۱۰ اشتباه رایج در سئو

۱۰ اشتباه عادی در سئو که بیشتر از ۹۰% افراد مرتکب اون می شن عبارتند از :

۱- به کار گیری کلمات کلیدی اشتباه
این مورد حتی از اشتباهات عادی در میان متخصصین سئو است. ممکنه شما کلمات کلیدی ای رو واسه سایت خود انتخاب کرده باشین اما معمولا کاربران امکان کمی داره که اونا رو جستجو کنن. انتخاب کلمات کلیدی مناسب، باعث پیروزی شما در برابر رقبای سئو خود در موتورهای جستجو می شه. یکی از بهترین وسیله ها واسه انتخاب کلمات کلیدی مناسب Website Keyword Suggestionه.
۲- ندیده گرفتن تگ عنوان
معمولا بیشتر سایتا تگ عنوان ندارن. اما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که تگ عنوان از مهم ترین قسمتای قرار گرفتن کلمه کلیدیه، چون که نه فقط در بهینه سازی سایت بسیار کمک می کنه بلکه متن این تگ در یافته های جستجو به عنوان لینک صفحه نشون داده می شه.

سئو

۳- داشتن فایل فلش
فلش با اینکه جذابه اما نه واسه موتورهای جستجو. اگه در به کار گیری فلش اصرار دارین و از طرفی می خواین در یافته های موتورهای جستجو هم جایی داشته باشین، نسخه HTML اونو ارائه بدین. از اونجائیکه الگوریتم عنکبوت محتوای فلش رو نمی خواند پس صفحه اول اون شناسایی نشده و به خاطر همین موتورهای جستجو فلش رو دوست ندارن.
۴- منوهای جاوا اسکریپت
موتورهای جستجو جاوا اسکریپت رو نمی خونن پس واسه منوها از جاوا استفاده نکنین. اگه از جاوا واسه منوها استفاده می کنین باید حتما نقشه سایت رو با گذاشتن لینک در تگ noscript بسازین وگرنه همه لینکا crawlable نمی شن.
۵- نبود یکی بودن و نگهداری
واسه رسیدن به موفقیت به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که، همیشه سایت خود رو بهینه کنین و به تغییرات در الگوریتمای رتبه بندی موتورهای جستجو توجه کنین.

این مطلب را هم بخوانید :  علی کریمی از فوتبال خداحافظی کرد + متن نامه خداحافظی

۶- تمرکز زیادتر از اندازه در متا تگا
تمرکز بیشتر از اندازه بر کلمات کلیدی دیگه کهنه و بی اعتبار شده پس زمان خود رو واسه این قسمت الکی تلف نکنین.
۷- استفاده فقط از تصاویر واسه عنوان
واسه عنوان و سرفصلا فقط از تصاویر استفاده نکنین. با اینکه ممکنه این سایت شما رو جدا تر کنه ولی طبق معیارهای سئو، چیزی بسیار اشتباهه. چون که تگای H1 و H2 در جستجوگرها، متن برچسبا و لینک منوها هستن.
۸- ندیده گرفتن آدرسا (url)
با اینکه این تصور که بدون به کار گیری کلمات کلیدی در نشانی هم میشه به رتبه های بالادست یافت، تصور غلطی نیس اما به کار گیری کلمات کلیدی در URL دامنه یا بخشی از URL مزیت بزرگ شما نسبت به رقبایتانه. به کار گیری کلمات کلیدی در نشانی واسه گوگل، یاهو و ام اس ان خیلی مهمه.
۹- بک لینکای اسپم

بک لینک

داشتن لینکای زیاد همیشه هم موجب افزایش رتبه سایت نمی شه. در واقع باید یه لینک دهنده موثر و با کیفیت رو انتخاب کرد.
۱۰- اشتباه نبود به کار گیری کلمات کلیدی در محتوا
روی کلمات کلیدی خود در متن تمرکز کرده و اونا رو به شکل برجسته، پررنگ و جدا در متن و محتوای سایت استفاده کنین.

این اشتباهات تنها نمونه هایی از اشتباهات بسیار زیاد در سئو سایت هستش و شما باید همه موارد رو در نظر بگیرین.