علائم اصلی افسردگی در مردان

رخلاف یه باور عمومی غلط مبنی بر اینکه فقط زنان به افسردگی بالینی گرفتار می شن، روانپزشکان تاکید دارن که مردان هم در برابر دچار شدن به این مشکل بالینی هستن.

علائم اصلی افسردگی در مردان

به گزارش آلامتو و به نقل از ایسنا، روانپزشکان میگن: با این حال علائم افسردگی در مردان می تونه متفاوت از علائم این مریضی در زنان باشه. هم اینکه مردان خیلی با احتمال خیلی کم می پذیرن که به این مشکل گرفتار هستن و خیلی کمتر واسه بهبود حال خود به یه متخصص مراجعه می کنن.

به گزارش روزنامه اکسپرس، کارشناسان انستیتو ملی سلامت روان در آمریکا در مطالعه جدیدی خاطرنشان کردن: بیشتر مردان از علائم جسمی به وجود اومده از طریق افسردگی ناآگاه هستن اما اگه این مشکل تشخیص داده نشده و درمان نشه، می تونه نتیجه های بسیار بد و غیرمنتظره ای داشته باشه.

بعضی از مهمترین و شایعترین علائم و نشونه های افسردگی در مردان عبارتند از:

– سختی در تمرکز

– عصبانیت و خشونت همیشگی و تحریک پذیری

– سوء مصرف مواد دائم

– از بین رفتن میل جنسی

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

– دردهای طولانی و مشکلات هاضمه ای

– بی تعادلی در خواب

– خستگی افراطی و زیادتر از اندازه

بیشتر مردان گرفتار به افسردگی به سختی می تونه روی کار خود متمرکز شن یا اینکه ناخودآگاه بیشتر بهتر می دونن روی موضوعات و افکار منفی متمرکز شن. افسردگی توان فرد رو واسه تفکر شفاف و روشن دچار مشکل می کنه و مانع از اراده کردنای مناسب و یا انجام کارای پیچیده می شه. هم اینکه برخلاف زنان که با گریه کردن احساس غم و افسردگی خود رو میدن، مردان این احساس رو با خشم و خشونت ظاهر می کنن. در بعضی موارد هم مردان، افسردگی خود رو با نشون دادن دشمنی نسبت به یه فرد یا یه موقعیت خاص، شدید شدن می کنن. هم اینکه مردان دپرس در شرایط عادی، تحریک پذیری بالا و غیرمعمولی دارن.

این مطلب را هم بخوانید :  عوارض بوتاکس صورت چیست؟

علاوه بر اینا خواب خیلی زیاد یا خیلی کم یه نشونه عادی دیگه افسردگیه. خیلی از بیماران دپرس هم از احساس دائمی خستگی و بیحالی رنج می برن. بیشتر اونا یه حس دائمی از خستگی رو تجربه می کنن و بدون انگیزه کافی واسه کامل کردن کارای روزانه دارن.

بازنشر : آلامتو

ایسنا روانشناسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *