عوارض مثبت و منفی نوشیدن قهوه

خواص و مضرات قهوه coffee

همه چیزایی که خوردن اون لذت بخشه، مشکلات منفی واسه بدنمون داره. الکل، شکلات و غذاهای فست فود همه نمونه های خوبی از چیزای لذت بخشی هستن که مشکلات منفی واسه سلامتی تون در دراز مدت دارن. اما قهوه چیجوری با این موادغذایی و نوشیدنیا رقابت می کنه؟

نوشیدن قهوه راهی عالی واسه حفظ هوشیاری، چه جسمی و چه ذهنی، هستش.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ به بیدار شدن شما در صبح کمک کرده، بازده کاری تون رو بالا برده و به نابود کردن استرس محل کار کمک می کنه. بعضی از ما  در روز تا ۵ لیوان قهوه به شکلای جور واجور می خوریم، از قهوه تلخ گرفته تا موکا یا حتی قهوه یخی. مهم نیس که قهوه تون رو به چه شکلی دوست داشته باشین، باید از تاثیر نوشیدن قهوه بر بدنتون خبردار شین.

مشکلات قهوه واسه بدن

یکی از شایعه هایی که درمورد قهوه و مضرات اون هست، تاثیریه که بر بالا بردن فشارخون داره. بااینکه یه افزایش جزئی در فشارخون بوجود میاره، فقط واسه اونا که به طور طبیعی فشارخون بالا دارن و زنان باردار می تونه مشکل ساز باشه. تحقیقات نشون میده که محدود کردن مصرف قهوه به ۲ فنجون در روز می تونه ضرر اون بر سلامت کودک رو کم کنه.

در مورد قهوه هم مثل بقیه چیزها، زیاد اون خوب نیس. اگه مقدار زیادی قهوه استفاده کنین (بیشتر از ۵ فنجون در روز)، احتمال باریک شدن مغزاستخوان رو بالا می برید. این آسیب پذیری شما در برابر شکستگی رو مخصوصاً در سنین بالاتر، بالا می بره، به خاطر همین بهتره که مصرف قهوه رو یه حد مناسب نگه دارین.

این مطلب را هم بخوانید :
علائم افسردگی کودکان چیست؟

آسیب جانبی دیگری که ممکنه با نوشیدن قهوه ایجاد شه اینه که نتونین بخوابین. خیلی وقتا این بخاطر اینه که قهوه (یا هر چیز دیگری که در اون کافئین داره) رو نزدیک به زمان خوابتون خورده باشین. واسه نابود کردن این تاثیر، بهتره مصرف هر چیزی که شامل کافئینه رو از ساعت ۲ بعدظهر به بعد قطع کنین اما یادتون باشه که تاثیر اون بر افراد جور واجور، فرق داره.

اما قهوه تاثیر خوبی هم بر بدنتون داره؟

خواص مثبت قهوه

نوشیدن منظم و دائم قهوه، فوایدی داره که شاید از شنیدن اون تعجب کنین:

قهوه می تونه خطر مریضی کشنده کبدی رو تا ۴۰ درصد کم کنه و بیشترین تاثیر رو بر آدمایی داره که کبدشون مشکل دار شده.

احتمال دچار شدن به دیابت نوع ۲ با مصرف دائم قهوه کم میشه.

مشکلات احتمالی قهوه

سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع در سراسر دنیاس و بااینکه یافته های تحقیقات متفاوت هستن، اما وجه اشتراکی دارن که بر کاهش احتمال دچار شدن به این سرطان تا ۵۰-۲۰ درصد با نوشیدن قهوه اشاره داره.

براساس تحقیقات انجام گرفته، کسائیکه به طور منظم قهوه می خورن، تا ۶۰ درصد در میانسالی کمتر به مریضی فراموشی گرفتار می شن.

جای هیچ شکی نیس که این یافته های براتون تعجب آور بوده. پس اگه نگران نوشیدن قهوه بودین، این حقایق رو درمورد این نوشیدنی عالی به خاطر بیارین.

این مطلب را هم بخوانید :
عوارض اعتیاد به گوشی

چیجوری می تونین بهترین استفاده رو از قهوه ببرین

آخر اینکه، چند نکته ساده هست که موقع نوشیدن قهوه باید یادتون باشه. بهتره یه دستگاه قهوه جوش بخرین چون قهوه های آماده شدیداً فراوری شده هستن و فواید اونو کم می کنه. می تونین در روز ۴-۲ فنجون قهوه بخورین، مگراینکه از فشارخون بالا رنج ببرین یا باردار باشین که در این شرایط می تونین از پزشکتون اندازه قهوه ای که می تونین در روز استفاده کنین رو سوال کنین.

قهوه تاثیر مثبتی بر سلامت شما داره و باید از اون لذت ببرین. هر فنجون از اون می تونه همون تاثیری که در صبح یا تو یه روز به صورت میانگین بر بدنتون داره رو در درازمدت به اون برسونه.

اندازه مصرف کافئین در روز

خواص قهوه سبز واسه لاغری

قهوه مردمون نوشیدنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *