عشق واقعی چگونه عشقی است؟

هر کدوم از ما تعاریف متفاوتی از عشق حقیقی داریم. بعضی از مردم فکر می کنند که عشق فقط در افسانه هاست و یه سری های دیگه اون رو در اشعار عاشقانه حافظ پیدا میکنن؛ بعضی از افراد فکر می کنند که این تنها یه مرحله س و عشق واقعی در دنیای واقعی وجود نداره. عشق حقیقی یه دنباله از طبیعت حقیقی خودمونه. ما چیزی که هستیم، رو جذب می کنیم.

حتی در روابط معمولی، ما آدمایی رو جذب می کنیم که درخشش و بازتابی از خود واقعی ما هستن. پس، واسه اینکه عشق حقیقی رو جذب کنیم، باید ویژگی هایی رو که در شریک خود به دنبال اون هستیم رو به نمایش بذاریم. ما در این مطلب می خوایم ویژگیای عشق واقعی رو برشماریم. با ما همراه باشین.

عشق واقعی چیجوری عشقیه؟

 1. جذابیت دائمی

وقتی که ما واقعا عاشق کسی هستیم، لحظات عاشقانه رو در معمولی ترین و عادی ترین شرایط هم می بینیم. ما هیچوقت مجبور به “تلاش” واسه چاشنی دادن به چیزای دیگه نیستیم. همه چیز به باحال، ساده و بدون زحمت به نظر می رسد. در عشق واقعی ما هیچ وقت مجبور نیستیم واسه راضی کردن شریکمون، از راه خود خارج شیم و یا خودمون رو تغییر بدیم.

عشق در ساده ترین کارایی که با هم انجام می بدیم هست. در عشق واقعی هیچ احتیاجی به راضی کردن و یا مجبور کردن چیزی به همدیگه وجود نداره.

 1. احترام دوطرفه

احترام به همدیگه مهم ترین عامل واسه حفظ عشق حقیقیه. این احترام از دادن فضای کافی واسه رشد شخصی و عبور نکردن از خط قرمزها میاد.

 1. پذیرش

وقتی ما در عشق حقیقی هستیم، به طور طبیعی فردی رو واسه نکات مثبت یا منفی موردقبول قرار می بدیم. این پذیرش چشم انداز ما رو رو گسترده تر کرده و ما چیزایی رو می بینیم و یاد می گیریم که وگرنه تجربه نمی کنیم. عشق واقعی، ما و چگونگی تفکر ما رو تغییر می دهد. این موضوع تموم فرق ها رو حل می کنه. در عشق واقعی هیچ داوری و قضاوتی وجود نداره و ما عشق رو همونطور که هست قبول می کنیم.

 1. خودخواهی

ما تنها وقتی عشق حقیقی رو تجربه می کنیم که چیزی واسه بخشیدن داشته باشیم. واسه این که عشق بگیریم، باید محبت کنیم. این در مورد برآورده کردن نیازای خودخواهانه خودمون نیس ، بلکه در مورد کار کردن روی یه هدف مشترکه. در عشق واقعی از خود گذشتگی و مراقبت از نیازای شریک مون به اندازه مراقبت از نیازای خودمون مهمه.

این مطلب را هم بخوانید :
علائم مشکلات و بیماریهای کبدی

 1. اعتماد

احتیاجی به گفتن نیس که اعتماد مهم ترین پایه عشق حقیقی است. در حالی که اعتماد به فردی که عاشق اون هستیم خیلی با اهمیته، اما به همون اندازه مهمه که به خودمون اعتماد کنیم. عشق حقیقی باعث می شه ما احساس آسیب پذیر بودن کنیم بدون این که از ترس یا حالت دفاعی بودن احساس آسیب پذیر بودن کنیم. وفاداری در روابط نه فقط ثبات عاطفی رو به ارمغان می آورد بلکه سطوح صمیمیت رو هم افزایش می دهد. وقتی که دو نفر با عشق و وحدت زندگی می کنن، هیچ ترسی از آسیب دیدن این وسط وجود نداره. با وحدت و اعتماد، عشق رشد می کنه و با گشت زمان این عشق تقویت می شه.

 1. درمان و درمون

عشق درمان می کنه و ترس رو از بین می برد. این باعث می شه احساس امنیت کنیم. ما احساس می کنیم در صلح هستیم و با عزیزان مون در هر جایی که هستیم احساس آرامش می کنیم. عشق حقیقی هیچوقت آزار نمیرسونه، فقط درد رو درمون می بخشه و به ما قدرت عشق رو می دهد.

 1. رشد

عشق حقیقی همیشه به نفع رشد فردی و معنویه. این یه پروسه طبیعیه که واسه خوشبختی و آزادی ما لازمه. همه چیز باید رشد کنه تا زنده بمونه: گیاهان، حیوانات و همه سلول های زنده روی این سیاره.

عشق واقعی رشد طبیعی رو پیشرفت می دهد که این نه فقط زندگی رو با شادی و آزادی پر می کنه بلکه به موفقیت حرفه ای هم کمک می کنه. عشق حقیقی ، بازیگوشه و بدون مقاومت و یا ترس رشد می کنه.

 1. اتحاد و همراهی

به عنوان آدم، هممون خواهان همراهی و اتحاد با بقیه انشانا هستیم. وقتی نوبت به عشق می رسد ، به دنبال کسی می گردیم که در تموم طول زندگی مون در کنار ما باشه. ما به کسی نیاز داریم که بتونیم در کنارس حیرت زدگی های زندگی رو تجربه کنیم.

کسی که با اون ما می توانیم سفر کنیم، اسرارمان رو با اون به اشتراک بذاریم، درباره وقایع جهان بحث کنیم و روزای عمرمون رو کنارش سپری کنیم. عشق حقیقی به معنی توجه به کسیه که دوستش دارین. عشق واقعی واسه جشن گرفتن در لحظات خوب و گریه در زمان های سخت، همیشه در صحنه س.

این مطلب را هم بخوانید :
عمل های زیبایی عجیب وغریب در جهان

 1. رابطه

خیلی از مردم واسه بیان احساسات خود نسبت به عزیزان شون در درگیری هستن؛ تنها چیزی که اون ها رو متوقف می کنه خودشون هستن. وقتی کلمات معنا دارن و با نیات خوب گفته شن، اجازه دادن به بیان اون ها هیچوقت آسونه.

ساختن خودتون و درک شریک زندگی تون پایه عشقه. رو راست باشین و در مورد احساساتتون حرف بزنین. حرف زدن از احساسی که از قلب تون نشأت میگیره، نشون دهنده جربزه و سخاوته. یه عشق واقعی همیشه این رو به رسمیت خواهد شناخت.

 1. کار گروهی

عشق واقعی یه کار گروهیه. وقتی که می خواهید بلند شید و کنترل رو به دست بگیرین و به شریک خود اعتماد کنین کار تیمیه. وقتی که دو نفر عاشق هم هستن، نقاط قوت خود رو ترکیب می کنن و مثل یه تیم عمل می کنن. اونا می دونه که چه موقع باید تعطیل شه و چه وقتی باید چیزایی که باید گفته شه رو بگن. چیزی که این تیم با هم درست کنن منحصر به فرد و فنا ناپذیره. اون ها یه هدف مشترک دارن و با همدیگه کار می کنن تا به اهداف خود برسن.

 1. بی پروایی

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

جایی که عشق حقیقی هست، هیچ ترسی مانند ترس از تعهد، ترس از اشتباه یا ترس از آسیب زدن به کسی وجود نداره. ترس، عشق رو نا امید و پیچیده می کنه. وقتی در عشقی حقیقی هستیم، دقیقا می دانیم چه کنیم.

 1. مقدس و روحانی

عشق واقعی مقدسه. این عشق نفس رو از بین می برد، شادی رو به ارمغان می آورد و ما رو به خود واقعی مون نزدیک تر می کنه. عشق حقیقی ما رو از ترس و دلبستگی آزاد می کنه. عشق حقیقی آزادیه. عشق حقیقی، بخششه. وقتی در عشق حقیقی هستیم، به خدا نزدیک تر می شیم. این خود ماهستیم که عشق حقیقی پیدا می کنیم. هر وقت انتظار اون رو داشته باشیم به سراغ ما می آید. ما هیچوقت با دنبال کردن شخصی دیگه عشق یا شادی رو پیدا نمی کنیم. عشق حقیقی وقتی اتفاق میفته که ما در پوست خود احساس راحتی می کنیم و از اینکه کی هستیم ممنون هستیم. عشق واقعی وقتی به ما جذب می شه که ما باور داشته باشیم که واقعا جذاب هستیم.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

اختصاصی خبرهای داغ روز خوشبختی عشق چیجوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *