عشق واقعی چقدر دوام دارد؟

عشق love

محققان دانشگاه کالیفرنیا در تحقیق جدید خود فهمیدن که برخلاف تصور قبلی، عشق می تونه دووم زیادی داشته باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، محققان مغز ۱۷ داوطلب رو که بیشتر اونا در دهه ۵۰ سالگی قرار داشته و بطور میانگین حدود ۲۱ سال بود که ازدواج کرده بودن، در زمان مشاهده تصویر همسراشون اسکن کردن.

یافته ها به دست اومده به طور کامل متفاوت با نظر روانشناسانی بوده که به گفته اونا، احساس عشق شدید تنها حدود ۱۸ ماه و در بهترین حالت سه سال زمان میبره.

محققان به این نتیجه رسیدن که مغز زنان و مردان عشاق میانسال همون فعالیتی رو نشون داده که مغز عشاق جوون با تجربه هفت ماه رابطه نشون می دادن.

با اینکه تنها یه فرق میون این دو گروه وجود داشت. در میان عاشقان میانسال، مناطق مغزی مربوط به اضطراب دیگه فعال نبوده بلکه مناطق مربوط به آرامش از بیشترین فعالیت بهره مند بودن.

می گن که ازدواجهای خوشحال براساس رابطه خوب، ارزشهای مشترک، پشتیبانی محکم از اقوام و دوستان، شادی، کودکی باثبات، گفت و گوهای مساوی و اراده سخت و …هستن.

نکته مهم : برای دانلود متن کامل فایل پایان نامه ها به سایت sabzfile.com مراجعه نمایید

این در حالیه که دکتر مارسل زنتر از دانشگاه ژنو در بررسی ۴۷۰ مطالعه انجام شده در مورد سازگاری دریافت که هیچ ترکیب خاصی از صفات شخصی وجود نداشته که منتهی به قرار گرفتن فرد تو یه رابطه عاشقانه پایدار شه بجز یه استثنا که اون توانایی حفظ خیالات مثبته.

این مطلب را هم بخوانید :
علت جمع شدن آب در بدن و درمان آن

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

ایسنا عشق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *