عوامل موثر در افزایش نرخ فرار سایت – کاربران را از خود فراری ندهید!

بعضی از سایت ها نه فقط کاربری رو به خود جذب نمی کنن بلکه اون ها رو بیشتر فراری میدن. احساس رضایت کاربر از حضور تو یه سایت مهم ترین چیزیه که هر مدیر وب سایتی به دنبال اون می شه. هیچی بدون رضایتمندی و حس مورد پسند بازدیدکننده محقق نمیشه. وب سایتی هم که بازدید نداشته باشه در واقع فلج شده و هیچی نمی تونه جز کاربر اون رو سر پا نگه داره. همین کاربر اساسی باعث شد تا عامل اساسی (bounce rate) به عنوان بخشی از آمار های حیاتی یه سایت معرفی شه.
با اینکه بیشتر مدیران سایت ها با این مهم آشنا هستن اما از عوامل موثر در افزایش آگاهی ندارن. خیلی از کار هایی که با خوش خیالی و در جهت خود انجام می بدید می تونه از همین عوامل افزایش اندازه رتبه سایت باشه. پس لازمه با تک تک اون ها آشنا شید و دست کم خودتون باعث فرار کاربر نشید!

معرفی عوامل موثر در افزایش اندازه فرار سایت

بارگذاری کنه صفحات
متوسط زمان بارگذاری یه صفحه اینترنتی ۳ ثانیه س. این رقم همیشه در الگوریتم گوگل ذکر می شه و واسه بررسی و کنترل اون وسیله های جور واجور چون Google PageSpeed Insights، Pingdom, و GTMetrix معرفی شده.
خودکفایی هر مطلب و استقلال طلبی اون
بعضی وقتا یه مطلب در سایت شما جوری کامل و بی عیب و نقصه که به خودتون آسیب می زند. باور نمی کنین؟! فرض کنین یه مطلب در رابطه با ، شکل های جور واجور ، ، و با بیشتر از ۴۰۰۰ کاراکتر در فست سئو منتشر شده.. این مطلب یکی از شاهکار های به جهت پوشش اطلاعاتی اون هستش و کاربر رو از مشاهده بقیه مطالب سایت بی نیاز می کنه؛ اما همین بی احتیاجی کاربر عامل هایی مثل میانگین زمان حضور کاربر در هر صفحه رو کاهش می دهد. پیشنهاد ما اینه که مطالب رو تا حد امکان پراکنده و از خودکفابودن هر مطلب جلوگیری کنین. شاید لینک مطالب در رابطه بتونه تا حد زیادی تاثیر این عامل رو در افزایش اندازه فرار کم کنه.
عناوین، برچسب و توضیحات گمراه کننده نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید
رابطه بین مغز مطلب و عناوینی که واسه هر صفحه انتخاب می شه بسیار پر اهمیته. این رابطه رو باید خودتون با نگاهی عمومی و به عنوان یه کاربر آزمایش کنین. ببینین می توان با خلاصه این مطلب به عنوان رسید یا فقط برچسب ها باعث گمراهی شده؟
صفحات خالی و خطا های فنی
صفحات خالی که منتهی به نمایش خطا ۴۰۴ می شن رو از راه کنسول گوگل جستجو کنین. بعد از شناسایی اون ها در جهت جلوگیری از افزایش اندازه فرار سایت به برطرف کردن این خطا ها بپردازید.

این مطلب را هم بخوانید :  سئو اینستاگرام

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *