قبل از انتقال به پروتکل https بار خود را محکم ببندید

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

اگه مطلب مهاجرت به رو که در منتشر شد خونده باشین حالا خوب با امتیازات این تغییر قرارداد در شکل های جور واجور سایت ها آشنا هستین. پایه انتقال به امنیتیه که زیر سایه اون اعتماد کاربران جلب می شه. هر چند که انتقال به https شک نداشته باشین امنیت یه سایت رو تامین نمی کنه و خطرات حملات اسپم ها یا هکر ها ناچارا هستن اما این مهاجرت، هر چند سخت و پر زحمت، پایه های امنیت یه سایت رو بنا می نهد.
با تموم فایده هایی که انتقال به قرارداد https در به دنبال داره اما انگار این مهاجرت خیلی هم ساده نیس! واسه انتقال به قرارداد ایمن پیش نیاز هایی هست که نبود توجه به اون ها این پروسه رو کمی دردسرساز می کنه. پیش نیاز هایی که به معنی شکل های جور واجور لازم شما واسه این سفر هستن. پس همراه ما باشین و بار خود رو محکم ببندین!

پیش نیاز ها قبل از انتقال به قرارداد https در سئو

کراول کردن سایت و برنامه ریزی سفر
اگه عینک حسابرسی رو به چشم بزنین و نگاهتون رو به قضیه انتقال به عوض کنین متوجه می شید که شما در حال تغییر بزرگی هستین. بعضی وقتا یه سایت با ۱۰ سال سابقه و هزاران صفحه قراره منتقل شه. در این حالت باید راه و روش صحیحی از جایگاه فعلی سایت و ارزش اون به واسطه کراول کامل سایت به دست بیاد.
یادتون باشه که بعضی از بخش های کلیدی و موثر واسه شما مثل درگاه های پرداخت، لینک های دانلود، اسکریپت های خارجی و …ممکنه در طول این پروسه عوض شه. چشمون خود رو باز و لیستی از این موارد به عنوان برنامه سفر خود جفت و جور کنین.
بررسی رتبه بندی و سئو سایت
در حالی که گوگل مشغول هضم این جا به جایی کوچیک واسه سایت شما هستش ممکنه رتبه سایت در این پریشونی و تلاطمی که به وجود اومده افت پیدا کنه. البته این وضعیت موقتیه و دیر یا زود همه چیز به جایگاه قبلی خود برمیگرده. بررسی این تغییر تحولات، رتبه بندی سایت و نواسانات کوتاه مدت اون بعد از انتقال به لازمه.
قرار گرفتن درست سایت بین انتقال
سه راه پیش روی وب سایتی که قراره تازگیا به انتقال پیدا کنه هست:
۱ – انتقال مستقیم سایت طوری که بدون این دست اون دست کردن دوباره در دسترس کاربر قرار گیرد. این روش واسه شیردلان (!) است و هر حرکت شما اگه سنجیده نباشه ممکنه موجب بروز باگ شه.
۲ – انتقال موقت سایت و انجام تست های متوالی واسه امتحان کارکرد درست اون
۳ – انتقال سایت در محیط عملیاتی. این روش گران ترین و وقت گیر ترین راه هست.
حال با شما هستش تا بهترین راه رو انتخاب کنین و قبل از انتقال به بار خود رو محکم ببندین!

این مطلب را هم بخوانید :  روش های سئو سایت حرفه ای

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *