علت سرگیجه طولانی بعد از ایستادن چیست؟

سرگیجه Dizziness

تحقیقات جدیدنشان میده علائم سرگیجه، ضعف و احساس سبکی سر پس از ایستادن می تونه از نشونه های خطر دچار شدن به بیماریای مغزی مانند پارکینسون یازوال عقل باشه که خطر مرگ رو دراین قبیل افرادافزایش میده.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، احساس سرگیجه پس از ایستادن به دلیل افت یهویی فشار خون می تونه یه مشکل جزئی باشه که در اثر به کار گیری دارو یا کم شدن آب بدن انجام بشه. اما اگر این مشکل به صورت تکراری اتفاق بیفته، می تونه نشونه ای از یه مریضی جدی تر به نام «افت فشار خون وضعیتی (orthostatic hypotension)» باشه که در واقع به افت فشار خون در سه دقیقه از وضعیت نشسته یا وایس تاده می گن.

«کریستوفر گیبونز»، از دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون آمریکا، در مورد این وضعیت میگه: «پژوهشا و تحقیقات ما نشون میده که تاخیر افت فشار خون وضعیتی وقتی اتفاق می افته که افت فشار خون بیشتر از سه دقیقه پس از حالت وایس تاده و یا نشسته انجام بشه.»

اون در ادامه توضیحاتش تاکید کرد: «یافته های تحقیقات ما نشون میده که بیشتر از نصف آدمایی که دچار تاخیر در اینجور وضعیتی می شن، با خطر ایجاد بیماریای زوال عقل و مشکلات مغزی روبرو هستن.»

محققان این تیم تحقیقاتی در پژوهشای خود، پرونده های پزشکی ۱۶۵ نفر با میانگین سنی ۵۹ سال که آزمایشای سیستم عصبی رو انجام داده و به مدت ده سال تحت نظر بودن، رو مورد بررسی و بازخوانی قرار دادن.

این مطلب را هم بخوانید :
علائم حساسیت فصل بهار و راه های پیشگیری از آن

از تعداد کل این افراد، ۴۸ نفر دارای تاخیر افت فشار خون وضعیتی بوده و در ۴۲ نفر افت فشار خون وضعیتی تشخیص داده شد و ۷۵ نفر دیگه هم شامل هیچ کدوم از این وضعیتا نمی شدن.

علاوه بر این، بررسیا نشون میدن که پس از یه مدت در حدود بیشتر از ده سال، ۵۴ درصد از کسائی که بررسی شدن با تاخیر افت فشار خون وضعیتی روبرو شدن که به پیشرفت افت فشار خون وضعیتی رسید و ۳۱ درصد دچار یه مریضی نابودی و نابودی مغز مثل پارکینسون یا زوال عقل شدن.

می تونیم بگیم که اندازه مرگ و میر در میان کسائی که بررسی شدن با تاخیر افت فشار خون وضعیتی که به پیشرفت افت فشار خون وضعیتی رسید،در بیشتر از ده سال، پنجاه درصد عنوان شده.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

خبرگزاری مهر چیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *