علت خیانت مردان متاهل چیست؟

دلیل خیانت مردان متاهل

این روزا خیانت کردن در روابط زوجها مثل تعویض لباس عادی و طبیعی شده .البته این خیانت کردن بیشتر در مردان دیده می شه تا زنان. در این مقاله ما بعضی از بهانه های مردان واسه خیانت رو بررسی می کنیم.

به گزارش آلامتو به نقل از آی بانو؛ شاید شما زندگی خود رو با عشق شروع کرد ه باشین اما پس از گذشت سالها دیگه از اون شور و شوق خبری نیس ، دلایل وفاداری و خیانت چیه ؟ اگه شما جزء اون دسته زنائی هستین که به هر قیمتی می خواین به زندگیتون ادامه بدید باید به شما اخطار بدیم که روزای سختی در پیش دارین ، مردان همیشه بهانهایی واسه خیانت دارن ، اگه همسرتون به شما خیانت می کنه شاید یکی از بهانه های زیر رو واسه شما میاره ، دچار خودفریبی نشید ، لازم نیس همه چیز رو توجیه کنین ، بهتره به دنبال راه حل باشین .البته بعضی وقتا خود خانوما مقصر هستن چون که توجه و عشق اولیه رو به همسرشون نثار نمی کنن ، یادتون باشه که عشق همیشه نیاز به مراقبت داره و در همه زندگی باید در حال آموختن در این مورد باشین ، زن ومرد باید آگاهانه روی روابط خود کار کنن تا عشق رو زنده نگهدارند !

این دلایل رو بخونین و حواستون باشه که خیانت خیلی راحت قابل جبران نیس ، با بهونه توجیه نمی شه و راهی نو شروع کنین :

خیانت ژنتیکی

یه توضیح قدیمی و سنتی واسه خیانته : جنسیت. مردان دوست دارن بگن زنان به طور ژنتیکی طوری برنامه ریزی شدن که با مرد ایده آل خود وصلت کنن و واسه بودن با اون با بقیه می جنگن اما مردها جوری برنامه ریزی شدن که فقط به باقی موندن نسل خود فکر می کنن.

این موضوع وقتی درسته که ما حیواناتی در جنگلها باشیم . ولی حالا خیلی سخته که قبول کنیم که مثلا منشی یه شرکت رو به عنوان گونه بهتر و مناسب تری واسه باقی موندن نسل فرض کنیم!

یه بستر سرد

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

وقتی که یه عهد طولانی بسته می شه، بعضی زنان دوست دارن که بیشتر به خود برسن و اون طور که در دوران نامزدی به فکر نامزد خود بودن نیستن .این موضوع مربوط به هر دو طرفه ، بعضی مردان هم هستن که دوست دارن روابط زناشویی پرهیجانی داشته باشن و شاید مادر بچه هاشون قادر به انجام اونا نباشه. با این حال هیچ شکی نیس که تلاش واسه جذابتر کردن روابط زناشویی می تونه یکی از راه های حفظ یه رابطه واسه سالهای طولانی باشه.

اون دوست داره که دوباره احساس مردونگی کنه

شرکت در مسابقات و بردن جایزه یکی از مهمترین جنبه های سلامت روانی هر مردیه. البته اینم مربوط به عصریه که در اون نماد مردونگی زور بازوان بود .

اما امروزه ، مسابقه هایی از نوع دیگه برگزار می شن. مثلا رقابت روی سریعترین ماشین دنیا ،گرون ترین ساعت مچی یا بیشترین اندازه دستمزد یا بدیش اینه رقابتهایی بر سر به دست آوردن یه دختر. در حالیکه این مسابقه هیچ توجیهی نداره، کمی تلاش بیشتر بوسیله شما در خونه باعث می شه که مرد شما نسبت به مردونگی خود احساس امنیت کرده و دلش نخواد که جایی خارج از خونه اونو اثبات کنه.

تنوع طلبی

تنوع طلبی بخشی از زندگیه و رو راست هم در ما زنان هست و هم در مردان و البته یکی از جنبه های زندگی اینه که مرغ همسایه غازه.آقایون نباید از یاد ببرن که تنها خودشون نیستن که به تنوع طلبی علاقه دارن و این بهونه اصلا خوبی نیس !!

فرار خون … از سمت مغز

از اونجایی که هیچ دلیل علمی مربوط به این ادعا نداریم ، اما به نظر می رسه وقتی که خون در اندامهای پایینی مرد شروع به جریان پیدا کرد، بخشهایی از مغز اون از کار میفته. و توانایی عقلانی فکر کردن اون خیلی راحت متوقف می شه. نمونه های زیادی از مردانی دیده می شه که زمان زیادی رو در محل کار خود بسر می بره تا بتونن یه زن قشنگتر رو بسمت خود جذب کنن.

ما به اونا اجازه می دیم که از یاد ببرن

اگه به تمایلات ژنتیکی خود واسه چسبیدن به شریک زندگی و یا چیزای دیگه نگاه کنیم ، مردان بیشتر باور دارن که حتی اگه حسابی گیر بیفتن بازم می تونن راهی رو واسه فرار کردن از هچل پیدا کنن و با در نظر گرفتن مثالهایی چون زندگی خصوصی هیلاری کلینتون و ویکتوریا بکهام می فهمیم که مردها حق دارن.

اشتباه خانوما اینست که بیشتر پس از خیانت در آخر مرد رو می بخشن ، وقتی که یه اعتماد درزمان سالیان دراز ایجاد میشه و بعد خیانتی اتفاق می افته ، دوباره گرفتن اون اعتماد خیلی سخت می شه و شاید هیچوقت بازسازی نشه .

علل خیانت مردان

مردان به توجه ما نیاز دارن.

مردان پسربچهایی هستن که پاهای پشمالو و قد بلند تری دارن و به عشق و توجه ما وابسته هستن. این موضوع رو در ماه عسل میشه فهمید اما همونطور که زمان سپری می شه و وظایف مادر به همسر بودن اضافه می شه ، کاهش توجه به اون باعث می شه که خطر جستجوی ایشون واسه توجه در مکانهای دیگه زیاد شه.

عشق از دست رفته

یکی از مهمترین خطراتی که یه رابطه طولانی رو تهدید می کنه ، سرد شدن دو طرف نسبت به همه. وقتی که شور و اشتیاق اول جوونی تبدیل به یه عشق استوار و محکم می شه میشه گفت که به یکی از با ارزشترین هدیه های زندگی تبدیل میشه اما بیشتر مشکلات زندگی باعث می شه که عشق اون حس و حال اولیه خود رو از دست بده. به نظر ما بهترین جواب واسه این موضوع راهنمایی گرفتن از افرادیه که سالیان دراز در کنار هم به شادی زندگی کردن. ” امروزه اگه چیزی بشکنه شما اونو دور می ریزید و وسیله تازه ای رو جایگزینش می کنین. ما در وقتی زندگی می کردیم که اگه چیزی می شکست باید تلاش می کردیم اونو تعمیر کنیم.”

نشونه های خیانت

دلیل خیانت زن به شوهرش چیه؟

آی بانو خیانت