پایانامه ارشد : بررسی سیر تحول سرسوره¬های قرآن¬های موجود در آستان قدس رضوی (ع) از صدر اسلام تا دوره صفوی

<![CDATA[

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

تکه ای از متن پایان نامه :

-۱- تعریف، اظهار ضرورت و اهمیت مساله

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

سلسه­های تاریخی از صدر اسلام تا دوره صفوی، از نظر موقعیت­های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری در تاریخ ایران اسلامی، از ادوار مهم اسلامی محسوب می­شوند. در این پژوهش مروری بر سیر تحول سرسوره­های قرآن­های موجود در آستان قدس رضوی در این دوران تاریخی می­باشد.

در سده­های آغازین حاکمیت اسلام، هنر کتاب­آرایی شامل کتاب­های مذهبی و به­خصوص کلام­الله مجید بوده و آرایش کتاب­ها مشتمل بر نقوش هندسی و غیرهندسی می­باشد که در سرفصل سوره­های مبارکه قرآن، لا به لای سطور و در حاشیه صفحات با واژه تخصصی تذهیب ترسیم می­شده می باشد.

تذهیب و ترسیم کتاب از سده­های نخستین در جهان اسلام رواج داشت، اما پس از فتوحات مغول در ایران سرعت و شتاب بیشتری پیدا نمود. نمونه­های باقی مانده نشان می­دهند که در هنر کتاب­آرایی چند گونه هنر مانند تحریر (خطاطی)، تذهیب، تصویر (نگارگری)، و تجلید (جلدآرایی) در هم ترکیب شده بود. عدم رغبت هنرمندان اسلامی به تقلید از طبیعت، تاکید بر مفاهیم ذهنی و نمادین، چکیده­نگاری و تأثیر­مایه­های تزئینی از ویژگی­های شکلی مشترک این نقوش می­باشد.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

 دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

این مطلب را هم بخوانید :  پایانامه با عنوان : یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه سیر تحول سرسوره­های قرآن موجود در آستان قدس رضوی

]]>