علائم مشکلات و بیماریهای کبدی

که نقش مهمی در پروسه گوارش و دستگاه هاضمه داره، کمک می کنه که ریزمغذی های حیاتی به اشکال و شکل های جور واجور قابل استفاده واسه بدن تبدیل شن.

به گزارش ایسنا، این عضو مهم هم اینجور به عنوان یه فیلتر عمل می کنه طوری که مواد سمی رو از خون خارج ساخته و به حفظ سلامت ترکیبات خون در عروق کمک می کنه.

مشکلات کبدی شامل طیف بزرگی از مریضی ها و مشکل هایی هستن که به بافت کبد یا کارکرد اون آسیب می رسونن و بیشتر هم بافت کبد در تماس با یه ویروس ممکنه ملتهب شه. مهم ترین عواملی که موجب بروز مریضی ها و ناراحتی های کبدی می شن شامل ویروس های هپاتیت A، B و C، مصرف الکل و استفاده زیاد از داروهای مسکن هستن. هم اینکه چاقی هم موجب تجمع چربی ها در کبد می شه.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

به گزارش سایت اینترنتی هلت می آپ، نشونه هایی چون زرد شدن رنگ پوست، ناخن ها و چشم ها می تونه نشونه یه مشکل کبدی باشه. هم اینکه کاهش ذخیره گلبول های قرمز در خون فرد گرفتار به ناراحتی کبدی موجب ایجاد احساس ضعف و خستگی بدون دلیل رو می شه.

هم اینکه فرد ممکنه دچار کاهش وزن یهویی شه. علاوه بر این خونریزی بینی و لثه ها می تونه علامت دیگه کارکرد ناجور کبد باشه. مریضی کبدی هم اینکه باعث ایجاد حالت تهوع، استفراغ و درد شکمی می شه.

این مطلب را هم بخوانید :  عظیم‌ترین حیواناتی که نمی شناسید+عکس

اگه کبد آسیب شدید ببینه، بدن به جای رد کردن خون از کبد، دوباره خون رو به این عضو بازمی گردونه و این باعث می شه که خون در مری و مجاری گوارشی وارد شه و در نتیجه مدفوع یا استفراغ مریض خونی می شه.

مریضی شدید کبد به بقیه اعضا هم آسیب می رساند مثلا طحال در اینجور شرایطی نمی تونه به طور کافی و مناسب چربی ها رو هضم کنه و کلیه ها هم آب شامل نمک رو نگه می دارن و در نتیجه تورم در ناحیه شکم و پاها بروز می کنه.

از اونجا که کبد آسیب دیده روی تامین خون لازم قلب هم اثر میذاره بنابر این مشکل کبدی می تونه به کارکرد قلب هم آسیب وارد کنه.

علائم مریضی کبدی ممکنه یهویی یا کم کم بروز کنن. پس انجام معاینات دوره ای و مراقبت مناسب جهت پیشگیری از آسیب های جدی به این عضو حیاتی، ضرورت داره.

واسه درمان کبد چرب چه بخوریم؟

مریضی کبد چرب چیه؟

سلامت کبد عصر ایران علائم مریضی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *