عوارض دستکاری جوش های صورت

دکتر نصرت پورسینا در گفت وگو با (ایسنا) ، گفت: در سنین بلوغ در دخترها از ۱۰ – ۱۲ سالگی و پسرها از ۱۴ – ۱۵ سالگی به دلیل افزایش هورمونای آندروژن، پوست چرب شده و فعالیت غده سپاسه پوست زیاد می شه و این افزایش خودشو به صورت افزایش دانه های ریز گرد با سرسیاه یا سفید نشون میده که از نظر طبی، «کومدون سر مشکی یا سرسفید» نامیده می شن.

: این کومدونا، مرحله اول جوشای بلوغ (جوش) هستن و در خیلی از موارد در همین مرحله متوقف شده و یا بعضی وقتا پیشرفت کرده و به صورت دانه های چرکی یا حتی کیستی درمی آید که دانه ها بسیار بزرگ تر شده و حتی ممکنه به قطر یه سانتی متر برسه که به اون «جوش ندولوسیستیک یا استیج چهار جوش» میگن.

دکتر پورسینا اضافه کرد: این استیجا درمان خاصی داره و در استیج اول که فقط دانه های زیر پوستیه میشه از راه شستن با مواد مناسب و به کار گیری کرمای کراتولولیدیک و کرمای لایه بردار ضعیف این کیستای زیرپوستی رو درمان کرد.

ایشون گفت: اما وقتی که ضایعات چرکی یا کیستیک شد باید داروها رو قوی تر انتخاب کرد و یا حتی آنتی بیوتیکای خوراکی هم استفاده کرد.

این متخصص پوست اعلام کرد: از نظر درمانی در تموم مراحل، باید از دستکاری و فشار دادن دانه ها دوری کرد و با در نظر گرفتن اینکه بعضی از افراد، تموم دانه های سرسیاه یا سرسفید رو با فشار باز می کنن و چون کلیه این مواد نمی تونه خارج شه، باعث بروز اسکار یا رد پا در محل جوش شده و یا حالت عفونی پیدا می کنه و به جوانان پیشنهاد می شه از هرگونه دستکاری روی جوشا دوری کنن و تحت نظر دکتر متخصص پوست درمان رو ادامه.

این مطلب را هم بخوانید :
تبلیغات کلیکی و سئو: دو قلوهای افسانه ای بازاریابی اینترنتی

: در درمان نباید عجله داشت چراکه این حالت بستگی به هورمونای آندروژن داره و طول مدت جوش حتی به ۱۰ سال هم می رسه و حتی بعضی از خانوما در سنین ۳۵ تا ۴۰ سالگی هم قبل از شروع هر عادت ماهیانه ممکنه چند عدد از این جوشا رو داشته باشن پس نباید توقع داشت جوشا دو یا سه ماهه بهبود پیدا کنن.

این متخصص پوست گفت: نکنه مهم اینه که به کار گیری کرما و کرم پودرهای چرب واسه جوش مناسب نیس، پس دختران و پسران جوون، هنگام به کار گیری هرگونه کرم آرایشی یا ضدآفتاب حتما به عبارت بدون چربی توجه کنن.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

ایشون گفت: به کار گیری بعضی از ژلایی که به مو زده می شه با کوچیکترین تماس با پوست ممکنه ایجاد جوش بکنه چون که منافذ پوست رو بسته می کنه.

دکتر پورسینا اعلام کرد: هم اینکه نباید از موادی که پوست رو خشک می کنه استفاده کرد چون که هر پوستی به پاک کننده متناسب خودش نیاز داره، پس پیشنهاد می شه اگه دارویی رو واسه پوستتون استفاده می کنین اونو به دوستانتون پیشنهاد نکنین.

چیجوری جوشهای سرسیاه بینی رو پاک کنیم؟

چیجوری لکه های صورت رو از بین ببریم؟

بازنشر جوش صورت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *