عوارض آرایش زیاد بر پوست صورت

شاید پیشنهاد به آرایش نکردن خیلی جذابیتی واسه شما نداشته باشه اما تلاش کنین تا می تونین کمتر آرایش کنین و از سلامت پوست خود مراقبت کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ اگه نمی تونین بیرون رفتن از خونه بدون آرایش رو تحمل کنین، احتمال اینکه روی پوستتون ویرانی به بار بیارین زیاده! در حالی که بعضی افراد، با مشکلات جانبی بسیار کمی به وجود اومده از طریق به کار گیری لوازم آرایشی مثل کرم پودر، شکلای جور واجور پودرا و رژ لب روبرو می شن، اما باقی افراد، انقدر خوش شانس نیستن.

مواد شیمیایی موجود در خیلی از این اجناس، می تونه طیف خیلی از مشکلات جانبی رو بسازه که روند زیبایی شما رو تحت تاثیر قرار داده و موجب آسیبای پوستی می شه.

ظاهر چرب

وجود یه لایه کلفت چرب و براق روی پوست، با داشتن درخششی طبیعی و با تازگی فرق داره. کرم پودرای براساس روغن و پودرای کرمی، ظاهری لغزنده ایجاد می کنن و باعث می شن که خط چشمتون بریزه و یا سایه چشمتون پشت پلکتون جمع شه. واسه ظاهری نرم تر و با تازگی تر، از به کار گیری لوازم آرایش براساس روغن دوری کنین، به خصوص اگه پوست چربی هم دارین.

از کرم پودرای براساس آب و یا پودرای سبک به عنوان جانشین استفاده کنین. اگه پوستتون به صورت طبیعی خشکه، به کار گیری لوازم آرایش روغنی جواب مشکل شما نیس. عوضش از پاک کننده مناسب استفاده کنین و پوستتون رو مرطوب کنین.

خشکی

در بعضی مواقع، ممکنه کرم پودرا و پودرا، پوست شما رو خشک کرده و ظاهری پوسته پوسته، خسته و بی روح به اون بدن. این دسته از لوازم آرایشی، هم اینکه ممکنه باعث ایجاد خطوط عمیق، و چین و چروک در پوست شما شن، که به گفته آکادمی درماتولوژی آمریکا، خود می تونه باعث پیشرفت یه عفونت شه.

واسه مقابله با این اتفاق، حدودا ۵ دقیقه قبل از به کار گیری کرم پودر و یا پودر، به پوستتون کرم مرطوب کننده بزنین. یه کرم پودر و یا پنکیک آبرسان هم می تونه کمک کنه.

منافذ بسته شده و جوش

تموم کسائی که آرایش می کنن، دچار یه نوع جوش نمی شن. پس، اگه گفتن این حرف که آرایش می تونه باعث جوش شه غلط باشه، می تونه باعث خوشحالیتان شه! همین طور هم هست! جوش، یه فولیکول موه که از راه چربی و سلولای مرده بسته شده، و در حال جنگ با فعالیت باکتریاییست.

وقتی از کرم پودرا و پنکیکایی استفاده می کنین که باعث بسته شدن بیشتر منافذ و فولیکولای مو می شه، فقط جوش رو شدید شدن می کنین.

آکادامی درماتولوژی آمریکا پیشنهاد می کنه از لوازم آرایش چرب دوری کرده، و از نوع غیر جوش آور و غیر پر کننده منافذ (non-acnegenic و non-comedogenic) استفاده کنین، تا منافذ پوستتون بسته نشه.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

آلرژی

بعضی مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی مثل عطرا و نگهدارندها می تونن باعث عکس العملای آلرژیک از جمله درماتیتای تماسی شن. نگهدارندهای شامل پارابن موجود در لوازم آرایشی، در سلولای سرطانی تشخیص داده شدن. هم اینکه مراقب فرمالدئید (که بیشتر واسه حفظ اجساد بکار میره!) هم باشین، می تونه پوست و چشم شما رو تحریک کنه.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش صورت آرایش چشم مجله تناسب اندام