ساخت لینک (Link Building) و قوانین انجام آن

همونجوریکه قبلا گفتیم، روشای مختلفی بر و افزایش رتبه اون موثر هستن که درجه تاثیر اونا با هم فرق داره بنابر این یه حرفه ای، در اول باید به سراغ روشی بره که از اهمیت بیشتری برخورداره و در بازه وقتی کمتری می تونه اثر داشته باشه. در میان تموم روش ها، یکی از مهمترین اونا که بر رتبه بندی سایت اهمیت زیادی داره، یا ساخت لینک است.

چگونگی تاثیر ساخت لینک بر رتبه سایت

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

منظور از ساخت لینک، اینه که افراد متخصص در این مورد، لینکایی رو واسه سایت شما آماده می کنن که باعث ورود از یه سایت به سایت دیگه یا از یه صفحه به صفحه دیگه می شه به این صورت که سیگنالایی از سایتی به سایت دیگه یا بین صفحات می فرسته و گوگل وقتی که این سیگنالا رو دریافت کرد، ارزش رو از سایت لینک فرستنده به سایت لینک گیرنده انتقال میده و در نتیجه به این روش دلیل افزایش رتبه سایت گیرنده می شه.

شکل های جور واجور لینک سازی

اما سوالی که شاید واسه کاربران پیش بیاد اینه که ما چیجوری می تونیم واسه سایت خود، لینک آماده کنیم. کلا دو روش واسه لینک سازی هست که در ادامه توضیح میدیم:
۱- لینک سازی به روش دستی (Manual link building)
در این روش شما خودتون باید لینکایی رو واسه سایت خود درست کنین ولی این کار یه جور تخلف از نظر گوگل به حساب می اید و عواقبی به دنبال داره.
۲- لینک سازی به روش طبیعی (Natural link building)
این روش، بوسیله گوگل اراده شده و در نتیجه قانونیه ولی زمان بره. به این صورت که شما باید سایتای دیگه رو تشویق کنین که به شما لینک بدن که در این راه باید از روشای خاص خود استفاده کرد.

قوانین ساخت لینک

۱- لینک سازی رو براساس قوانین گوگل انجام بدین تا از جریمه های گوگل در امان بمونین. راه های غیر قانونی هر چند شاید در اول موثر باشن ولی پس از یه مدت گوگل شما رو در بلک لیست (لیست سیاه) قرار میده.
۲- به کیفیت و رتبه سایت لینک دهنده به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. شما نباید از هر سایتی لینک قبول کنین. بهتره واسه ساخت لینک به سراغ سایتایی برید که موضوع اونا با شما قرابت داره، کیفیت سایت اونا بالا هستش و هم اینکه از لینکای زیاد خارجی در اون سایت خبری نیس.
۳- به انکر تکست (Anchor Text) دقت کنین. منظور از این کلمات، کلماتی هستن که در محتوای سایت، با رنگی دیگه مشخص شدن و با کلیک روی اونا شما به صفحه ای دیگه می رید. نوع انکر تکست انتخاب در ساخت لینک باید با محتوای مطلبی که به اون برگشت داه می شه هم خوانی داشته باشه.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست