علائم بحران مالی در زندگی شخصی

بحران مالی Financial-Problems

مشکلات مالی، در آخر به هر طریقی و به شکل موذیانه ای وارد زندگی هممون می شن، اما در خیلی از موارد، ما علایم حضور اونا رو جدی نمی گیریم و این بی توجهی تا عمیق تر شدن بحران مالی ادامه می یابد، درحالی که با توجه کردن به بعضی هشدارها می توان از بروز فاجعه ای جدی جلوگیری کرد.

مشکلات مالی، در آخر راهی رو پیدا می کنن تا به صورت پنهونی به زندگی شما بخزند. در اول، شاید هممون شروع به قرض گرفتن یا خرید اقساطی کالا کنیم، اما قبل اینکه خودمون بفهمیم، با کوهی از مشکلات مالی مواجه می شیم. شاید در اول، با تکذیب این مشکلات و ناتوانی در مدیریت مالی، خودمون رو فریب بدیم و آروم کنیم، اما در آخر، اگه تدبیر درستی در حل این مشکل به کار نبندیم و به جای به کنترل درآوردن این وضعیت، «خودمون رو به اون راه بزنیم»، اون وقت مشکلات بدی گریبانگیرمان می شه.بعضی علایم خاموش وجود دارن که ما رو ناخواسته وارد بحران مالی جدی می کنن اما بیشتر اونا رو جدی نمی گیریم. در ادامه به پنج علامت اخطار دهنده اشاره می کنیم که درصورت جدی نگرفتن اونا، باید قیمت سختی بپردازیم.

همیشه از اقوام و آشنایان پول قرض می گیرید؟

خیلی از ما، همیشه دچار مشکلات مالی می شیم اما اگه دیدید که همیشه از دوست و آشنا پول قرض می گیرید، و واسه برگردوندن اونا همیشه به مشکل برمی خورید، یا اصلا توان برگردوندن این قرض ها رو ندارین، باید این مسئله رو به عنوان یه اخطار محسوب کنین. علاوه بر این، قرض گرفتن پول از کسی که دوستش دارین، مانند همسر یا نامزدتون، و تاخیر در برگردوندن اون، ممکنه حتی به قیمت نابودی زندگی شخصی تون تموم شه.

طلبکارانتان تماس می گیرند و شما جواب اونا رو نمی بدید؟

جواب ندادن به تماس های طلبکاران شما رو از دست اونا نمی رهاند. شاید به مدت کوتاهی از دست اونا فرار کنین و خودتون رو خلاص کنین اما این کار اصل مشکل رو حل نمی کنه بلکه مشکلات مالی شما بازم خیلی بد تر می شه و طلبکارانتان هم در آخر شما رو پیدا می کنه.

شدیدا به وام و قسط وابسته شده اید؟

اگه بیشتر وقتا و به هر بهونه ای حتی واسه خرید های کوچیک مبادرت به دریافت وام و خرید قسطی می کنین، این نشون می دهد که شما بیشتر از درآمدتون خرج می کنین. این روش دلیل متورم شدن حجم بدهی ها شده و حتی منتهی به مشکلات مالی جدی تر می شه. وقتی علایم اولیه و اخطار دهنده رو گرفتین، و دیدید از پس هزینه های عادی خود مثل بنزین یا خریدهای روزمره بر نمی آیید، زمان اون رسیده تا تغییر جدی در بودجه بندی خود بسازین.

از حقوق این ماه تا حقوق ماه بعد، کاسه «چه کنم» به دست می گیرید؟

اگه مشاهده کردین که زیادتر از اندازه از حقوق خود برداشت کرده و از این ماه تا ماه بعد کل حقوقتون تموم می شه و هیچ پولی واسه پس انداز باقی نمی موند، شما درواقع در لبه پرتگاه مالی قرار دارین و تنها چیزی که لازمه شما رو از این پرتگاه به پایین بندازه، نیاز به یه هزینه فوری یا اضطراریه تا شما رو به عمق بحران بندازه. پس، هیچوقت صبر نکنین تا بحران سر برسه تا بعد با اون مقابله کنین. به محض دیدن مشکلات مالی، به دنبال راه های بشد تا خرج خود رو کم کرده و درعوض پول بیشتری پس انداز کنین.

دروغ های مالی می گویید؟

خریدهایی رو مخفی از چشم همسرتون می کنین و به اون دروغ می گویید؟ اگه کنترل هزینه های خود رو از دست داده اید و خیلی درباره مسائل مالی خود پنهانکار شده اید، این مسئله می تونه مشکلات مالی وحشتناکی رو واسه شما بسازه. علاوه بر این، داشتن راه و روش و نگاهی بی مسئولیت در قبال پول، نشون از مشکلات و نگرانی های روحی در شما داره که باید اونا رو جدی گرفت. شاید بهتر باشه در اینجور مواردی با یه روانشناس یا روان دکتر ملاقات کنین تا مشکلات شما رو به صورت عمیق ریشه یابی کنه.

رشته های پردرآمد تجربی و ریاضی در ایران

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

چیجوری به پول برسیم؟

بازنشر پولدار شدن