علائم مهم بدن که باید جدی گرفته شوند

sense of smell

به گزارش مجله آلامتو و به نقل از ما؛ بدن ما مانند یکی از پیچیده ترین ماشینای جهان عمل می کنه و مثل هر ماشین هوشمند دیگری پیامای بعضی از نارساییا رو به ما می فرسته . این کار بیشتر از راه ارگانای بدن انجام می شه اما ما بدیش اینه در خیلی از مواقع به پیامای ارسالی از راه بدن توجه چندانی نمی کنیم.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

در ادامه این نوشته به بعضی از پیامای بدن پرداخته می شه که حتما باید مورد توجه و بررسی قرار گیرند.

دایره های تیره در زیر چشم

یکی از دلایل اینجور تیرگیایی می تونه نبود خواب کافی باشه. پزشکان در این باره تاکید دارن که شبا حتما بین ۷ تا ۸ ساعت بخوابین. البته می تونه به دلیل کم خونی حاصل از فقر آهن هم باشه. در این مریضی که از اون به «آنمی» یاد می شه، بدن از ساختن گلبولای قرمز کافی ناتوانه که می تونه دلیل ایجاد تیرگیایی در زیر چشم شه.

تغییرات رنگ در انگشتان دست

اگه یهو رنگ انگشتان تون تغییر پیدا می کنه باید حتما این قضیه رو جدی بگیرین چون که می تونه نشونه سندرومی به نام Reynaud’s Syndrome باشه. موقع کاهش دما در رگای خونی اسپاسمایی ایجاد میشه که منتهی به تغییر رنگ پوست یا انگشتان می شه.

تاربینی

اگه بیشتر وقتی که خسته هستین قادر به تشخیص افراد، راه ها و علایم رانندگی نیستین، این احتمال هست که چمشان تون آستیگمات یا نزدیک بین شده باشه.

این مطلب را هم بخوانید :  عکس دسته جمعی از آنجلینا جولی ، براد پیت و فرزندانشان

لکه هایی مقابل چشم

این لکه ها در مقابل چشم می تونن به صورت نقطه نقطه یا راه راه باشن و به صورت یهویی و یا بر اثر تابش نور سفید بوجود آیند. اگه به مدت بیشتر از یه هفته اینجور وضعیتی رو تجربه کردین، می تونه علامت آب مروارید یا مشکلات جدی تری در چشم باشه.

سر و صدای شکم

سر و صداهایی شکم که در محل کار هم می تونه آزار دهنده باشه، امکان داره که به کارکرد روده وابسته باشه. اگه تنها بعضی وقتا اتفاق بیفته، مشکلی به وجود نمی آورد اما اگه سر و صداهای شکم شما دائمی و با درد هم همراه س حتما باید به دکتر مراجعه کنین.

پوسته پوسته شدن پوست

این حالت نشون دهنده اون هستش که بدن شما به کمبود ویتامین دچاره. یه رژیم غذایی متعادل می تونه در برگشت وضعیت بدن به وضعیت مناسب تر اثر داشته باشه. هم اینکه امکان وجود عفونتای قارچی در بدن هم هست.

از دست دادن بخشی از حس بویایی

طبیعیه که با افزایش سن و در اثر آسیب سیستم عصبی شاید حس بویایی کاهش پیدا کنه اما اگه جوونین و این اتفاق واسه تون افتاده باید هر چی سریع تر به دکتر مراجعه کنین. از دلایل این اتفاق می تونه سرماخوردگی و یا یه عفونت ویروسی هم باشه.

کشش و انقباض پلک

انقباضات طولانی پلکا می تونه از نشونه های کار کردن بیشتر از اندازه باشه. واسه شکست دادن این وضعیت بهتره چشما رو با پنبه ای که در داخل آب سرد قرار داده شده بشورید. اگه با انجام این کار وضعیت بهتر نشد بهتره که به یه نوروپاتولوژیست مراجعه کنین چون که امکان داره مشکلی جدی در سیستم عصبی تون به وجود اومده باشه.

این مطلب را هم بخوانید :  عوارض دستکاری جوش های صورت

زنگ زدن گوش

وزوز گوش مثل نواخته شدن چیزی در داخل گوشه. خیلی از آدما به اینجور نشونه ای اهمیت نمی دن چون که می گن که نمی تونه واسه سلامتی اونا مشکل ساز باشه. باید دونست که در بعضی از موارد این نشونه می تونه به دلیل یه مریضی جدی باشه با اینکه که صداهای بلندی محیطی هم می تونن دلیل این آسیب شن اما نباید اون رو پشت گوش انداخت.

دررفتگی مفاصل شونِه

امکان در رفتگی یا جابجایی مفاصل شونِه هست. در میان آدمایی که با رباطای انعطاف پذیرتر متولد می شن، در رفتگی یا حرکت عضلات شونِه ممکنه با فعالیتای ورزشی اتفاق بیفته.

درد بدن نشونه چیه؟

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

ما علائم مریضی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *