عشق چگونه دید ما را تغییر میدهد؟

signs-fiance-falling-love

اتفاقی مربوط به دنیای واقعیه، اما تو ذهن پر و بال می گیرد. این ذهن ماست که اون رو بالاترین درجه می دهد و رویایی می کنه. هممون انسانیم و ضعف ها و بدقلقی هایی داریم اما اتفاقی که در عشق می افتد، اینه که معشوق تو ذهن ما افسانه ای می شه. از هر چیزی و هرکسی بالاتر می شه. چیزی متفاوت از بقیه که حتی قابل مقایسه با هیچ کس دیگه هم نیس…

این طبیعت عشق است. رویایی ساختن معشوق یکی از سازوکار های پخته در عشقه. ازدواج هایی که هر طرف اون دیگری رو بیشتر ازونیکه هست می بیند، موفق تر هستن تا اونایی که در اون دو طرف واقعیت رو دقیقا همونطور که هست، می بینن. البته این رویایی سازی اگه مهارگسیخته باشه، دیگه سازگارانه نیس و در صورتی خوبه که ریشه در واقعیت داشته باشه. پیچیدگی رابطه عاشقانه اینه که از یه سو نیاز باهم به رویایی سازی و از طرف دیگه توهم زدایی و میل به راسته.

رویایی سازی مربوط به خیال پردازی های خودآگاه یا ناخودآگاه عاشقانه س که به معشوق منحرف کردن می شه و آبشخور وضعیت عاشقی گونه عشقه و توهم زدایی یه مهارت مواظبت کننده به وجود اومده بوسیله انعطاف پذیری ذهنه که وقتی تیر خیال پردازی ها و منحرف کردن ها به سنگ واقعیت خورد، وارد عمل می شه و رابطه رو نجات می دهد. گویی فرد عاشق بر لبه تیغ راه می رود و اگه اشتباه کنه یا در دنیای رویایی پرت می شه یا اینکه اونقدر واقع گرا می شه که از عشق خالی خواهدشد.

این مطلب را هم بخوانید :
علائم اختلال روانی همسر

البته معمولا پس از ۸ تا ۱۰ ماه از احساس عشق شورانگیز کاسته می شه و عشقی پخته تر همراه با صمیمیت و احترام شکل می گیرد. در این وضعیت توان تصمیم گیری و قضاوت برمیگرده و آدم در عین عاشق بودن می تونه تصمیم منطقی هم بگیره اما بعضی وقتا این اتفاق طبیعی دیرتر می افتد و تا مدت زیادی احساس شدید عاشقانه ادامه می یابد.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

شایع ترین مورد اون عشق های فاصله داره. عشقی بین دو آدم که در دو شهر یا دو کشور متفاوت زندگی می کنن. هر چقدر فاصله دورتر باشه، معشوق دست نایافتنی تر می شه و عشق شورانگیز رویایی تر. نتیجه اون می شه که قضاوت فرد دچار اختلال و توانایی تصمیم گیری از اون گرفته می شه.

یکی از تراژدی های عشق، بعد مسافته. از طرفی فاصله دار بودن معشوق، اون رو رویایی تر و رازآمیزتر می کنه و از طرف دیگه، حق انتخاب رو از بین مورد هایی که واسه فرد پیش میاد، می گیرد.

عشق های فاصله دار، هم هیجان های مثبت زیادی دارن و هم بدفهمی های زیاد. بدفهمی هایی که بعضی وقتا ضربه های کاری به رابطه می زند. این افراد نمونه عینی از اینجا رانده و از اونجا مونده می شن. یکی از رویکردهای من در روان درمانی اینه که مراجعانم رو نسبت به این موضوع آگاه کنم که بخشی از احساس شورانگیزشان مربوط به رازآمیز بودن رابطه به دلیل دست نایافتنی بودن معشوقه و شاید اگه در رابطه واقعی با هم قرار می گرفتن، احساس عاشقانه اونا به این شدت نبود.

این مطلب را هم بخوانید :
۵ راز برای داشتن بازاریابی ویدیویی بسیار موفق

به هرحال عشق بحث ایه که تا ایجاد نشده، می توان تا حدی اون رو مدیریت کرد اما اگه ایجاد شد، مدیریت هیجانی اون و برخورد منطقی با اون بعضی وقتا سخت می شه. عشق های فاصله دار به احتیاط بیشتری در شروع رابطه نیاز دارن.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

عشق هفته نامه سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *