روش های مدیریت سایت های چند زبانه

اگه شما می خواید که سایت خود رو به یه سایت بین المللی به کار ببرین تا افراد کشورای دیگه هم بتونن از سایت شما استفاده کنن، باید متناسب با نوع کشور مورد توجه، زبون اون رو واسه سایت تعریف کنین. در این جور سایتا وقتی که کاربرد وارد می شه، اول زبون خود رو انتخاب می کنه و در نتیجه تموم مطالب سایت با زبون انتخابی واسه ایشون ارائه می شه بنابر این وبمستر باید همیسه کنترل کنین که تموم صفحات سایت بوسیله گوگل ایندکس شده باشه.

مدیریت سایتای چند زبانه از حساسیت بیشتری برخورداره و بنابر این وبمستر باید روشی رو اعمال کنه تا بتونه این سایت رو به بهترین شکل ممکن ایندکس کنه:

۱-     واسه هر زبون، دامنه مخصوص اون رو انتخاب کنین.

نام دامنه سایت ، از دو قسمت تشکیل شده که یه  قسمت اون نامه و انتخاب اون سلیقه س ولی قسمت دیگه نام دامنه، پسوند دامنه س که باید براساس قوانین بین المللی انتخاب شه. مثلا واسه ایران پسوند ir. ، واسه آمریکا پسوند .com ، واسه فرانسه پسوند .fr و… هست که شما در سایت خود متناسب با نوع زبون، واسه اون زبون از پسوند مناسبش استفاده می کنین. این کار باعث می شه که مثلا شما بتونین در موتورهای جست و جوی فرانسوی، رتبه بالایی رو کسب کرده و از طرف دیگه کاربر فرانسوی راحت تر بتونه شما رو یافته و مطالب شما رو درک می کنه.

۲-    گزینه انتخاب زبون رو واسه کاربر در سایت فعال کنین.

در صفحه اصلی سایت باید قسمتی واسه انتخاب زبون و کشور وجود داشته باشه که وقتی که کاربر این دو مورد رو انتخاب کرد، بعد به قسمت انتخاب URL منطقه ای هدایت می شه. این عامل واسه سایت هاییه که کاربران اون به زبانای جور واجور هستن در نتیجه گوگل از URL منطقه ای در یافته های جست و جو استفاده می کنه.  به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که هر چند این روش بوسیله گوگل تایید شده ولی یه روش گیج کننده بوده که باعث می شه اشتباهات زیادی در اون اتفاق بیفته.

۳- راه کاربران رو به صورت خودکار تغییر بدید.

در این روش بعد از این که کاربر زبون و مکان خود رو انتخاب کرد، سایت به صورت اتومات و بدون دخالت کاربر، راه ایشون رو عوض می کنه این فوت وفن لازمه اون هستش که صفحات زبون سایت شما، URL اختصاصی داشته باشن.

روشای مدیریت سایتای چند زبانه

  • روشای مدیریت سایتای چند زبانه

۵

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

خلاصه

روشای مدیریت سایتای چند زبانه !!! در صفحه اصلی سایت باید قسمتی واسه انتخاب زبون و کشور وجود داشته باشه

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست