عکسی دیدنی از شعبون بی مخ و نورمن ویزدوم کمدین آمریکایی

شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ یکی از نام های جنجالی تاریخ معاصر ایران و از…

 

شعبون بی مخ و نورمن ویزدوم

 

 

شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ یکی از نام های جنجالی تاریخ معاصر ایران و از بازیگران اصلی کودتای ۲۸ مرداد بود. ایشون زورخانه دار و باستانی کار ایرونی بود که بیشتر به خاطر حضورش در حرکات سیاسی به خصوص در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ معروفیت داشت.

شعبون بی مخ و نورمن ویزدوم

«شعبون بی مخ» در سال ۱۳۰۰ ه.ش در محله سنگلج تهران تو یه خونواده پرجمعیت(۱۳ آبجی و داداش) به دنیا اومد. ایشون طی چهار سال تحصیل در مقطع ابتدایی به دلیل شرارت از چندین مدرسه اخراج شد و آخرسر ترک تحصیل کرد.

در جریان وقایع ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، جعفری با اوباش همراهش به خیابانها ریختند و به ایجاد ترس کردن. حضور اون در اینجور روزهایی جوری زننده بود که وزارت اطلاعات و امنیت کشور خواهان اون بود که هرچه کمتر در محافل ظاهر شه. از دیگر اقدامات ایشون برگزاری مراسم روضه‏ خوانی در دهه ماه محرم در تکیه دباغخانه بود که هزینه اون رو هرساله از ساواک دریافت می‏کرد.

در جریان مبارزات انقلابیون با شاه، جعفری احساس خطر کرد و به اسرائیل فرار کرد ولی دوبارهً به ایران برگشت و همزمان با خروج شاه از کشور به ژاپن رفت. از ژاپن هم به آلمان، اسرائیل، فرانسه، انگلیس و ترکیه رفت.

در ترکیه با گروه ارتشبد آریانا و بر علیه حکومت جمهوری اسلامی به فعالیت پرداخت و دو نامه این ژنرال فراری رو واسه دو سرکرده رژیم صهیونیستی؛ اسحاق رابین و غوری ناکیس- از ژنرال های اسرائیلی و رییس بخش مهاجرت آژانس یهود برد.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

آخرین شغل ایشون، حمل و نقل مشروبات الکلی واسه شرکتی در ایالت کالیفرنیا بود و آخرسر در  روز ۲۸ مرداد ۱۳۸۵در سالگرد کودتای ۲۸ مرداد در لس آنجلس جون خود رو از دست داد.

 

 

جمع آوری : آلامتو