عظیم‌ترین حیواناتی که نمی شناسید+عکس

هر دسته از حیوانات، گونه های مختلفی دارن که زیرشاخهای اون حیوان رو تشکیل میده. این گونه ها ممکنه از نظر اسمی برابر باشن اما تفاوتای مختلفی دارن که دونستن اون خالی از لطف نیس. در ادامه با تعدادی از بزرگترین حیواناتی آشنا میشین که هیچ وقت شاید اسم اونا رو هم نشنیده باشین.

هزارپا

هزارپا

هزارپاها با اون حالت عجیب پاها و حرکتشان شاید به نظر کوچیک و بی آزار باشن اما دستگاه های آدم کشی قوی هستن که نمیشه از دست اونا خیلی راحت در رفت. بزرگ ترین نوع این موجود عجیب در پرو زندگی میکنه و نزدیک به ۲۸ سانتی متر طول داره. زخمایی که این موجود ممکنه روی بدن بسازه بعضی وقتا تا ۵سانتی متر عمق دارن و معمولا کشنده س.

خرچنگ

خرچنگ

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

این موجودات معمولا از دسته حیوانات کوچیک شناخته می شن و شاید چنگکای قوی داشته باشن اما کسی از اونا هول و هراسی نداره و فرار نمی کنه. ولی نوع تازمانیایی خرچنگا، ترسناک ترین موجودات رودخانه هستن. این خرچنگ می تونه تا یه متر رشد کرده و سه کیلوگرم وزن داره. کمتر کسی جربزه نزدیک شدن به این خرچنگای عجیب رو پیدا می کنه.

گاومیش

گاومیش

در میان حیوانات گروهی هست که به “مگافونا”مشهور هستن و حیوانات بزرگ در اون قرار می گیرن. در میان حیوانات این دسته یه نوع گاومیش هست که به نام”گورو”شناخته می شه. این گاومیش وزنی ۱۶۰۰کیلویی داره و قد اون می تونه به ۳ متر برسه. تو یه مورد خاص دیده شده که گورو یه ببر رو از وسط نصف کرده و از دست اون فرار کرده س. این گاومیش بیشتر در هند دیده شده.

این مطلب را هم بخوانید :
علائم کمبود تستسترون در زنان

قورباغه

قورباغه

قورباغها موجوداتی کوچیک و بامزه هستن که خیلی راحت در دست قرار می گیرن و اگه هنوز فکر میکنین این موجودات باحال هستن بهتره سری به آفریقای جنوبی بزنین تا با بزرگترین قورباغه دنیا آشنا شید. این موجودات می تونن تا ۴ کیلوگرم وزن داشته باشن و رژیم غذایی اونا پشه و حشرات نیستن بلکه زبانشون مخصوص شکار پرندگان کوچکه.

مرغ دریایی

مرغ دریایی

نام مرغ دریایی رو شنیدین اما شاید با گونه پهناور یا عجیب اون آشنا نباشین. این پرنده های عجیب بزرگترین در میان پرندگان دریایی شناخته می شن. پهنای بال اونا به  ۳.۵متر میرسه و وزنشون نزدیک به ۱۳کیلوگرمه. این پرنده ها با این قد و  وزن به مانند هواپیماهای شکاری بر فراز دریا پرواز می کنن و توانایی اونو دارن که در  ۱۲روز ۶۰۰۰ کیلومتر سفر کنن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران دانستنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *