عوارض رژیم غذایی یویویی

lose-wieght مشکلات کاهش وزن زیاد

هیچ چیزی لذت بخش تر از کاهش وزن چند کیلویی بعد از چند هفته تلاش زیاد نیس اما اگه این کاهش وزن واسه شما پایدار نباشه ممکنه عوارضی بیشتر از مزایایش داشته باشه.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ آدمایی که در رژیم غذایی به یویو معروفند ( یعنی وزن زیادی کم می کنن و دوباره اونو اضافه می کنن ) تنها نباید نگران خرید لباسایی با سایزهای جور واجور باشن: براساس تحقیقات جدید دانشکده پزشکی هاروارد، کاهش وزن و دوباره اضافه کردنش می تونه عواقب بدی واسه سلامتی داشته باشه.

در این تحقیق محققان ۱۲۹ فرد چاق رو که به دیابت گرفتار بودن و تو یه برنامه کنترل وزن شرکت کردن رو مورد بررسی قرار دادن. اونا فهمیدن آدمایی که موفق شدن کاهش وزن ۷ درصد یا بیشتر از وزن کلی بدنشون رو به مدت یه سال اثبات کنن بیشتر موفقن که در ادامه هم، این روند رو ادامه.

هم اینکه این افراد با اینجور روندی به بهتر شدن شرایط قلبی خود هم کمک می کنن. وقتی وزن کم می کنن کلسترول بد موجود در خونشون کاهش و کلسترول خوب زیاد میشه، سطح قند خون ثبات پیدا می کنه و فشار خون کم میشه.

اما آدمایی که وزن کم شده رو برمیگردونن افزایش تری گلیسرید، یا مقدار چربی در خون و قند خون رو تجربه می کنن. هر دوی اینا در اول کاهش وزن پایین رفته بودن. حتی اگه ۵ کیلو از وزن کم شده رو برگردونین اتفاقی می افته.

این مطلب را هم بخوانید :  علت پرخاشگری زیاد چیست؟

با اینکه این تحقیقات روی افراد دیابتی انجام گرفته بود اما سرپرست محققان میگه این یافته های می تونه واسه غیر دیابتیا هم همینطوری باشه. تاثیر مثبت کاهش وزن – از کاهش فشار خون گرفته تا بهبود کلسترول – در بین تموم افراد برابر بوده پس میشه گفتن تاثیر برگشت وزن هم همینطوری هستش.

چه دیابتی باشین چه نباشین، حتی مقدار کمی کاهش وزن – از کاهش ۵ درصد وزن کلی بدن شروع می شه – می تونه اندازه سلامت قلب رو بهتر کنه. دلیلش اینه که از مقدار چربیای احشایی و یا چربیای قسمت شکمی کم می شه.

چربی احشایی در عمق میان تنه قرار داره و از خطرناک ترین چربیا هستش. این چربیا هورمونا و مواد شیمیایی از خود ترشح می کنن که با دیابت و حملات قلبی در ارتباطه.

مردانی با دور شکم ۱۰۱ سانت یا بیشتر به خاطر عملی که این نوع چربی در بدن انجام میده بیشتر در خطر بیماریای قلبی و عروقی قرار دارن. تو یه تحقیق که شرکت کنندگان حدود ۱۰ سانت از دور شکمشون رو کم کردن مشخص شد این عمل تا حدود زیادی روی کاهش خطر بیماریای قلبی تاثیر گذاشته.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

بازنشر دکتر کرمانی کاهش وزن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *