عوارض بوتاکس صورت چیست؟

مشکلات تزریق بوتاکس

بوتاکس یه نام تجاریه که از یه سم باکتریایی بنام بوتولینوم نوع A گرفته می شه. این ماده دلیل بوتولیسم می شه، یه جور مسمومیت شایع، در غذاهای آلوده. البته در عمل بوتاکس، مقدار این سم خیلی کم و به شکل خالصه.

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ بوتاکس در دوز پایین به درون عضلاتتون مخصوصا درقسمت صورت تزریق می شه تا اونا رو شل کرده و از حالت انقباض و چروکیده خارج کنن. طبق گزارش mayo clinic این عمل باعث نرمی و صافی عضلات و کم شدن چین و چروک می شه.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

مشکلات محل تزریق

بدلیل اینکه این سم با سوزن وارد عضلاتتون می شه، می تونه باعث کبودی اون ناحیه شه. حتی ممکنه دردتون هم بگیره. این مسئله می تونه بوسیله خود سوزن و یا ماده ی بوتاکس ایجاد شه. هم اینکه سایت اینترنتی Drugs.com می گوید ممکنه در محل تزریق، ورم و قرمزی هم دیده شه.

عضلاتی که بوتاکس به اونا تزریق شده احتمال داره ضعیف یا برعکس عین چوب شن. این اثرات جانبی که جزو شکل های جور واجور بی اهمیت دسته بندی می شن، معمولا موقتی هستن و ظرف چند روز یا یه هفته از بین می روند.

پخش شدن سم

بهرحال بوتولینوم نوع A یه جور سمه، پس می تونه به دور و بر عضله مورد نظر هم گسترش یابد و نشونه هایی بسازه که خاص بوتولیسم هستن. این اثرات جانبی می تونن شامل تنگی نفس، سختی صحبت و صحبت کردن، مشکلات بلع غذا و ضعف عضلاتتون باشن. اینبار، این موارد مشکلات جانبی مهمی هستن، پس خیلی سریع اونا رو به پزشکتون بگید.

استرس

وقتی که اولین تزریق بوتاکس رو دریافت می کنین، دارو ممکنه کمی شما رو عصبی کنه. شما ممکنه نگران چیزایی شید که درحالت عادی براتون بی اهمیتند و دلیلی هم واسه احساستون ندارین. این یه اثر معمولی داروست و بعد از چند روز از بین می رود.

تاری دید

بوتاکس ممکنه مشکلاتی واسه بینایی تون هم بسازه. بدلیل اینکه بوتاکس دلیل شل شدن عضلات صورت می شه، می تونه تمرکز دیدتون رو بر اجسام دور یا نزدیک یا هر دو مشکل کنه. Drugs.com این حالت رو به عنوان آسیب ای موقتی گزارش می کنه. هم اینکه ممکنه چشماتون به دلیل تزریق دارو حساس و خشک شن.

اثراتی مشابه علائم سرماخوردگی

تزریق بوتاکس می تونه مشکلات جانبی موقتی بسازه که مثل علائم آنفولانزا یا یه سرماخوردگی معمولی هستن. مثلا، ممکنه دچار گرفتگی یا آبریزش بینی شید. احتمال داره که تب و لرز بگیرین یا سرفه کنین. در صورت ادامه پیدا کردن این علائم تا بیشتر از چند روز، اونا رو به دکتر گزارش کنین.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

دارو سرخاب سفیداب چیه