ابزار اندازه گیری جدیدگوگل ارث

تازگیا ساکنین مانتین ویو با منتشر کردن یه پست در وبلاگ اختصاصیشان اعلام کردن که وسیله اندازه گیری جدیدگوگل ارث به اون اضافه می شه تا توانایی اندازه گیری فاصله و سطح زمین رو دوباره واسه این اپ به ارمغان آورد.

این وسیله به کاربران اجازه میده که فاصله میان دو نقطه روی زمین رو با همدیگه اندازه گیری کرده یا مساحت قسمت به خصوصی از یه منطقه رو بدست آورد.

البته سیستم اندازه گیری فاصله میان دو نقطه، توانایی جدیدی نیس چون که نقشه گوگل از توانایی خط کش مجازی استفاده میکرد که به کاربر اجازه می داد فاصله میان دو نقطه روی نقشه رو محاسبه کنه.

با این وجود فرق دو ویژگی یاد شده در اینه که گوگل ارث می تونه طول، عرض و مساحت هر قسمت انتخابی رو محاسبه کنه.

این توانایی به کاربر اجازه میده که نقاط مرزی و رئوس یه شکل دلخواه رو انتخاب کرده تا اندازه ها و مساحت اشکال جور واجور و غیر عادی رو بدست بیارین.

این ویژگی موجب می شه هر کابر خیلی راحت بتونه اطلاعات مناسبی درباره پارکا، ساختمونا، حتی ایالات و کشورا رو هم به دست آورد.

کاربران می تونن که تصاویر این توانایی خاص در فایلی جدا از هم ذخیره کرده تا بعدا بتونن به اونا مراجعه کنن. بدین شکل این ویژگی، ابزاری کاربری واسه دانش آموزان، مدرسین، حتی خریداران زمین هستش چون که اونا دیگه می تونن از این تصاویر هم جهت با اهدفشان استفاده کنن.

دانش آموز

مشخص نیس که این ویژگی به اپلیکیشن نقشه گوگل هم انتقال پیدا می کنه یا خیر اما این روزا دو اپلیکیشن یاد شده هر روز با همدیگه شباهت بیشتری پیدا می کنن. به خاطر همین ممکنه در آینده ای نزدیک اینجور قابلیتی به نقشه گوگل هم اضافه شه.

کاربران می تونن الان از وسیله اندازه گیری گوگل ارث در مرورگر کروم استفاده کنن. قراره بروزرسانی جدیدی واسه اپلیکیشنای تحت اندورید و iOS عرضه شه و ویژگی یاد شده رو واسه جفت و جور کنه.

منبع:androidauthority ، neowin