علت آب نشدن چربی شکم چیست؟

دلیل آب نشدن چربی شکم

اطلاع از دلیل آب نشدن چربی شکم میتونه به شما کمک کنه تا درک بهتری از روند کاهش وزن داشته باشین.

عکس العمل های هورمونی به استرس می تونه موجب افزایش چربی های میان تنه شه.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ خیلی از اونایی که درگیر برنامه های کاهش وزن هستن گله می کنن که چربی های بعضی از قسمت های بدن بسیار پر طاقت و سمج هستن و انگار هیچوقت به طور کامل از بین نمی روند. شکم یکی از رایج ترین این ناحیه هاست.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

دلیل این نبود تمایل به چربی سوزی تو یه ناحیه خاص از بدن می تونه از دستور ژنتیکی که طبق اون بدن چربی ذخیره می کنه تا فرق های جنسیتی و عکس العمل های هورمونی احتمالی به رژیم های غذایی و محیط زندگی عوض شه.

چربی سوزی موضعی

چربی سوزی موضعی یه باور عمومی نادرست درمورد لاغریه. بعضی می گن که ورزش کردن روی یه ناحیه از بدن می تونه به سوختن چربی های اون ناحیه کمک کنه. این غلطه.

کاهش چربی های بدن منتهی به از دست رفتن چربی در کل بدن می شه. طبق تحقیقی که روی گروهی از مردانی انجام شد که ۵۰۰۰ حرکت درازنشست رو طی یه دوره ۲۷ روزه انجام داده بودن، کاهش چربی به طور مساوی از کل بدن اونا اتفاق افتاده بود نه فقط از ناحیه شکمشون.

ذخیره شدن چربی در بدن

چربی های بدن اول تو یه ناحیه انباشته می شن. ذخیره شدن چربی در بدن برحسب جنسیت فرق داره. چربی اضافه مردها معمولاً اول در ناحیه شکم و در خانوم ها در ناحیه ران و پاها انباشته می شه.

البته این مسئله در افراد جور واجور فرق داره. اما بااینکه چربی زیرپوستی از کل بدن کم می شه، در زمان ذخیره شدن، اول به یه ناحیه می رود. حتی به نظر می رسد که وقتی چربی اضافه از راه رژیم غذایی و ورزش می سوزد، اولین جایی که چربی گرفته، در آخرین مرحله چربی سوزی می کنه.

استرس و چربی شکم

هورمون کورتیزول در زمان های استرس طولانی مدت ترشح می شه. یکی از عملکردهای کورتیزول آزاد کردن چربی انباشته به جریان خون واسه انتقاله.

این چربی ها می تونن به عنوان سوخت عضلات در سوخت وساز هوازی مورد استفاده قرار گیرند، درست مثل عکس العمل جنگ و فرار. اما کورتیزول ممکنه باعث شه چربی آزادشده دوباره ذخیره شه، اما اینبار به شکل چربی شکمی به دور اندام های داخلی. سبک زندگی نشسته امروزی می تونه به این معنی باشه که نمی توان عکس العمل فیزیکی به استرس داد و این موجب انتقال چربی های نواحی دیگه بدن به شکم می شه.

خطرات مربوط به چربی شکمی

چربی شکمی بیشتر از چربی های انباشته شده در فسمت های دیگه بدن نشون دهنده عوامل خطرزای دیگه س. چربی احشایی (شکمی) با مریضی های قلبی، دیابت نوع ۲، سندرم متابولیک، سرطان سینه و روده، فشارخون بالا و مشکلات مثانه در ارتباطه.

سوزوندن چربی های شکم

چربی سوزی موفق و حفظ اون نیاز به ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش داره. به نظر می رسد که تاثیر رژیم غذایی واسه از دست رفتن چربیای شکم بیشتره. اما ورزش هم تاثیر بسیار خوبی بر کنترل استرس نشون داده.

تقویت عکس العمل به استرس به به کار گیری چربی آزادشده بوسیله کورتیزول کمک می کنه تااینکه اجازه بده که این چربی ها در بدن ذخیره شن. در آخر همت و ثبات قدم به یه برنامه کاهش وزن موجب موفقیت در این مورد می شه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

مردمون چیه کاهش وزن