عشق و شکلات ترکیبی بی‌نظیر برای خوشبختی

در قرن سوم میلادی برابر با اوایل دوره ساسانی در کشور ما، در روم باستان فرمانروایی به نام کلودیوس دوم بر سر کار بوده. اون عقاید عجیبی داشت. از جمله این که سربازی خوب می جنگید که مجرد باشه. بخاطر این طی فرمانی ازدواج رو واسه سربازان امپراتوری روم ممنوع اعلام کرد. کلودیوس به اندازه ای بی رحم و فرمانش به اندازه ای قاطع بود که هیچکی جربزه کمک به ازدواج سربازان رو نداشت. اما در همیشه بر یه پاشنه نمی چرخد. در همون دوران خفقان، کشیشی به نام ولنتیوس (ولنتاین) مخفیانه عقد سربازان رومی رو با دختران محبوبشون جاری می کرد. عاقبت کلودیوس دوم از این جریان با خبر می شه و دستور میده این کشیش رو به زندان بندازن. حبسی که به اعدام و مرگ ایشون رسید. اینجوری این کشیش به عنوان قهرمون و از خود گذشته ای در راه عشق معروف شد و اسمش در تاریخ موندگار گردید و از اون زمان الگو و سمبلی شد واسه عشق. عشقی که جون دنیاس.

شکلات قلبی

این روز در تقویم جهان به عنوان روزی واسه عشق و واسه عشاق باقی مونده. از اون روزهایی که هوادارن خیلی زیادی داره. شاید اگه از هر کدوم از ما سوال کنن، گل رز و شکلات رو به عنوان مهم ترین نمادهای این روز برخواهیم شمرد اما شاید بد نباشه که بدونین این روز در اقصی نقاط دنیا با رسم و رسومایی جور واجور و گاه متفاوت برگزار می شه. حتی در بعضی کشورها، روز عشق، روزی متفاوت با روز ولنتاینه و اونو به طور کامل تبدیل به مراسمی بومی کردن.

روز ولنتاین در جهان

اسکاتلندیای جوون در اینجور روزی تلاش می کنن با همدیگه آشنا شن. بخاطر این بازیای زیادی مانند بازی اسم و کلاه راه میندازن.

به نظر می رسه این روز در کشور ژاپن مسئله مهم تر و سخت تری هستش. ولنتاین واسه ژاپنیا روز شکلات حساب می شه و روزی که بر زنان این فشار رو وارد می کنه که بیشتر از قبل و حتما محبوب آقایون واقع شن. واسه نمونه کارخانه شکلات سازی «موریناگا» زنان رو تشویق می کنه که روز ۱۴ فوریه به مردان شکلات هدیه بدن. حتی در ادارات ژاپن قانونی اجباری واسه زنان کارمند هست که باید روز ولنتاین به همکاران مرد شکلات هدیه بدن. تا بلکه زنان بتونن با مردها رابطه برقرار کنن. در این کشور حتی شکلاتایی هست مخصوص دادن به مردانی که منفور یا بدنام هستن. البته ژاپنیا تلاش کردن طرف میونه روی رو نگه دارن. چون یه ماه بعد یعنی در روز ۱۴ مارس روزی دارن به نام “روز سفید” و در اون مردانی که از زنان شکلات گرفتن، هدیهایی تقریبا گرون واسه زنان می خرن.

این مطلب را هم بخوانید :  علت درس نخواندن دانشجو ها! (طنز)

روز ولنتاین در جهان

در زمانای گذشته مردم فرانسه رسم عجیب و غریبی به نام une loterie de amour داشتن که حالا به دلیل گسترش کینه جویی ممنوع شده. زنان و مردان در خونه هایی روبه روی همدیگه جمع می شدن و بر سر هم داد می کشیدن. این حرکت تا نیمه روز ادامه پیدا می کرد. بعد اگه مردی، دختری رو انتخاب نمی کرد، می تونست اونجا رو ترک کنه. دختران تنها مونده هنگام تاریک شدن هوا دور هم جمع شده، مراسم آتیش بازی راه انداخته و پسرانی که به اونا بی توجهی کرده بودن رو نفرین می کردن.

شاید بشه گفت در جهان، کشور کره جنوبی بیشترین توجه رو به حولوحوش جور واجور عشق داره. در این کشور ۱۴ ماه می روز «رز»، ۱۴ اکتبر روز «نوشیدنی» و ۱۴ دسامبر «روز در آغوش کشیدن» نام گذاری شده. در روز ۱۴ فوریه زنان به مردان شکلات هدیه میدن و مردان هم روز ۱۴ مارس (روز سفید) به زنان آب نبات غیر شکلاتی هدیه میدن. آدمایی هم که در هیچ کدوم از این روزا از کسی هدیه ای نگرفته ان، در روز ۱۴ آپریل به نام «روز مشکی» دور هم جمع شده و یه نوع خوراکی مشکی رنگ به نام bean noodles خورده و واسه تنهایی خود غصه می خورن.

هفتمین روز از هفتمین ماه تقویم مردم مالزی «روز عشق» است. در اینجور روزی خانوما شماره تلفن خود رو روی پرتقال نوشته و اونو به نزدیک ترین رودخانه محل سکونتشان پرتاب می کنن. به امید اینکه شاید مرد رویاهایشون این پرتقال رو از آب بگیره.

۱۲ ژوئن روز عشق برزیلیا هستش. در این روز دختران اسم خود رو به شکلای جور واجور روی روزنامه مچاله شده یا تیکه های بریده شده کاغذ نوشته و به بیرون میندازن.

در خیلی از کشورها هم نقش هدیه دهنده و هدیه گیرنده به طور کامل برعکسه. یعنی زنان وظیفه برگزاری جشن ولنتاین و گرفتن هدیه رو دارن و مردان منتظر این روز می مانند تا هدیه بگیرن.

این مطلب را هم بخوانید :  علائم سرطان کبد چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

روز ولنتاین در ایران

ما ایرونیا هم روز عشق خود رو داریم. روز ۲۹ بهمن که روز سپندارمذگان نامیده می شه. در ایران باستان هر ماه رو سی روز حساب می کردن و علاوه بر این که هر کدوم از ماه ها اسم داشتن، هر کدوم از روزای ماه هم یه نام داشتن. روز پنجم “سپندار مذ” بوده. سپندارمذ لقب ملی زمین یعنی گستراننده، مقدس، فروتنه. زمین نماد عشق بود چون با فروتنی، تواضع و گذشت به همه عشق می ورزد. بیریخت و قشنگتر رو به یه چشم نگاه میکنه و همه رو چون مادری در دامان پر مهر خود امان میده. به خاطر همین در فرهنگ باستان سپندارمذگان رو به عنوان نماد عشق می دونستن. این روز در تقویم جدید ایرونی مصادفه با ۲۹ بهمن.

روز ولنتاین در جهان

شما چه بخواین ۲۵ بهمن عشق خود رو بگید، چه روز ۲۹ بهمن، در هر حال باید به دنبال شکلاتایی خوشمزه، مرغوب و باکیفیت باشین. ما به شما شکلاتای ناتلی رو پیشنهاد می کنیم. ناتلی شکلاتای خود رو در ۹ مدل جور واجور عرضه می کنه. شکلاتای قنادی ناتلی از شرکت بلکودا بلژیک هستن که یکی از معروفترین شکلاتای جهان در مورد شکلاتای دست ساز با کره و کاکائو طبیعی به حساب میان. ناتلی تلاش کرده است که با کمک ماشین آلات پیشرفته شکلات با طعم واقعی رو تولید و همراه با مغزیای بسیار خوشمزه، اونا رو در اختیار مشتریان خود که به طعم و مزه اهمیت میدن؛ بذاره. خیلی از کافی شاپا و دفاتر سفارتا از مشتریان شکلاتای ناتلی هستن.

ما پیشنهاد می کنیم شمام خود و آدمایی که موردعلاقه تون هستن رو به جمع مصرف کنندگان شکلات ناتلی اضافه کنین. قنادی ناتلی چهار شعبه تو تهران داره. شعبه مرکزی در خیابون سهروردی شمالی و سه شعبه دیگه در پاسداران، نیاوران و تهران پارس. شما یه امکان دیگه هم دارین. به سایت ناتلی مراجعه کنین و شکلاتای محبوب خود رو به صورت آنلاین سفارش بدین. اگه در منطقه دلیوری باشین، سفارش شما رایگان فرستاده میشه.

روش درست کردن تارت تمشکی خوشمزه

روش درست کردن دونات خامه ای خوشمزه

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *