عوارض استفاده از انواع استروئید در بدنسازی

استروئید در بدنسازی

در مقاله قبلی به صورت کلی درمورد داروهای نیروزا در بدنسازی صحبت کرده بودیم که استروئید ها هم جزئی از مقاله بودن اما در این مقاله میخوایم فقط در مورد امتیازات و مشکلات استروئیدها صحبت کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ استروئیدها، گروهی از ترکیبات آلی هستن که هورمون مردونه یعنی تستوسترون رو زیاد می کنن. بیشتر از ۵۰ ساله که استروئیدها در فعالیت های ورزشی استفاده می شن.

از پایه استروئیدها، تستوسترون مصنوعی هستن. از اونجا که مصرف کنندگان استروئید فهمیدن که چیجوری این دارو به اونا کمک می کنه که به توده ی عضلانی بیشتر برسن، استروئید به یه جزء اصلی در میان بدنسازان تبدیل شد.

استروئید به افزایش کارایی ورزشی و سنتز پروتئین هم کمک می کنه و مردونگی رو افزایش می دهد. این دارو بسیار بحث برانگیزه، و به کار گیری اون در بیشتر رویدادهای ورزشی ممنوع شده.

ورزشکاران بطور کامل از مصرف استروئید منع می شن، اما این تحریم ها اونقدر کافی نیس که همه ی ورزشکاران رو از مصرف استروئیدها باز داره.

امتیازات استروئیدها در بدنسازی

وقتی که استروئیدها تحت نظر دقیق دکتر مصرف شن، می تونن واسه شما به درد بخور باشن. استروئید به بهتر شدن سلامت و تندرستی فرد کمک می کنه. این دارو می تونه به افزایش توده ی خالص عضلانی و رسیدن به اندامی تراشیده کمک کنه.

شما تقریبا سریع عضله سازی می کنین، و عملکردتون رو بهبود می بخشید، هم اینکه زمان ریکاوری تون رو به نصف کاهش می بدید. در مردانی که دچار کاهش میل جنسی هستن، مصرف استروئیدها به افزایش میل جنسی هم کمک می کنه.

این مطلب را هم بخوانید :  عصر گردش، پیشتاز در عرصه رزرو آنلاین هتل

به دلیل خواص موثر عضله سازی استروئیدها، اونا واسه درمان افراد گرفتار به ایدز که عضلاتشون ضعیف شده هم بکار می رود. استروئیدها بیشتر واسه مردانی که دچار بلوغ دیررس هستن هم تجویز می شه.

مشکلات استروئیدها در بدنسازی

به کار گیری استروئید، به یه دلیل بحث برانگیزه: استروئید باعث «roid rage» یا احساس خشونت بسیار شدید می شه! موارد خشونت شدید، مستند هستن. بیشتر اونا کشتی گیران حرفه ای و بدنسازانی هستن که بدون دلیل از کوره در می روند.

علاوه بر خشونت شدید، یه آسیب ی جانبی دراز مدت به وجود اومده بوسیله مصرف استروئید، بیضه های کوچکتره، یه جور مریضی که انقباض بیضه هم نامیده می شه.

رشد سینه در مردان، نعوظ دردناک، کاهش تعداد اسپرم و ناباروری، بقیه مشکلات جانبی شناخته شده این داروها هستن. استروئیدها می تونن باعث آسیب کبدی و آتروفی بیضه هم بشن، این مریضی وقتی اتفاق می افتد که غده ای که تستوسترون تولید می کنه، به دلیل جاری شدن تستوسترون مصنوعی در بدن از کار می افتد.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

در موارد شدید، استفاده ی زیادتر از اندازه از استروئید ممکنه منتهی به مرگ شه. واسه همینه که به کار گیری استروئید باید تنظیم شده باشه و تحت دستورالعمل یه دکتر انجام شه.

استروئیدها باید قانونا بوسیله یه دکتر تجویز شن. بدون نسخه، استروئیدها غیر قانونی هستن. بیشترین حد مجازات واسه قاچاق استروئید تحت قانون فدرال، پنج سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار جریمه داره. فروش، مالکیت و پخش این دارو، غیر قانونیه.

این مطلب را هم بخوانید :  علائم انواع سردرد و راههای درمان آن

بدیش اینه بعضی از استفاده کنندگان، استروئیدها رو از قاچاقچیان یا دلالان می گیرند. این اجناس بیشتر در دوز ناجور مصرف می شه، که منتهی به وقوع علائم خطرناکی می شه.

شما باید استروئید استفاده کنین؟

مگه در مواردی که شما نسخه ای واسه درمان یه مریضی خاص دارین، خیر. نباید استروئید استفاده کنین! استروئیدها واسه درمان شکل های جور واجور خاصی از مشکلات سلامتی در نظر گرفته می شن و واسه استفاده ی تفریحی نمی باشن.

پزشکان مجاز نیستن که واسه افزایش کارایی یا بهبود توده ی عضلانی در بدنسازان، استروئید تجویز کنن. اگه شما می خواید از این دارو واسه ساخت بدنتون یا افزایش کارایی تون به هر طریقی استفاده کنین، این احتمال هست که نتونین نسخه ای واسه اون به این نتیجه رسید کنین.

چیزی که باعث می شه استروئیدها اینقدر خطرناک باشن، اینه که بر تعادل هورمونی در بدن تاثیر می گذارن. استروئید، تنها عضله نمی سازه، بلکه تعادل طبیعی هورمون ها رو هم بهم می زند که منتهی به اثرات جانبی بد، و بیشتر خطرناک، که بعضی از اونا ذکر شد می شه.

بهترین تمرینای با وزنه واسه تازه کارا

رژیم گیاه خواری و بدنسازی

بدنسازی دارو مجله تناسب اندام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *