علت مجرد ماندن دختر چیست؟

یه دختر به چه دلیل همیشه تنها می موند؟

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ دوست دارین بدونین به چه دلیل بعضی خانوم ها نمی تونن شریکی واسه زندگی شون پیدا کنن یا مردها رو در زندگی شون نگه دارن؟

اینکه بعضی از خانوم ها واسه پیدا کردن شریک زندگی خود مشکل دارن یا نمی تونن مردی که می خواهند رو در زندگی شون نگه دارن، کلا ۷ دلیل داره.

این دلایل ریشه های بیولوژیکی دارن که جنسیت ها رو از دید تمایلات رفتاری جدا می کنه. منظورمون این نیس که «این کاریه که خانوم ها باید بکنن تا بتونن مردی رو به دست بیارن.» منظورمون اینه که «رفتارای کلی هست که بعضی خانوم ها انجام میدن که واسه آقایون استثنا می شه. این هفت دلیل اینا هستن:

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

اینکه طرزفکر ناامیدانه داشته باشین

آدم ها شکارچی و گردآورنده هستن، به خاطر همین به چیزایی ارزش می بدیم که به دست آوردن اون برامون سخت تر باشه. واسه آدم های اولیه این شامل نیازای اساسی واسه باقی موندن (مثل غذا و وسایل خونه سازی) بود.

مغز آدم به دنبال راحت سازیه. درس های شکار و جمع آوری تبدیل شد به: سخت = باارزش و ساده = بی ارزش، درست مثل همه درس هایی که از حل اختلافات می گیریم: جنگ یا فرار. با پیچیده تر شدن جامعه، درس راحت ساز شکارچی/گردآورنده خراب شد. مثلا، الماس جواهری بسیار گرانه درحالیکه جواهر زیرکونیا ارزانه.

بااینحال زیرکونیا همه ویژگی هایی که واسه آدم ها جذاب بود و اونا رو به سمت به کار گیری الماس کشوند، در خود داره. همینطور هم زنی که خیلی راحت در دسترس باشه جذابیت کمتری داره.

در گذشته مردها شکارچیان و زنان گردآورده ها بودن. واسه همینه که مردها ذاتا عاشق شکار کردن هستن و مغز مردها به دنبال جایزه نوروشیمیایی به دست آوردن یعنی دوپامین و سروتونین است.

دوپامین در پیشبینی جایزه در بدن ترشح می شه نه با خود واقعی جایزه به خاطر همین خصوصیات زن به اندازه شکار کردن اون مهم نیس. تغییرپذیری هم تولید دوپامین در مغز رو افزایش می دهد. واسه همینه که قمار کردن اعتیادآوره. اینکه نمی دونین می برید یا می بازید واسه سیستم جایزه مغز قابل مقاومت نیس.

قماربازها عاشق بردی که به دست می بیارن نیستن، اونا عاشق دوپامینی هستن که از اینکه نمی دانند بازی شون به برد تبدیل می شه یا نه، تولید می شه.

مردها ذاتاً نسبت به زن ها بی اعتماد هستن چون بیشتر فرهنگها زن ها رو غیرقابل اعتماد به تصویر می کشد. اگه زنی خیلی راحت قابل دسترس باشه مردها به صورت ذاتی تصور می کنن که خیلی راحت واسه بقیه مردها هم در دسترس هستش. درنتیجه، تهدید بزرگتری واسه اونا به حساب می رود و مغزشون از اینجور سناریویی فرار می کنه.

خیلی وقت ها می شنویم که خانوم ها اصطلاح تور کردن رو واسه مردها استفاده می کنن. اما باید بدونن که احتیاجی نیس مردها رو به تورشون بندازن، فقط کافیه اونا رو اونقدر به دنبال خودتون بکشونین که نیروشون تموم شده و خودشون به تور بیفته. از این گذشته، شما مردی که به تور بیفته رو نمی خواهید. شما مردی رو می خواهید که شما رو به تور انداخته باشه.

علاوه بر این، بعضی خانوم ها درمورد چیزی که هستن و کارایی که واسه به دست آوردن مردی می خواهند بکنن، دروغ می می گن.

این فقط دلسوزی مردها رو برمی انگیزد. وقتی بفهمن که خودِ واقعی شما کیست و واقعاً چه شکلی هستین، احترامتان رو از دست داده و تصور می کنن که گول خورده ان. نه فقط اونا از دستتون عصبانی می شن، بلکه خودتون هم نسبت به خودتون عصبانی شده و این عصبانیت کم کم به ندیده گرفتن خودتون تبدیل می شه.

اینکه از مردها بخواین رابطه تون رو تعریف کنن

هیچوقت از مردی نخواهید که رابطه تون رو تعریف کنه چون شدیداً براشون آزاردهنده بوده و مثل یه علامت هشداره. اگه از اونا سوال کنین که با هم در رابطه ای جدی هستین یا نه مطمئن باشین که جواب منفی دریافت می کنین.

اینکه آویزون باشین

همه آدم ها از صمیمیت می ترسند. وقتی فردی دیگه به سمتتان میاد، عکس العمل خودکار مغز دور شدن از اون فرده. چسبیدن واسه آدم ها آزاردهنده و تهدیدآمیزه و هیچ جذابیتی براشون نداره.

اینکه نتونین به مردتون حس مرد بودن بدین

از قدیم این مردها بوده ان که همیشه از زن ها مواظبت می کردن. اما اون زمان که مردها مرد بودن و زن ها قدرشناس دیگه تموم شده. بیشتر مردها حتی اگه بخوان هم دیگه نمی تونن از نظر فیزیکی از زن ها مواظبت کنن. اما به این نیاز دارن که زنشان اونا رو یه «مردِ مردونه بزرگ» ببینن.

من یه فمینیست هستم چون تا زمانیکه زن ها آزاد نباشن، هیچ مردی هم نمی تونه آزاد باشه. بااینحال درهم ترکیب نقش جنسیت های جور واجور یکی از از هزینه هاییه که فمینیسم باید پرداخت کنه.

بیشتر مردها از نظر منطقی این تغییر نقش ها رو درک می کنن. اما منطق مسئله ای خارجی و ظاهریه درحالیکه احساسات در همون مغز قدیمی صورت می گیرد که جای هیچ فکری جز «الان باقی بمون، سوالاتت رو بعداً بپرس» در اون نیس. جنگ و فرار عکس العمل خودکار مردها به زنانیه که احساس بزرگ بودن و مرد بودن رو به اونا نمی بدن.

اینکه درمورد مردهای دیگه حرف بزنین

به زبون آوردن همیشگی اسم مردهای دیگه و حرف زدن درمورد اونا رابطه رو خراب می کنه. دلیل اون اینه که جامعه به ما دیکته کرده که زن نباید درمورد مرد دیگری به جز شوهر خود فکر کنه.

اینکه از مردی سوال کنین ظاهرتون چطوره

اصلاً به چه دلیل باید زنی اینجور سوالی سوال کنه؟ اگه هم لازم باشه این سوال رو سوال کنین، مطمئن باشین که جوابی که می خواهید رو نمی گیرید. یه سری سوال ها هستن که نباید هیچوقت از مردها سوال کنین این سوال ها دقیقاً همون سوال هایی هستن که نمی خواهید جواب رو راست ای بشنوین.

محققان هنوز ساختار این مسئله رو کشف نکرده ان اما در مردها بخاطر عامل کروموزوم Yه. واسه همینه که ممکنه فکر کنین زنائی که به محض اینکه صبح از خواب بیدار می شن آرایش می کنن، اصلاً علاقه ای ندارن بدونن که در فلان شلوار جینشان چاق به نظر می رسند یا نه.

فقط زنائی که مشکل اعتماد به نفس دارن اینجور سوالاتی می کنن. بعد وقتی مردی به اونا رو راست نظرش رو می گوید، ناراحت می شن. از این گذشته، اگه مردی از چیزی که پوشیده اید خوشش نیامده، خوب در بیاوریدش.

اینکه زیاد در آغوشش بگیرین و زیاد حرف بزنین

اکسی توسین هورمونیه که زن ها رو به فرزندشون پیوند می دهد. به خاطر اینکه گیرنده های اکسی توسین بیشتری نسبت به مردها دارن، بغل کردن و حرف زدن موجب ترشح این هورمون در زن ها شده ولی چیزی جز اضطراب در بدن مردان تولید نمی کنه. نگاهشون کنین. بیشتر با کلمات یه بخشی جوابتون رو میدن.

اگه مردی بتونه بیشتر از چهار کلمه به هم بچسبونه و تحویلتان دهد یا دروغ می گوید یا اون رو از روی اینترنت حفظ کرده. مجبور کردن مردها به حرف زدن یه راه حتمی واسه انداختن خودتون از چشم اون و دور کردنشانه. اگه نیاز به حرف زدن دارین، با یکی از دوستان دخترتون حرف بزنین.

من همیشه تلاش کرده ام با زبون شوخی چیزی رو به مردم آموزش دهم. این پیام اینه که: آدمها روزبه روز تنها تر و از حقوق خود محروم تر می شن. این خنده دار نیس، تراژدیه.

رقابت موجود اینه که زنان و مردان امروز زنان و مردان پارسال و سالیان قبل نیستن ولی غرایز اونا همونه. مشخصه که شرایط تعامل هم با تغییر ما باید عوض شه، چون تا وقتی همه آزاد نشده ان، هیچکی آزاد نیس. و عشق رهایی بخشه.

پیدا کردن کسی در زندگی واسه اینکه دوستش داشته باشین و دوستتون داشته باشه کار بزرگی نیس. کار کوچکیه. اینکه بدونین به چه دلیل آنطوری هستین که هستین قدرته.

هر اتفاقی هم که بیفته، زن و مرد برابر هستن: هر چیزی که می می گن و هر کاری که می کنن بخاطر اینه که نیازمند دادن و گرفتن عشق هستن. پس خاص و فوق العاده باشین.

نشونه های دوست داشتن واقعی پسران

چیجوری یه زن موفق باشم؟

روانشناسی زنان مردمون چیه