳۸۷)، شکوه خوشنویسی و تذهیب در مکتب شیراز (سده­های هشتم و نهم هجری)، آئینه خیال، شماره ۱۰٫ در سده هشتم و همزمان با حکومت ایلخانان مغول در ایران، شیراز که از حملات‌ مغولان در امان مانده بود، محیط امنی برای ادامه سبک کهن کتاب‌آرایی ایرانی بود،که نوآوری‌های چندی نیز به آن‌ افزوده گردید. در این مقاله به مطالعه اجمالی سیر تحولات هنر خوشنویسی و تذهیب و نیز هنرهای وابسته- همچون کاغذسازی، صحافی‌ و تجلید- در گستره هنر “کتاب‌آرایی” پرداخته شده می باشد.

صدر اسلام تا قرن چهارم هجری مورد پژوهش قرار گرفته و ویژگی هرکدام از این دوره­ها به تفکیک ارائه شده و برای هر دوره تصاویری از سرسوره­های قرآن­های داخل و خارج از کشور به طور نمونه آورده شده می باشد.

۲- قندهاریون، مریم (۱۳۸۹)، مطالعه و توصیف تصویری تأثیر و رنگ در سه نسخه قرآن کریم (فاتحه­الکتاب سه نسخه قرآن تیموری، صفوی و قاجار از گنجینه نفایس نسخ آستان قدس رضوی)، پایان­نامه کارشناسی ارشد، پژوهش هنر، دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران. در این پایان­نامه سه نسخه از صفحه فاتحه­الکتاب موجود در موزه آستان قدس رضوی از نظر تأثیر و رنگ با یکدیگر مقایسه شده می باشد. در فصل اول کلیاتی در مورد سه دوره تیموری، صفوی و قاجار (در مورد تاریخچه، فرهنگ و هنر و کتاب­آرایی) قرآن­های این دوران مطالعه شده می باشد. در فصل دوم به پژوهش در مورد تأثیر و رنگ در کتاب­آرایی قرآن در این سه دوره تاریخی مورد مطالعه قرار گرفته می باشد و در نهایت در فصل سوم، سه نمونه به صورت تطبیقی و توصیفی از این دوران مورد مطالعه واقع شده می باشد.

 دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

]]>