عوارض جانبی مصرف دارچین

همه با دارچین آشنا هستیم و دارچین یکی از پرمصرف ترین اودیه ها در هنده. عطر و طعم دارچین از مطبوع ترین در تموم دنیاس و این ادویه رو از درختی قهوه ای رنگ می گیرن.

دو نوع دارچین داریم. دارچین سیلان که در کشورای سریلانکا، هند، ماداگاسکار، برزیل و کارائیب بدست میاد و دارچین «واقعی» است، و دارچین «کاسیا» که بیشتر از چین، ویتنام و اندونزی میاد.

دارچین یا به شکل چوبه و یا گرد و جزء اصلی همه غذاهاییه که چاشنی ادویه دارن.

دارچین دارای مقادیر زیادی کلسیم، فیبر و منگنزه و خواص به درد بخور بسیاری داره. اما اگه زیاد مصرف شه می تونه واسه سلامتی شما خطرناک باشه.

ما مقالات زیادی در باره خواص دارچین داشته ایم، ولی حالا به مشکلات جانبی مصرف بیشتر از اندازه اون می پردازیم.

ضرر دارچین واسه مشکلات قلبی

مصرف زیاد دارچین باعث افزایش ضربان قلب می شه و به خاطر همین واسه کسائی که مشکلات قلبی دارن خطرناکه.

ما روغن دارچین رو هم در غذاهای زیادی مصرف می کنیم. روغن دارچین اگه رقیق نشده باشه می تونه به بالا رفتن ضربان قلب مخصوصا در کودکان منجر شه. مصرف محلول ۲ درصد روغن دارچین واسه همه بی خطره.

دارچین گرما بدن

مصرف زیاد دارچین مثل الکل، فلفل، گل کلم، لابستر، قهوه، زنجبیل، سیر، برنج ، پیاز و کدو می تونه گرما بدن رو بشدت بالا ببره.

در صورت امکان از خوردن چیزایی که گرما بدن رو بالا می برن باید دوری کرد. مصرف دارچین می تونه باعث افزایش گرما بدن شه و عکس العملایی مثل ترک خوردن لب، تاول دهن و دور چشم و جوش زدن شه.

خوردن دارچین در زمستون به دلیل سرمای هوا با خطرات کمتری همراه س، اما در تابستون می تونه مشکلات شدید داشته باشه. آدمایی که یائسه هستن پیشنهاد می شه که از مصرف دارچین دوری کنن.

مشکلات دارچین واسه آلرژی

بعضی به دارچین حساسیت دارن و این ممکنه یهو پیش بیاد. مشکلات آلرژی مثل آبریزش بینی، چشمون مرطوب، درد معده و جوش صورت و دست هستش.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

تنگی نفس هم یکی دیگه از مشکلات آلرژیک دارچین است، اما این مشکلات خیلی شدید نیست.

مشکلات مصرف دارچین در رقیق سازی خون

دارچین کاسیا خاصیت رقیق کننده خون رو داره و از اون واسه جلوگیری از لخته شدن خون استفاده می کنن. به خاطر همین آدمایی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنن نباید دارچین بخورند.

دارچین واسه حاملگی مضره

دارچین واسه زنان حامله خوب نیس. دارچین می تونه باعث درد زایمون زودتر از موعد معمولی و باز شدن دریچه رحم شه. دارچین دوای خوبی واسه دل درد و باد معده س، اما اگه این مشکلات با حاملگی همراه باشه باید از مصرف دارچین دوری کرد.

مصرف کم چای دارچین بی ضرره، اما بهتره خطر نکنین. خوردن قرص دارچین یا استنشاق عطر دارچین هنگام حاملگی اصلا پیشنهاد نمی شه.

دارچین و قند خون

مصرف زیاد دارچین سیلان باعث پایین اومدن قند خون و احساس سرگیجه می شه. مطمئن شید که بیشتر از ۲ تا ۳ قطره روغن دارچین رو در چای خود نریخته باشین، چون بر شما اثر می ذاره.

دارچین مشکلات پوستی

پوست شما بعد از دست زدن به فلفل یا چیلی چه حالتی داره؟ پوست شما نخواد سوخت؟ روغن دارچین خالص هم همین حالت رو بوجود میاره.

اختلاف با آنتی بیوتیک

دارچین مانند آنتی بیوتیک عمل می کنه. به خاطر همین اگه آنتی بیوتیک مصرف می کنین، خوردن دارچین می تونه اختلاف بسازه، چون دوز اون ۲ برابر می شه و به خاطر همین مصرف دارچین پیشنهاد نمی شه.

دارچین خواص خوبی داره اما باید در مصرف اون میونه روی کرد.

خواص دارچین و عسل باهم

قرص دارچین و کاهش وزن

دارچین گیاهان دارویی