دانلود پایانامه ارشد : بررسی تعهدات بین المللی دولت ها در ارتباط با حقوق بیگانگان (با تأکید بر حقوق قربانیان قاچاق انسان و مهاجرین غیر قانونی)

<![CDATA[

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تعهدات بین المللی دولت ها در ارتباط با حقوق بیگانگان (با تأکید بر حقوق قربانیان قاچاق بشر و مهاجرین غیر قانونی)

تکه ای از متن پایان نامه :

 
 

رفتار متقابل قانونگذاری به این معنی می باشد که قانون یک کشور داشتن حقی رادر مورد بیگانه منوط به شناختن همان حق در نص صریحی از قانون مملکت متبوع بیگانه بداند. از آنجایی که حق مزبور باید تصریح گردد، لذا منحصراَ در روابط بین کشورهایی قابل اجراست که دارای قوانین موضوعه هستند.

مقصود از رفتار متقابل عملی این می باشد که اتباع بیگانه عملاً از بعضی حقوق طبق عرف و عادت و رویه قضایی و اداری در قلمرو دولتی برخوردار شوند که دولت های متبوع آنها هم همین حقوق را به موجب عرف و گویند و باید آن را از اشکال دیگر حرکات جمعیت که متضمن تغییر دایمی محل اقامت نمی باشد تفکیک کرد.»[۱]

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

مهاجرت پدیده ای جدید و تازه نیست که علم خاص به آن پرداخته باشد، شاید بتوان گفت که این پدیده همیشه با بشر قرین بوده می باشد و زیرا بشر تنوع طلب و به دنبال منفعت بیشتر در همه ی دوران تاریخ بوده، از همان آغاز،  این پدیده وجود داشته می باشد. منتهی تفاوت این مهاجرت ها در وجود انگیزه ها و محرک های متفاوتی می باشد که بشر با در نظر داشتن آن، دست به چنین اقداماتی زده و مهاجرت می کند. مهاجرت عبارت می باشد از جابه جایی مردم از مکانی به مکان دیگر برای کار یا زندگی. مردم معمولاً به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نامساعد دورکننده ای مانند فقر، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و نیز کمبود امنیت مهاجرت می کنند. دلیل دوم می تواند شرایط و عوامل مساعد جذب کننده مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، درآمد بیشتر و مسکن بهتر در مقصد مهاجرت باشد.

مهاجرت گونه های متفاوتی دارد: مهاجرت خارجی، بین کشور ها صورت می گیرد و مهاجران از کشوری به کشور دیگر مهاجرت می کنند در حالی که مهاجرت داخلی جابه جایی بین نواحی داخلی یک کشوراست. حرکت روزانه مردم از حومه ها و شهرک های اطراف به داخل شهر های بزرگ برای رفتن به محل کار یا بهره گیری از خدمات داخل شهر ها، نوعی مهاجرت داخلی می باشد که به آن مهاجرت روزانه گفته می گردد. در این نوع مهاجرت مردم شبها به محل سکونت خود باز می گردند. حرکت کوچ نشین ها و جابجایی کارگران[۱]-پیشین ص ۲۱۸

 مطالعه تعهدات بین المللی دولت ها در ارتباط با حقوق بیگانگان (با تأکید بر حقوق قربانیان قاچاق بشر و مهاجرین غیر قانونی)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

]]>