علل و درمان کیسه و پف زیر چشم

eye-puffiness

پف کردگی زیر چشما واسه هر کسی ناراحت کننده س اما چاره ای نیس پف کردن و کیسه های زیر چشم به دلیلای زیادی ممکنه واسه هرکسی اتفاق بیفته.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ چشماتون بیشتر اولین چیزایی هستن که مورد توجه قرار می گیرن. چشمهایی با ظاهر خسته ممکنه باعث شن مریض بنظر برسین. عوامل مختلفی باعث پف کردگی چشم یا کیسه های زیر چشم می شن. دونستن فرق کلی بین این دو می تونه به شما کمک کنه راههایی واسه کاهش اونا پیدا کنین.

کیسه های چشم

کیسه های چشم وقتی بوجود میان که پوست به دلیل از دست دادن توده عضلانی، کشیده شده و شل می شه و چربی در زیر کاسه چشم، جمع می شه. رترو اوربیتال یا کیسه های چربی، بطور طبیعی چشم رو محاصره می کنن و از اونا در برابر ضربه و کبودی مواظبت می کنن. کیسه های زیر چشم، بلفاروشالازیس هم نامیده شده و بیشتر در پلک زیری دیده می شن. کیسه های دور و بر پلک بالایی، بیشتر بوسیله افتادگی ابروها بوجود میان که به نوبه خود، فشار به سمت پایین و سنگینی روی پلک بالایی رو زیاد کرده و کیسه هایی برامده در دور و بر پلک بالایی و گوشه های چشم ایجاد می کنن.

پف کردگی چشم

پلکای کمی متورم، پوست شل یا اضافی و حلقه های مشکی زیر چشما، بیشتر به اونا ظاهری کبود و خسته میده. این پف کردگی، دور کل چشم مشخصه در حالیکه کیسه های چشم معمولا در زیر چشمها رو می شن. دکتر پل لازار، استاد بالینی پوست در دانشگاه نورث وسترن میگه که پف کردگی، نشونه ای از پیری و پوست شل هم هستش.

این مطلب را هم بخوانید :
علت خستگی دائم بدن چیست؟

علل

به گفته دکتر مایکل برمانت، یه جراح پلاستیک آمریکایی، کیسه های چشم یا پف کردگی زیر چشم که مثل هلال ماه بنظر میان، بوسیله چندین عامل بوجود میان از جمله بعضی شرایط پزشکی، چاقی، آلرژی و افزایش سن، با اینحال به گفته مایوکلینیک، کیسه های چشم معمولا بوسیله تجمع مایع در زیر پلک پایینی درست می شن. پف کردگی چشم ممکنه بوسیله خواب کم، شرایط پزشکی مانند درماتیت یا آلرژی و احتباس مایع به وجود اومده بوسیله هورمونا یا غذاهای شور بوجود بیاد.

درمانا

کیسه های چشم بیشتر از راه یه عمل جراحی به نام بلفاروپلاستی درمان می شن که در اون، چربی و پوست اضافه از دور و بر چشم ورداشته می شه تا به اون، ظاهری جوون تر و سرحال تر دهد. واسه پف کردگی چشم، قرار دادن کمپرس سرد روی چشما و پس از اون فشار ملایم واسه چند دقیقه ممکنه باعث شه ظاهر پوست متورم یا شل بهتر به نظر برسه. مایو کلینیک میگه داروهای آلرژی هم ممکنه به کاهش مقداری از پف کردگی یا تورم در دور و بر چشم کمک کنن. ضربه زدن به پلکای بالا و پایین و هم اینکه قرار دادن چایای کیسه ای خیسانده شده روی پلکای بسته بمدت ۱۵ دقیقه می تونه به جابجایی مایع و کاهش پف کردگی و تورم کمک کنه.

احتیاط

از اونجا که پف کردگی یا کیسه های چشم ممکنه بوسیله یه وضعیت پزشکی مانند مشکلات کلیه یا تیروئید ایجاد شن، اگر درمانهای خونگی مشکل تون رو برطرف نکرد، با پزشکتون مشورت کنین.

این مطلب را هم بخوانید :
علت آب نشدن چربی شکم چیست؟

چیجوری از پوست دور چشم مراقبت کنیم؟

ترفندهای زیبایی صورت

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

زیبایی صورت زیبایی چشم مجله تناسب اندام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *