عوارض نوشابه های انرژی زا

خیلی از جوانان نوشابه های انرژی زا رو واسه افزایش اندازه انرژی، دقیق شدن و فوکوس کردن وکارکرد بدنی شون می خورن.

نوشابه های انرژی زا پر از کافئین نه فقط تاثیر مثبتی بر بدن آدم نمی گذارن بلکه مشکلات پزشکی زیادی هم همراه دارن.

به گزارش روزنامه لس آنجلس تایمز، شرکتای تولید نوشابه انرژی زا در عکس العمل به انتقادات زیادی که به اجناس شون می شه، اعلام کردن اندازه کافئین این جور نوشابه ها تقریبا با یه فنجون قهوه ای که نوجوانان می خورن برابراست.

دکتر ایتسون لیپ شولت، متخصص کودکان در مدرسه پزشکی دانشگاه میامی و همکارانش اطلاعات ۱۲۱ گزارش رسانه ای درباره نوشابه های انرژی زا رو بررسی کردن. اونا فهمیدن این جور نوشابه ها شامل ۷۰ تا ۸۰ میلی گرم کافئین، یه جور گیاه به نام گارانا، تائورین – یه جور اسید آمینه – ویتامین و افزودنیای شیرین کننده هستن.

دکتر لیپ شولت گفت: «بررسیا نشون داده برخلاف استفاده ۳۰ تا ۵۰ درصد نوجوانان و جوانان از نوشابه های انرژی زا هیچ نشونه ای از کاهش وزن، افزایش انرژی و بنیه و بهبود کارکرد ذهنی بدنی در اونا دیده نشده. ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفتن: کودکان و نوجوانان گرفتار به مریضیای قلبی، کلیوی، کبد، حملات صرع، دیابت و ترشح زیادتر از اندازه غده تیرویید که نوشابه انرژی زا مصرف می کنن بیشتر در خطر آسیبای جسمی قرار دارن.

به خاطر همین پزشکان کودکان و والدین باید کودکان و نوجوانان رو از نوشیدن این نوشابه ها برحذر دارن.اما مائورین استورلی از انجمن تولیدکنندگان نوشابه آمریکا گفت: این جور تحقیقات چیزی جز اطلاعات گمراه کننده درباره نوشابه های گازدار، عناصر تشکیل دهنده و سیستم نظارت بر تولید اونا نیس. اون در آخر گفت: یافته های تحقیقات نشون میده اندازه کافئین موجود در این جور نوشابه ها کمتر از نوشابه های گازدار، قهوه و چایه.

 

جمع آوری: آلامتو

 

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر