عوارض بی خوابی برای بدن

Sleeping

رییس کلینیک خواب بیمارستان بهارلو با توضیح دادن این موضوع که بی خوابی می تونه مشکلات روحی و جسمی واسه آدم به وجود آورد، گفت: مهم ترین این مشکلات مشکل در دقیق شدن و فوکوس کردن ویادگیری، خواب آلودگی درزمان روز، تصادف و در درازمدت مریضی های گوارشی و قلبی و عروقی رو به دنبال داره.

دکتر خسرو صادق قصد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه بی خوابی های تکراری کم کم کار و زندگی روزانه فرد رو دچار اختلال می کنه، گفت: بیشتر از ۵۰ تا ۶۰ در صد بی خوابی افراد در اثر نبود رعایت بهداشت خوابه که با رعایت این اصول ساده بهبود پیدا می کنن.

ایشون با گفتن این که نیاز آدم به خواب به عوامل مختلفی بستگی داره، اضافه کرد: سن، فعالیت جسمی، فکری و دچار شدن به مریضی در تعیین مقدار نیاز به خواب موثره اما یه فرد بالغ سالم در شرایط معمولی به ۷.۵ تا ۸.۵ ساعت خواب نیاز دارن.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه نیاز به خواب با خواب شبونه رفع می شه و احتیاجی به خواب میان روز نیس، تاکید کرد: واسه کسی که نه عادت به خواب نیمروزی داره و نه شرایط واسه این مسئله جفت و جور شده، نیاز به خواب بعدازطهر براشون لازم باشه و بدون اون خواب بقیه روز دچار مشکل می شن باید نگران وجود یه مشکل خواب در این فرد باشیم، به عبارت دیگه اگه فرد یه خواب شبونه کافی داشته باشه از خواب طی روز بی نیاز می شه.

این مطلب را هم بخوانید :
علت آبریزش و خیس شدن چشم + راهکارهای درمان آن

این فلوشیپ مشکل خواب با گفتن این که بی خوابی می تونه مشکلات روحی و جسمی رو واسه آدم به وجود آورد، اضافه کرد: مهم ترین مشکلات اون مشکل در دقیق شدن و فوکوس کردن ویادگیری، خواب آلودگی درزمان روز، تصادف و در درازمدت بیماریای قلب و عروق و گوارشی رو به دنبال داره.

ایشون دچار شدن به مریضی هایی مانند مریضی های ریوی، مشکلات اعصاب و روان، استرس شغلی، شب کاری و شیفت کاری بی نظم و مصرف داروهای فشارخون هنگام خواب رو از دلیلای بی خوابی شمرد.

دکتر صادق قصد با اشاره به تحقیقات انجام شده اعلام کرد: براساس مطالعاتی که در کشورای جور واجور انجام شده،حدود یه سوم مردم بی خوابی رو تجربه کرده ان و ۱۰درصد مردم از مشکلات خواب رنج می برن.

ایشون در ادامه اضافه کرد: با در نظر گرفتن تحقیقات پراکنده در ایران مشکلات تنفسی در خواب حدود ۴ تا ۵ درصد مردم رو درگیر کرده و حتی میشه تماشاگر افزایش این اندازه در بعضی مشاغل و یا شیفت کاری بی نظم بود.

رئیس کلینیک خواب بیمارستان بهارلو با بیان اینکه داروی خواب اصلا پیشنهاد نمی شه و باید فقط با تجویز دکتر و یه یه وقتی که ایشون پیشنهاد می کنه مصرف شه، گفت: مصرف افراطی و غیر اصولی داروی خواب آور باعث مخفی شدن تشخیص دلیل اصلی مشکلات خواب شده و علاوه بر اون باعث عادت کردن فرد به دارو می شه که این موضوع هم درمان درست و قطعی رو به مراتب سخت تر می کنه.

این مطلب را هم بخوانید :
عشق و شکلات ترکیبی بی‌نظیر برای خوشبختی

 

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

خواص شکلات تلخ واسه مغز

چیجوری مغزمون رو به کار بندازیم؟

ایسنا خواب سلامت مغز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *