علت و درمان جوش های دردناک صورت

درمان جوش هاص دردناک صورت

همه ی ما خانمها، هر ماه درجات متفاوتی از دل درد، حالات عصبی و میل به خوردن شیرینی رو تجربه می کنیم، اما بعضی از ما هم با صورتی پر از جوش از خواب بیدار می شیم!

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ جوش هورمونی، می تونه ناراحت کننده و خجالت آور باشه، و شک نداشته باشین احساس خوبی به شما نمی دهد. ما با متخصص پوست و رئیس بخش پوست و جراحی زیبایی، در مرکز سلامتی و طول عمر کالیفرنیا، «رون موی» صحبت کردیم، تا بفهمیم چی واقعا دلیل جوش هورمونی می شه، و واسه جلوگیری از اون چه می توان کرد.

دکتر موی می گوید: «تصور اینکه هورمونها عامل اصلی جوش ان، سوء تفاهمی بیش نیس! هورمونها، سومین دلیل مهم جوش صورت هستن، اما دوره ی ماهیانه می تونه اثراتی بر بروز جوشای صورت داشته باشه.

استرس زیاد، مصرف شیرینی و بی تحرکی، مهمتر از هورمونها هستن و درمانشون هم با دارو ممکن نیس! اطلاع از وجود این علائم مشترک در دوره ی ماهیانه و تنظیم شرایط، می تونه در کاهش جوشهای صورت اثر داشته باشه.

کاهش مصرف مواد شیرینی، افزایش فعالیت بدنی و قطع استرس، جوشهای دوره ی ماهیانه رو کم می کنه.

acne

روش های درمان جوشهای دردناک صورت

پس علل اصلی جوش کدوما هستن و واسه کاهش اون چه می توان کرد؟

دکتر موی می گوید: «منافذ بسته شده و باکتریهای عمیق پوستی، دلیل اصلی جوش هستن و باید از اونا در کل طول ماه مراقبت شه نه فقط در دوره ی عادت ماهیانه. اگه که در این زمان جوش های بیشتری می ببینن و درست در همین زمونه که شروع می شن (یا افزایش می پیدا کنن)، زیاد فرقی نداره.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

شما باید هر روز صورتتون رو با اسید سالیسیلیک یا کرم شامل بنزوئیل پروکساید به خاطر بهبودی بشورید. یادتون باشه که تغییرات به طور کم کم و تقریباً طب ۱۰ هفته بوجود می آیند.» اگه همه ی این کارا رو انجام دادین و جوشها بهتر نشدن، ممکنه به جوش کیستیک گرفتار باشین، در این صورت، واسه بررسی شرایط هورمونی تون باید به دکتر مراجعه کنین.

دکتر موی می گوید: «اگه جوشتان خیلی بده و هیچی اثری بر اون نداره، اون وقت به متخصص پوست مراجعه کنین. اگه عامل اون هورمونی باشه، دکتر می تونه قرصهای کنترل باروری یا داروهای قویتری تجویز کنه.»

پس خانمهای قشنگتر، صورتتون رو صبح و شب بشورید، مطمئن شید که آرایشتان رو خوب پاک کردین، بالش و هوله ی صورتتون رو خالی از باکتری و پاکیزه نگاه دارین، مصرف غذاهای شامل قند رو قطع کنین و هر روز ورزش کنین.

چیجوری جوشهای سرسیاه بینی رو پاک کنیم؟

چیجوری لکه های صورت رو از بین ببریم؟

جوش روی بینی جوش صورت درمان جوش سر سفید درمان سریع جوش صورت سرخاب سفیداب سلامت پوست