قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره امنیت سایبری در مجمع عمومی سازمان ملل

قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره امنیت سایبری در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح می شه. نماینده خاص رئیس جمهوری روسیه در میدون امنیت اطلاعاتی از ارائه پیش نویس قطعنامه ای درباره اولویتای اصلی در مورد امنیت سایبری و مسئولیت کشورها در این رابطه به مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.
امنیت اطلاعات
“آندری کورتسکیخ” نماینده خاص رئیس جمهوری روسیه در مسائل مربوط به همکاریای بین المللی در میدون امنیت اطلاعاتی در گفت وگو با خبرگزاری «نووستی» اعلام کرد که این کشور پیش نویس قطعنامه ای درباره امنیت سایبری رو به کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه داده که در اون مسئولیت کشورها در این مورد و هم اینکه به کار گیری حقوق بین الملل و کمک به کشورای در حال پیشرفت در این رابطه پیشنهاد شده.

این مقام روس گفت: «این سند شامل آزمایش واقعی ای از مسائل مربوط به امنیت سایبری در شرایط الان دنیاس و صحبت بر سر تشکیل گروه کاری سازمان ملل در این رابطه س».

نماینده خاص ولادیمیر پوتین اضافه کرد: «پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه سه وظیفه اصلی رو در اولویت قرار داده: قوانین مربوط به وظایف کشورها در برخورد با فضای مجازی، به کار گیری حقوق بین الملل در فضای اطلاعاتی و کمک به افزایش توان بالقوه کشورای در حال پیشرفت واسه تأمین امنیت سایبری.

علاوه بر اون، این پیش نویس شامل فهرستی از هنجارهای اصلی در رفتار مسئولانه کشورها در میدون فضای مجازیه».

این مقام روس هم اینکه اعلام کرد: «خیلی مهمه که کشورهایی که مدعی حملات سایبری به سامانه های اطلاعاتی خود هستن، این مسئله رو براساس دلایل و قرائن دارای دلیل ارائه داده و از این مسئله به عنوان اقدامی تحریک آمیز واسه اعمال فشار علیه بقیه کشورها استفاده نکنن».

منبع: tasnimnews.com