علت درد پهلو در هنگام ورزش چیست؟

دویدن running

شاید شمام تا بحال با درد یا گرفتگی پهلوها در بین ورزش روبرو شده اید. واکنشتان نسبت به این درد چی بوده؟ اصلا از دلیل اون با خبرید؟ می دونین که واسه خلاصی از این درد باید چه کنین؟

به گزارش آلامتو به نقل از فیتنس مگزین؛ من در مقاله ی امروز شما رو با یکی از شایع ترین دردها هنگام ورزش، که عموما هم در بین ورزشکاران آماتور به چشم می خورد آشنا می کنم. دردی که باعث نگرانی خیلی هاست.

هر روزه، افراد زیادی در باشگاه، و معمولا هنگام انجام فعالیت های هوازی، یا وقتی که استراحت بینه هاشون رو کاهش میدن، به من مراجعه کرده و از درد ناچیز و بعضی وقتا همراه با گرفتی عضله ی پهلوشان، درست زیر ریه ها شکایت می کنن.

اونا می می گن این درد از قلب یا کلیه هایمه. اما نگران نباشین، دردی که صحبت از اون هستش، موسوم به درد پهلو، به طور کامل طبیعیه.

دلیل بوجود اومدن درد پهلو

بدیش اینه با وجود پیشرفت روز افزون علم، بازم دلیل منطقی ای واسه تشریح این درد پیدا نشده. تئوری عادی، اینه که این درد به دلیل کمبود اکسیژن آنی در عضلات بین دنده ای و دیافراگم، و در زمان انجام فعالیتای دراز مدت و تمرینات استقامتی بوجود میاد.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

پس این درد، به دلیل کمبود اکسیژن، و عموما هم در بین ورزشکاران تازه کار، و کسائی که آمادگی جسمی بالایی ندارن اتفاق می افتد. چون که در جریان فعالیت های فیزیکی طولانی، سیستم تنفسی و گردش خون نمی تونن خود رو با سرعت به نیازای زیاد شده ی اکسیژن، تطبیق بدن. درست مثل یه اتومبیل کاربراتوری که هنوز خوب گرم نشده و می خواهید به اون گاز بدید!

درمان موقت و دائمی

اگر تمرین مرتب و دائمی داشته باشین، پس از یه مدت دیگه تماشاگر تکرار اینجور دردی نیستین. چون که تمرین همیشگی، باعث افزایش سازگاری سیستم تنفسی و گردش خون، نسبت به سطح فعالیت های شما می شه، و بدنتون خودشو با شرایط و سبک جدید زندگی شما وفق می دهد.

هم اینکه، انجام عمل درست و قوی دم و بازدم، موجب تامین اندازه اکسیژن لازم شما، و دفع بهتر دی اکسید کربن می شه. این کار، هم می تونه نقش به سزایی در بهبود موقت درد پهلو داشته باشه، و هم اینکه کارکرد ورزشی شما رو بهتر کنه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

مجله تناسب اندام چیه