پایانامه ارشد : یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

<![CDATA[

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

تکه ای از متن پایان نامه :

گفت که اگر اقتصاد یک کشور متکى به بیمه و تأمین ناشى از آن نباشد، اقتصاد در معرض تهدید خطرهاى بى‌شمار قرار مى‌گیرد.[۱]

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

از میان اشکال گوناگون مبارزه و رویارویی با پیامد زیانبار پیشامدها و خطرها، ”نهاد بیمه“ نقشى کارساز در ایجاد تعادل و آرامش اقتصادى و مالى زندگى آدمیان دارد. اما براى آنکه این نهاد کارساز و سودمند به‌ شکل کنونى درآید راه دور و درازى را پیموده می باشد. هسته‌هاى نخستین و عوامل و عناصر سازنده این نهاد، در سرشت و آفرینش بشر و جامعه‌هاى انسانى نهفته‌اند که به‌ حکم قانون ابدى تغییر و تحول و تکامل، به ‌تدریج و در درازناى زمان به ‌رشد و رسائى رسیده‌اند.

انواع بیمه‌های عمر و حوادث ، بهداشت و درمان ، ازکارافتادگی ، بیکاری ، تأمین هزینه‌های تحصیل و جزء آن ، همه بیمه‌هایی هستند که در صورت نبود آنها خانواده و وابستگان بایستی هزینه‌های مربوط را خود تحمل کنند.

سازمان های بیمه گر مختلفی در کشور هست که خدمات درمانی متفاوتی را در قالب صندوقهای بیمه ای به مردم ارائه می کنند.

بخش های حمایتی و بیمه ای نباید به صورت جزیره ای اداره شوند و بایستی سیاست ها به سویی سوق داده گردد که در بخش بیمه ای یک صندوق معروف به صندوق افراد اغنیاء و دیگری معروف به صندوق فقرا نگردد، بلکه همانند ساختار بانک ها که در عین استقلال هر کدام از آنها از نظر گردش مالی و دارایی ها، از یک نظام متناسب که از سوی بانک مرکزی ابلاغ می گردد، تبعیت می کنند. صندوق های بیمه ای نیز به همین ترتیب در عین استقلال از سیاست های یک سازمان تبعیت کنند.

ضرورت این یکسان سازی نیز از آنجا ناشی می گردد که در نظام کنونی بیمه، هماهنگی بین صندوق های بیمه کشور در ارائه خدمات وجود ندارد و هم اکنون چندین سازمان یا صندوق بیمه در کشور وجود دارند که هر کدام با تفاوت معناداری در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان هستند.

تفاوت در میزان فرانشیز پرداختی سازمان ها، نحوه ارائه خدمات، میزان و نوع پراکنش مراکز تحت پوشش و امکانات تحت اختیارشان به قدری زیاد بوده که فکر و توجه همگان را در جهت ایجاد نظام یکپارچه بیمه در کشور به خود مشغول ساخته می باشد.[۲]

[۱]– www.omidkhazar.com/download/466.2.ppt

[۲]– روزنامه ایران، شماره ۴۷۳۲، تاریخ ۵/۱۲/۱۳۸۹، ص ۱۲٫

 یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

]]>