علائم اضطراب چیست؟

Warning Signs of Anxiety

معمولاً اضطراب رو به عنوان یه مشکل عادی روزانه تصور میکنیم و واسه برطرف کردن اون تلاش زیادی نمی شه که به طور کاملً اشتباهه و بی توجهی به اضطراب میتونه مشکلات زیادی رو واسه سلامت کلی بدن بسازه.

به گزارش آلامتو و به نقل از وبایت چیجوری؛ آدمایی که از اضطراب طولانی رنج می برند همیشه نگران و عصبی هستن، یا این که به طور ثابت تحت تنش می باشن. این وضعیت کم کم بدتر می شه و باعث می شه اون ها حتی در مورد جزئی ترین مسائل که اهمیت چندانی هم نداره، نگرانی داشته باشن. این مشکل به سرعت پیشرفت می کنه و می تونه زندگی روزمره ی یه فرد رو دچار اختلال کنه.

بنا به گفته ی پزشکان، اضطراب بر سلامت روانی اثر میذاره. چیزی که مردم نمی دانند و یا ندیده می گیرند اینه که اضطراب می تونه علائم فیزیکی داشته باشه. در این جا هشت علامت جسمی که می تونه نشونه ای از اضطراب باشه ارائه شده.

با فن بیاری ها و درمان های پیشرفته، هر چیزی رو به شرط اون که در مراحل اولیه جدی گرفته شه، می توان درمان کرد. به خاطر همین ما شایع ترین نشونه هایی رو که اضطراب با اون ها به شما اخطار می دهد و شما از قبول کردن اون ها سر باز می زنید، ارائه می بدیم.

۱. درد عضلانی

شایع ترین علامت فیزیکی اضطراب، احساس درد عضلانیه. استرس باعث التهاب و درد در عضلات می شه.

این مطلب را هم بخوانید :
عکسی دیدنی از شعبون بی مخ و نورمن ویزدوم کمدین آمریکایی

۲. سردرد

سردرد یکی دیگه از علائم فیزیکی عادی اضطرابه. وقتی که فشاری به شما وارد می شه، تنشی رو در سر خود احساس می کنین که منتهی به سردرد می شه. کافئین زیادتر از اندازه هم می تونه سردرد رو بدتر کنه.

۳. فرسودگی

استرس به وجود اومده بوسیله اضطراب، غدد آدرنال رو ضعیف کردن می کنه. همونطور که می دونین، غدد آدرنال واسه حفظ سلامت کلی و تعادل در بدن شما حیاتی هستن.

ضعیف کردن غدد آدرنال به معنی فرسودگیه!

۴. مشکلات گوارشی

اضطراب طولانی با مشکلات گوارشی ربط داره که از اون جمله می توان به سندرم روده ی تحریک پذیر اشاره کرد.

چه ارتباطی میان مغز و دستگاه گوارش هست؟

باید گفت این دو رابطه زیادی با همدیگه دارن.

وقتی که مغز اون گونه که باید، عمل نمی کنه، دستگاه گوارش هم مشکلاتی رو تجربه می کنه. شما با سروتونین آشنا هستین؟ سروتونین یه انتقال دهنده ی عصبیه که آرامش بخشه. درست حدس زده این؛ دستگاه گوارش این انتقال دهنده ی عصبی مهم رو تولید می کنه. اضطراب باعث ضعیف کردن گوارش می شه، این به معنی آنست که دستگاه گوارش توانایی ایجاد سطوح لازم سروتونین رو نداره.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

۵. ولع واسه خوراکی های شیرین

مواد شیرین مانند مواد مخدر هستن. ما فرصت بازدید از تعداد خیلی از جلسات درمانی معتادان به مواد مخدر رو داشته ایم و با آدمایی صحبت کرده ایم که به سختی واسه ترک اعتیاد تلاش می کردن.

این مطلب را هم بخوانید :
علامت @ از کجا آمده است؟

در تحقیقات بخشی وجود داشت که نیازمند حضور ما در این جلسات درمانی بود. تجربه ی ما از این جلسات باعث شد تا ما به این نتیجه برسیم که اثر مواد شیرین تقریبا مانند مواد مخدره.

شیرینی ها مثل مواد مخدر درست قبل از اینکه شما رو دچار افت کنن باعث تحریک احساس لذت در شما می شن. وقتی که فرد احساس می کنه مضطربه، درد و رنج به وجود اومده بوسیله اضطراب، باعث تمایل به مواد شیرین می شه.

۶. مشکلات خواب

آدمایی که از اضطراب رنج می برند، معمولا خواب بدی هم دارن. دکمه ی “خاموش” مغز دچار مشکل شده و واسه اون سخت می شه که احساس خستگی کنه و به شما بگه که زمان رفتن به رختخوابه.

۷. نوسانات خلق و خو

در مغز فرد مضطرب میلیون ها فکر منفی یا نگران کننده هست، فرد تقریبا هیچ صبر نداره و تمایل داره بی دلیل به بقیه پرخاش کنه.

۸. نبود تمرکز

هر لحظه افکار زیادی به مغز فرد مضطرب خطور می کنه و به خاطر این که مغز اینجور فردی با افکار زیادی درگیره، کار کردن واسه اون به کاری سخت تبدیل می شه.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که درمانی سریع واسه این مشکل وجود نداره. با این حال، کار هایی هست که واسه بهبود اون می تونین انجام بدین. اگه شما یه فرد مضطرب رو می شناسین، می تونید این موارد رو با اون به اشتراک بذارین.

درمان طبیعی اضطراب شدید چیه؟

همه چیز درباره بدبینی و اضطراب

علائم مریضی چیجوری کاهش اضطراب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *