سئو و بهینه سازی وبلاگ

بدیش اینه اشتباهی که بعضی از وبمسترها مرتکب می شن اینه که پس از راه اندازی سایت کمی به فعالیت در سایت می پردازن و بعد از یه مدت، سایت رو رها می کنن و جالبه بدونین که در این شرایط با افت تعداد کاربران مواجه می شن و از این شرایط شکایت مند می شن در حالی که نمی دونن این اتفاق نتیجه اشتباه خود اونا هستش.
وقتی یه سایت می تونه در میان رقبا موفق شده و رتبه بهتری نسبت به اونا به دست بیاره که وبمستر به بهینه سازی سایت اهمیت دهد و تو یه بازه وقتی منظم، آپدیت سایت رو انجام بده. در بحث ، باید با یه برنامه منظم، تحلیل و بررسی سایت رو یادتون نره چون شما باید بدونین که این فعالیتایی که در این مدت گذشته واسه انجام دادین چقدر موثر بودن.

یکی از چیزای مهمی که بعد از گشایش سایت تبدیل به نگران صاحبان سایت میشه ، نمایش سایت در صفحه اول جست وجو و کسب رتبه برتر در میان بقیه رقبا هستش. چیزی که امروزه از اون به عنوان سئو یاد میشه. در موتور جست وجو ، جنبه های زیادی داره که انجام اونا ، دلیل سئو وبلاگ یا سایت میشه.
در این مقاله ، تعدادی از مهم ترین عواملی که بر سئو و بهینه سازی یه وبلاگ موثره رو بررسی می کنیم. همونجوریکه گفته شد سئو مبحث گسترده ایه. در این پست فقط به بررسی نکات پایه و اساسی که از اهمیت خاص ای در بهینه سازی سایت برخورداند، میپردازیم.

نکات کلیدی در بهینه سازی وبلاگ

تاثیر پیوندای یکتا در بهینه سازی وبلاگ
ساختار پیوندای یکتا رو در تنظیمات سایت خود تغییر بدید. بهترین ساختار واسه تنظیم پیوند یکتا که در سئو سایت موثر تره ، به کار گیری عنوان فارسی و یا انگلیسی مطلبه. فقط کافیه که در تنظیمات پیوند یکتا یا Permalinks ، از ساختار /%postname%/ در مقابل نام سایت خود استفاده کنین. اینطوری ، در مقابل دامین شما ، عنوان پست نشون داده میشه که در سئو موثر تره.

بهینه سازی وبلاگ با ایجاد لینکای داخلی
ایجاد لینکای داخلی ، از عوامل اصلی ارتقای رتبه بندی وب سایته. دقیق شدن و فوکوس کردن بر انتخاب کلمات هوشمندانه ، شرط اصلی ایجاد لینک داخلیه. به این معنا که بین نوشتن یه متن ، مطالب قبلی رو یادتون باشه و به مطالب مربوط در صورت رابطه لینک بدید. با این کار کاربر رو به خوندن مطلب جدیدی دعوت کردین و در عین حال سئو سایت خود رو پیشرفت دادین. واسه ایجاد لینکای داخلی موثر تر در سئو ، می تونین از افزونه هایسئو موجود استفاده کنین و کیفیت عنوانا رو از نظر سئو بررسی کنین.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

سئو سایت با به کاربردن کلمات کلیدی
کلمات کلیدی کل کلمات و عباراتی هستن که بیشتر از بقیه بخشا جست وجو می شن و همین موضوع سایت شما در موتور جست وجو بهینه می کنه. به این شکل که هر چی قدر تراکم کلمات کلیدی تو یه مطلب بیشتر باشه سئو وبلاگ بهتره.
آسونترین راه واسه مشاهده کلمات کلیدی پرتکرارتر که در بهینه سازی وبلاگ هم موثر تر باشه ، جست وجوی کلمه مورد توجه در گوگله. با این کار میشه دید که اندازه جست وجو واسه این کلمه تا چه حد بوده و کدوم یکی واسه  و مطالب شما بهتره.

تاثیر محتوای مطلب در سئو وبلاگ
به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که محتواهایی از نظر گوگل برتر هستن ، که جواب گوی بیشتر درخواستای کاربران باشن. با در نظر گرفتن این که روش های هدف دار سئو در گوگل همه ساله در حال تغییره ، باید همیشه به فاکتورای مورد توجه گوگل واسهسئو ، مثل طول مطلب به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین.

به کار گیری عنوان و متن جانشین واسه بهینه سازی تصاویر
تصاویری که واسه هر پست انتخاب می کنین ، باید دارای هویت باشن.تصاویر بی هویت در گوگل ارزشی ندارن و نمیشه به نمایش بهینه تصاویر امیدوار بود. تصویری که دارای عنوان و متن جانشین مشخص باشه ، واسه  موثر تره. چون که بخش بیشتر جست وجوای روزانه از راه image گوگل صورت میگیره.

سخن آخر
همه با هم با به کار گیری این نکات ، پایه اصلی رو جهت بهینه سازی و سئو سایت خود ایجاد کردین.حال با منتشر کردن محتوای بهینه ، در کسب رتبه بهتر و ارتقای سئو خود بکوشید.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست