عشق های بی سرانجام

love

معمولا عمر زندگی مشترک کسائی که براساس معیارهای منطقی و منافع مشترک ازدواج می کنن بیشتر از زندگی زوج هاییه که تنها عشق رو دستمایه شروع زندگی قرار داده ان.

بعد از ازدواج و پایین اومدن شعله های عشق، زن و مرد عاشق دیگه دلیلی واسه ادامه زندگی مشترک ندارن؛ اما کسائی که براساس معیارهای منطقی ازدواج کرده ان، به دلیل ریشه دار بودن منافع مشترک (مانند مسائل مالی)، انگیزه بیشتری واسه ادامه زندگی دارن.

نا تمومی در عشق

عشق حالات متفاوتی داره. رایج ترین روش عشق ورزی در ایران، پدیده عشق القاییه. این عشق برپایه فاصله فیزیکی بین دو جنس شکل میگیره. همونجوری که دو آهنربای غیر همنام در صورت قرار گرفتن در فاصله مناسب همدیگه رو جذب می کنن، وقتی که زنی با بیان علاقه مردی رو به رو می شه، این اثر القایی احساس مرده که عشق دوطرفه رو در اون شکل می دهد.

در واقع زن فارغ از شخصیت مرد، عاشق عشق ورزی اون می شه. زن و مرد هر چی به همدیگه نزدیکتر باشن، احتمال شکل گیری احساس مشترک در اونا بیشتره.

پس از ایجاد شرایط محیطی و نزدیکی بین زن و مرد، یکی از دو طرف به دلایلی چون وضعیت روحی و روانی، نوع بینش، شرایط خانوادگی و اندازه آگاهی و تجربه در مورد جنس مخالف، آمادگی بیشتری واسه تشکیل احساس مشترک داشته و علاقه قلبی خود رو بیان می کنه، اینطوری پروسه القای عشق شکل می گیرد.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

اینجور عشق هایی عمر کوتاهی دارن و با کم شدن تعداد و شدت سیگنال های عاطفی، اثر القایی اون هم ضعیف می شه تا جایی که کینه و نفرت جای احساس قبلی رو می گیرد. اینطوری پس از شروع زندگی مشترک و عادی شدن رابطه جنسی، عشق هم معنی خود رو از دست می دهد. خیلی از زوج ها در اینجور شرایطی ازدواج می کنن و به دلیل ریشه دار نبودن این عشق، در زندگی مشترک خود به بن بست می رسند.

جوانان به دلیل شرایط دوران بلوغ و نیاز به جلب توجه و محبت، اهمیت زیادی به عشق در شروع زندگی مشترک میدن. دختران به طور ذاتی تمایل دارن روح و جسم خود رو باهم، تو یه رابطه عمیق عاطفی به همسر خود اهدا کنن.

در روابط عشقی، افراد واسه جلب توجه، وعده های زیادی به هم داده و فقط بخشی از شخصیت خود رو که طرف مقابل از اون خوشش میاد نشون میدن. دختر و پسر هر زمان که تمایل داشته باشن با هم رابطه دارن و مجبور نیستن در هر شرایطی همدیگه رو تحمل کنن (در حالی که پس از ازدواج اینجور نیس). اونا واسه رسیدن به هم نقاط ضعف همدیگه رو ندیده می گیرند و از مشکلات صرف نظر می کنن.

جوانان قبل از ازدواج به هزینه های مادی و روانی تشکیل خونواده فکر نمی کنن و خیالات غلطی از همدیگه دارن اونا تنها پس از شروع زندگی مشترک در شرایطی که به دلیل وعده های رد و بدل شده توقع خیلی از همدیگه دارن) با شخصیت واقعی هم روبه رو می شن. اونا در روبرو شدن با واقعیت های زندگی تموم وعده های گذشته رو فراموش می کنن و دچار سرخوردگی می شن.

کسائی که عاشقند، واسه رسیدن به هم خیلی از مسائل رو ندیده می گیرند؛ اما بقیه (که بدون تب و تاب عاشقی زندگی می کنن) واقع بین هستن و به دلیل اون که عشقی وجود نداره که اونا رو مجبور به ازدواج در هر شرایطی کنه، تموم مسائل رو بررسی کرده و با فرد مناسبی ازدواج می کنن.

روابط عشقی با زندگی مشترک فرق داره. هر کسی رو می توان دوست داشت ولی واسه شروع زندگی مشترک باید به واقعیت های زندگی توجه کرد. جوانان امروز استقلال لازم رو ندارن و از واقعیت های اجتماعی بی خبرند. اونا قبل از ازدواج تنها خنده ها و لحظات خوش همدیگه رو می بینن و توقع دارن در زندگی مشترک هم وضعیت این جوری باشه؛ اما پس از رویارویی با مشکلات زندگی، توان تحمل همدیگه رو ندارن.

عشق پدیده ای لحظه ای و آنیه که بعد از ازدواج، کمرنگ می شه. همه زندگی مشترک عشق نیس و علاوه بر اون به هم فهمی گذشت و ایثار نیاز داره. به عشق قبل از ازدواج زیادتر از اندازه اهمیت داده می شه و هیچ توجهی به بعد از اون نمی شه. این به اون خاطره که عشق مثل اندامای درون بدن آدما، درون اون رشد نمی کنه یا بوسیله یه هورمون خاص در بدن ترشح نمی شه. عشق فقط با تمرین در طولانی مدته که به وجود میاد. و ازدواج واسه زن و شوهرا فرصتای خیلی زیادی رو واسه تمرین اون جفت و جور می کنه.

بیشتر جوانان ایرونی رویا پردازند و توجهی به واقعیات اجتماعی ندارن. اونا بدون توجه به وضعیت اجتماع، شرایط اقتصادی و چیزای دیگه ای به جز اینا و فقط با الهام از داستانها و فیلمهای عشقی ازدواج می کنن و پس از رویارویی با شرایط سخت زندگی و مشکلات اقتصادی، در کنار پایین اومدن عشق دوران نامزدی، از هم جدا می شن.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

بازنشر تبیان عشق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *