پایانامه ارشد با موضوع : بررسی تطبیقی مفهوم ،اهداف،اصول و روش های تربیت معنوی از دیدگاه علامه طباطبایی و دیوید کار

<![CDATA[

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تطبیقی مفهوم ،اهداف،اصول و روش های تربیت معنوی از دیدگاه علامه طباطبایی و دیوید کار

تکه ای از متن پایان نامه :

۳-۱-مقدمه

در این فصل مفهوم ، اهداف و روش های تربیت معنوی  را به ترتیب از منظرعلامه طباطبایی به عنوان یک فیلسوف مسلمان مطالعه و سپس دیدگاه دیوید کار را در ارتباط با مفهوم ،اهداف و روش های تربیت معنوی ،مورد پژوهش قرار می دهیم .

۳-۲مفهوم ،اهداف  و روش های تربیت از دیدگاه علامه

۳-۲-۱زندگی نامه

سید محمدحسین طباطبایی(تبریز ۱۲۸۱ –  آبان ماه ۱۳۶۰) معروف به علامه طباطبایی هجری شمسی در نویسنده تفسیر المیزان، فقیه، فیلسوف و مفسر قرآن، شیعه و ایرانی می باشد.اهمیت وی به جهت زنده کردن حکمت و فلسفه وتفسیر در حوزه‌های تشیع بعد از دوره  صفویه بوده‌می باشد. به ویژه اینکه وی به بازگویی و توضیح حکمت صدرایی بسنده نکرده، به تأسیس معرفت شناسی در این مکتب می‌پردازد. همچنین با انتشار کتب فراوان و تربیت شاگردان برجسته در دوران روبرو شدن با اندیشه‌های غربی نظیر مارکسیسم به اندیشه دینی حیاتی دوباره بخشیده، حتی در نشر آن در مغرب زمین نیز می‌کوشد. وی از دودمان سادات طباطبایی آذربایجان می باشد و با سید علی قاضی و سید محمدعلی قاضی طباطبایی خویشاوندی دارد. همسر اول علامه، قمرالسادات مهدوی طباطبایی از بستگان ایشان بود که در سال ۱۳۴۳ شمسی درگذشت و پس از ۲ سال ایشات با همسر دوم خود، منصوره روزبه خواهر رضا روزبه ازدواج نمود وی از نوادگان عبدالوهاب تبریزی که نسب وی هم استاد او و مؤثرترین شخص در تربیت روحی وی بود. به طوری که خود او گفته‌می باشد: ما هر چه داریم از قاضی داریم. مرتضی طالقانی (فلسفه )، سید حسین بادکوبی( ریاضیات)، سید ابوالقاسم خوانساری( خارج فقه و اصول ) ،محمدحسین غروی اصفهانی میرزا حسین نائینی (رجال)حجت کوه کمری.(حسینی تهرانی،۱۳۷۹،ص۱۳۲)

 

۳-۲-۲-تألیفات و آثار:

علامه طباطبایی دو اثر شاخص دارد، که بیشتر از سایر آثار وی مورد توجه قرار گرفته‌می باشد.نخست تفسیر المیزان می باشد، که در ۲۰ جلد و طی ۲۰ سال به زبان عربی تالیف شده‌می باشد. در این تفسیر، از روش تفسیر قرآن به قرآن» بهره گیری شده‌می باشد، و علاوه‌بر تفسیر آیات و بحث‌های لغوی در بخش‌هایی جداگانه با در نظر داشتن موضوع آیات مباحث روایی، تاریخی، کلامی، فلسفی و اجتماعی نیز دارد. این اثر به دو شکل چاپ گردیده‌می باشد: نخست در چهل جلد، و سپس، در ۲۰ جلد. این اثر توسط سیدمحمد باقر موسوی همدانی به زبان فارسی ترجمه شده‌می باشد.اثر مهم دیگر او اصول فلسفه و روش رئالیسم می باشد. این کتاب شامل ۱۴ مقاله فلسفی می باشد، که طی دهه‌های ۲۰ و ۳۰ شمسی تالیف شده و توسط مرتضی مطهری و با رویکرد فلسفه تطبیقی توضیح داده شده‌می باشد این کتاب نخستین، و یکی از مهم‌ترین کتاب‌هایی می باشد که به مطالعه مباحث فلسفی، با در نظر داشتن رویکردهای حکمت فلسفی اسلامی و فلسفه جدید غربی پرداخته‌می باشد. ( فدایی مهربانی،۱۳۹۱،ص۵۴)

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

آثار محمدحسین طباطبایی (به استثنای تفسیر المیزان) را می‌توان به دو بخش تقسیم نمود:کتاب‌های به زبان عربی،کتاب توحید که شامل ۳ رساله‌می باشد: رساله در توحید،رساله در اسماء الله،رساله در افعال الله.کتاب بشر که شامل ۳ رساله‌می باشد: الانسان قبل

 مطالعه تطبیقی مفهوم ،اهداف،اصول و روش های تربیت معنوی از دیدگاه علامه طباطبایی و دیوید کار

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تطبیقی مفهوم ،اهداف،اصول و روش های تربیت معنوی از دیدگاه علامه طباطبایی و دیوید کار

]]>