بهترین فرصت سرمایه گذاری در سال ۹۵ کدام است؟

با فرا رسیدن سال نو، خیلی از سازمانا و افراد شدیدا به دنبال برنامه ریزی سال جدیدشون هستن. کجا بهترین نتیجه رو به دنبال داره؟ کدوم سرمایه گذاری ظرف ماه ها یا سالای پیش رو بیشترین سود رو داره؟

بر سر اینکه کدوم سرمایه گذاری بهتره بحثای داغی در می گیره. هر کدوم از اقوام و دوستان شما پیشنهادایی در این مورد به شما می کنن که به نظر نمیشه از هیچ کدوم گذشت. بازار فلزات گرانبها، اوراق بهادار، سهام شرکتای جور واجور، کمپینای بازاریابی، تحقیق و پیشرفت، همه و همه از جمله مواردی هستن که در اینجور بحثایی پیش کشیده می شن؛ چه در سطح شخصی و چه در سطح سازمانی.

اینجاس که با وجود انتخابای زیاد سرتون گیج میره و نمی دونیم گزینه درست کدامه. اما بیایید به سراغ یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاران عصر حاضر بریم و ببینیم پیشنهاد اون در این مورد چیه. وارن بافت در این مورد میگه: «بهترین کاری که می تونین انجام بدین سرمایه گذاری روی خودتونه. هیچکی نمی تونه به اون مالیاتی ببنده یا اونو از شما بگیره … اگه بتونین به بیشترین حد استعداد خود دست پیدا کنین، دارایی بی انتها با ارزشی دارین که می تونه ده برابر سرمایه گذاری تون برگشت داشته باشه».

قیمت سهام بالا و پایین داره و قرارداده ها با احتمال فسخ مواجه هستن. اما سرمایه گذاری روی رشد و پیشرفت شخصی خودتون مطمئن ترین ریسکیه که می تونین انجام بدین. هزینه خرید یه کتاب، شرکت تو یه دوره یا جلسه، استخدام یه مربی شخصی یا شرکت تو یه کارگاه در مقابل بینش و دانشی که مواردی مثل این می تونن در شما به وجود بیارن بسیار ناچیزه. توانایی شما در رسیدن به ایده های جدید، بستن قراردادی مهم، جذب سرمایه گذاری جدید، کسب ترفیع شغلی و یا کمک به جامعه مستقیماً وابسته به توانایی یادگیری و رشد شما میشه.

این مطلب را هم بخوانید :
چهار روش آسان و مؤثر برای فشرده سازی فایل های صوتی حجیم

باحال اینجاس که بیشتر افراد روی خودشون سرمایه گذاری نمی کنن. براساس تحقیق گروه جنکینز، ۴۲ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه پس از به اتمام رسوندن تحصیلات خود در دانشگاه، دیگه هیچ وقت کتاب نمی خونن. سال گذشته ۸۰ درصد خونواده هایی آمریکایی هیچ کتابی نخونده ان، و مطالعه ۵۷ درصد کتابای تازه منتشر شده در بازار آمریکا هیچ وقت به انتهای یه کتاب نمی رسه. ترجیح شما چه کتاب باشه، چه سخنرانیای TED، چه کارگاه های آموزشی و چه ویدیوهای اینترنتی، سرمایه گذاری روی خودتون می تونه به سرعت برگشت مورد انتظار شما رو محقق سازه.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

این مسئله در دنیای کار و کاسبی هم صادقه. براساس تحقیق CEB در سال ۲۰۱۱، «شرکتایی که روی پیشرفت رهبری سرمایه گذاری کردن، ظرف ۶۰ سال گذشته تا ۱۵ برابر نسبت به بقیه کارکرد بهتری داشتن». کسب و کارا منابع زیادی رو روی فناوری، امکانات، و رضایت سرمایه گذاری می کنن. با این حال، بودجه مهم ترین سرمایه گذاری خود یعنی سرمایه گذاری روی ارتقای کارکرد تیمی رو یا محدود، یا به کلی حذف می کنن. باحال اینجاس که شرکتایی که پیشرفت رهبری رو در اولویت قرار میدن، افزایش زیادی هم در درآمد و هم در بهره وری تجربه می کنن.

با نگاه به سال جدید، به فکر اختصاص مقداری از منابع خود (زمان، پول، انرژی) به پیشرفت شخصی و حرفه ای باشین. چگونگی این کار در مقایسه با اندازه دقیق شدن و فوکوس کردن روی اون از اهمیت کمتری برخورداره، پس کاری رو انتخاب کنین که فکر می کنین بیشترین نتیجه رو از اون می گیرین. بخونین، بررسی کنین، نگاه کنین، یاد بگیرین، رشد کنین، تغییر کنین، خود رو تطبیق بدین، نوآوری داشته باشین، و گسترش پیدا کنین. سرمایه گذاری روی خود و تیمتون کارکرد همتون رو به شکل زیادی پیشرفت خواهد بخشید و کمک می کنه سال ۹۵ به بهترین سال کاری تون تبدیل شه.

این مطلب را هم بخوانید :
جعبه ابزار: اپلیکیشن هایی برای ساخت و ویرایش تصاویر GIF

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *