سئوی کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه (black hat seo)، ترفند غیرقانونی سئو

کار ، به خاطر افزایش بازدید در نتیجه جست و جوهای طبیعی در موتورهای جست و جو و در نتیجه افزایش تبلیغات از کار و کاسبی و اجناس شما هستش. ولی این کار باید طبق قوانینی انجام گیرد که بوسیله موتورهای جست و جو مثلا گوگل، وضع شده. به کار گیری هر گونه ترفندهای غیرقانونی واسه بالا بردن رتبه ساید در صفحات جست و جو، اصطلاحا سئو کلاه سیاه یا بلک هت سئو می گن.

هدف سئو کلاه سیاه

بعضی از افراد فقط در این فکر هستن که رتبه خود رو در گوگل بالا ببرن و در جایگاه اول صفحات جست و جو قرار بگیرن و این وسط تنها تمرکز اونا بر این موضوعه نه بر کاربران. بنابر این از تکنیکای سئو کلاه سیاه استفاده می کنن که هدف اون بالا رفتن رتبه سایت در گوگله و تموم تمرکز اون بر این بحث س یعنی، بر خلاف روشای قانونی سئو که کاربر رو در اولویت قرار میده، در این تکنیکا، کابر هدف اصلی نیس و در حاشیه قرار میگیره.

بعضی از تکنیکای سئو کلاه سیاه

۱-     به کار گیری کامنتای اسپم

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

در این روش، افراد با کامنت گذاری روی پستای سایتا و حتی گذاشتن لینک سایت خود در اونا، میخوان که بازدید سایت خود رو بالا ببرن. حال در این زمنیه دو حالت هست:

–         بعضی سایتا nofollow  هستن یعنی نه فقط گذاشتن لینک در کامنتای انا تاثیری واسه شما نداره بلکه احتمال جریمه شدن شما بوسیله گوگل هم بالا هستش.

–         یه سری های دیگه follow هستن که هر چند میشه از راه این سایتا، بازدید سایت رو بالا برد ولی ممکنه لینکایی که شما در اونا کامنت یا لینک سلیت خود رو گذاشت هاید داغون کننده باشه و درنتیجه یه امتیاز منفی واسه شما هستش.

۲-    خرید بک لینک

با بک لینک شما می تونین هر صفحه از سایت خود رو به سایتای دیگه بفرستید. هر چند از این روش می تونین بازدید سایت رو بالا ببرین ولی تازگیا به دلیل زیاد شدن این عمل، گوگل جریمه های زیادی رو واسه بک لینک قرار داده و در نتیجه خرید بک لینک بدترین کاره.

۳- کپی کردن مطالب

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که واسه گوگل، کپی تقلب به حساب می اید و این ترفند نباید استافده شه چون بعد از یه مدت امکان تخریب سایت شما هست و یا حتی جابجا کردن عبارات در متن هم یه جور کپی هستش.

۴-  به کار گیری برچسبای زیاد و مخفی

بعضی از افراد برچسبایی استافده می کنن که زیاده و واسه خواننده ناخواناه مثلا هم رنگ بک گراند سایته.

۵- به کار گیری صفحات پرش (Doorway page)

این صفحات ارزش محتوایی ندارن و فقط کاربر رو از یه صفحه به صفحه دیگه می فرستد.

۶-  مخفی کردن متن در سایت

طوریکه فقط موتور جست و جو اون رو پیدا کنه که بعدا موتور جست و جو متوجه شده و جریمه می کنه.

تعریف سئوی کلاه سیاه : سئوی بلک هت عملیه که با اون رتبه سایت رو در موتورهای جستجو از راه نقض کردن قوانین بالا می برن. کلمه بلک هت (کلاه سیاه) از یه فیلم غربی گرفته شده که در اون “افراد خوب” که کلاه سفید بر سر داشتن رو از “افراد بد” جدا می کردن. تازگیا از این اصطلاح واسه هکرهای کامپیوتر، تولیدکنندگان ویروس و آدمایی که کارای غیراخلاقی کامپیوتری انجام میدن، استفاده می شه.
مواردی که شما در این مبحث می آموزید:
• دقیقا سئوی کلاه سیاه چیه
• فن و روش های سئوی کلاه سیاه
• چیجوری سئوی کلاه سیاه رو ریپورت کنیم
سئوی کلاه سیاه چیجوری بر سایت شما تاثیر میذاره
• چیجوری به یافته های سئوی بلک هت دسترسی پیدا کنیم بدون اینکه کاری غیراخلاقی انجام بدیم و تجارت دراز مدت خود رو به خطر نیندازیم
اجرای تاکتیکها و استراتژیهای بلک هت می تونه سایت شما رو از موتورهای جستجو ممنوع سازه و شما رو از منبع شماره یه ترافیک اینترنت بودن محروم سازه. از طرفی دیگه بعضی از تاکتیکهای بلک هت می تونه به طور قابل توجه ای به درد بخور باشه. داشتن درک درستی از سئوی بلک هت و عواقب اون بسیار لازمه.

سئوی کلاه سیاه چیه؟

سئوی کلاه سیاه معمولا به عنوان یه کاربرد بد تعریف شده که باعث بهتر شدن رنک و رتبه یه سایت در یافته های موتور جستجوی گوگل می شه. این روشها برخلاف قوانین موتور جستجو هستن و ممکنه سایت شما رو از موتور جستجو و سایتهای وابسته به اون محروم سازه. آدمایی که در سئوی بلک هت تخصص دارن یه لیستی از روشها و استراتژیهای اون در Google Webmaster’s Guidelines و Bing’s Webmaster Guidelines جفت و جور کردن. ” کاری که من انجام میدم به ارزش کاربری اضافه می کنه و یا فقط واسه دیده شدن سایت من در موتورهای جستجوئه؟” این سوالیه که به هنگام امتحان کردن روش سئوی بلک هت در راهنماییهای موتور وب مستر بررسی می شه. اگه در بررسی مشخص شد که هیچ ارزشی به کاربر اضافه نشه اما رتبه سایت شما بهتر شه، به طور حتم انتخاب شما بلک هت هستش.

تاکتیکهای سئوی کلاه سیاه

• کنترل خودکار محتوا
• مخفی سازی لینکها و متن
• کارای مربوط به کلمات کلیدی
• گزارش دادن تخلف یه حریف
• صفحات دوروی(Doorway)
• مخفی سازی محتوا یا URL
• دایرکت دوباره بازدیدکننده به Url به طور کامل متفاوت با موضوع

تکنیکهای دیگه سئوی کلاه سیاه

• دستکاری لینک- خرید لینک، مجلات تبلیغاتی، و لینکهای افزایش دهنده رنک سایت
• اسپینینگ مقالات
• لینک فارم- link farm- یه سری از وب سایتها که هر سایتی رو در پیوندهای خود لینک می کنن
• چرخه لینکها یا لینک ویل ( استفاده زیادتر از اندازه از کلمات کلیدی و لینک کردن در چندین شبکه اجتماعی)
• شبکه های لینک
• اسپم ریچ اسنیپت (Rich Snippet )
• پرسشنامه های خودکار
• ساختن صفحات یا دامینهایی با به کار گیری مطالب در چندین وبلاگ
• صفحاتی با رفتارای مشکوک مانند ویروسها و تروجانها

چیجوری سئوی کلاه سیاه رو گزارش کنیم؟

دو دلیل واسه ریپورت کردن سئوی بلک هت هست؛ یا سایت شما مورد حملات مشکوک ویروس، هک و لینکهای منفی اسپم قرار گرفته باشه و یا نتیجه های وب اسپمی رو روی کلید واژه رقابتی سایتتون ببینین. و واسه مورد دوم که ذکر شد، شما می تونین از راه وسایل وب مستر گوگل، گزارش اسپم سایت رو پر کنین. لطفا از این وسیله با احتیاط استفاده کنین. اسپم به معنی همه یافته های جستجوی بالای سایت من نیس!
وقتی که سایت شما مورد حمله و هدف کمپین سئوی لینکهای اسپمی قرار گرفت لطفا با وب مسترهایی که این لینکها رو در سایت شما گذاشته ان تماس بگیرین و درخواست برداشتن اونا رو کنین و لطفا پس از اون از Disavow Links در وسایل وب مستر گوگل استفاده کنین.

به چه دلیل روش های بلک هت واسه شما مهم ان؟

تاکتیکهای بلک هت می تونه سایت شما رو از موتورهای جستجو محروم سازه. شاید از این روش ترافیک وبسایتتان رو واسه یه مدت کوتاه بالا ببرین اما اون موفقیت دائمی نخواد بود. با وجود صدها میلیون جستجو در هر روز واقعا می تونین با حذف شدن دامینتان از گوگل -De-indexed- کنار بیایید؟  تکنیکهای بلک هت واسه شما مناسب هستن؟ بستگی داره به جواب شما به این سوال داره: می خواید تجارتی دراز مدت داشته باشین؟ اگه جواب شما مثبته، بهتره از بلک هت دوری کنین و به جای اون به دنبال روش های دیگری واسه بهبود رنک گوگل خود باشین. به جای به کار گیری روش های خودکار سازی که واسه موتورهای جستجو، کاربرها و یا هر دوی اونا حقه حساب می شه، به چه دلیل از نرم افزارهای مورد تایید گوگل استفاده نکنیم تا رنک بالاتری داشته باشیم؟
شرکت wordstream “نرم افزار خودکار سازی وایت هت ” رو به شما پیشنهاد می کنه که خودکار سازی امنی داره اما عملکردهای کاربردی داره. این نرم افزار با افزایش امتیاز کیفیت و کلمات کلیدی مربوط به محتوا از راه وسیله Keyword Discovery به بهتر شدن بازاریابی جستجو کمک می کنه. شرکت Wordstream با بهینه سازی موتور جستجو از راه مختلفی همکاری می کنه:
• پیشنهاد خودکار کلمات کلیدی در رابطه: با به کار گیری جاوااسکریپت در سایتتون، کلمات کلیدی جدیدی که افراد در سایت شما جستجو می کنن به طور خودکار وارد دیتابیس کلمات کلیدی سایت شما می شن و لیست جدیدی از کلمات کلیدی مربوط به محتوا واسه شما جفت و جور می سازه. فواید به کار گیری وسیله کلمات کلیدی سئو نه فقط در پیدا کردن کلمات کلیدی درست به شما کمک می کنه بلکه محتوای سایت شما رو هم معتبر می سازه.
• اولویت بندی جریان کار سئو: Wordstreamبا بررسی کلمات کلیدی شما و یا دسته ای از کلمات کلیدی پربازدید پیشنهاد می کنه که چه جایی باید تغییرات ایجاد شه تا مفیدتر باشن.
• ساختار اطلاعاتی موافق با جستجو: Wordstream با طبقه بندی موضوعی کلمات کلیدی شما به شکل درختچه ای که در تصویر زیر می بینین، کار شما رو راحتتر می سازه.

این شرکت علاوه بر بهتر شدن یافته های جستجو می تونه PPC سایت (اندازه سود به ازای هر کلیک) و بازاریابی وابسته به اون رو افزایش و هزینه های اضافی رو کم کنه.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست